şükela:  tümü | bugün
  • akp'ye her seçimde oy vermiş; ama akp'yi "mutlak iyi", "ideal" görmeyen ve daha iyisi gelirse rahatlıkla ona oy verebilecek biri olarak, iyi olmasını ümit ettiğim türkiye'dir. tayyip'in erbakan'ı "yeteri kadar dik durmamak"la eleştirdiği söylenir, tayyip ise "fazla dik" durdu belki de...
  • muhtemelen bugünkü ak partinin içinden çıkacak başka bir partinin iktidar olacağı türkiye'dir...
    muhalefet partilerinin mevcut durumu devam ettikçe de böyle olacaktır...
    bugünlerimizi aratmaz inşallah...
  • ekonomik olarak kötü olacaktır. özelleştirmeler yüzünden devletin elinde gelir kaynağı da kalmadı, kim seçilirse seçilsin faizler ve kurlar dalgalı olacak, işsizlik artacak, satılamayan konutların fiyatları düşecektir.
    (bkz: allah yardımcımız olsun)
  • parası olup, onursuz, haysiyetsiz, köle olacağına,

parasız olup, onurlu, haysiyetli ve özgür olacaktır.

ondan sonrası türk-övün-çalış-güven.
  • bir koalisyon tarafından yönetilecektir. tek parti hükümetlerine fazla alışmışsınız.
  • hakkında bir tek şeyden emin olacağımız türkiyedir. hırsızlıklar, yolsuzluklar, rüşvet, sömürü düzeni üç aşağı beş yukarı aynen devam edecektir.
  • kapitalizm ve paranın kölesi olma durumu değişmeyecektir.
  • ipi dışarıda olan bir hükümet tarafından yönetilecektir. akp'yi sevmezdim ama sırf şu pennsylvanialı kukla yüzünden sempati duymaya başladım.
  • sanıyorum ki yavaş yavaş konuşulması gereken bir türkiye'dir. öyle ya da böyle birileri (bu kişilerin "türkiye sevdalısı" olduklarını düşünmüyorum o ayrı. kastım sadece "the cemaat" değil onu da belirteyim.) düğmeye bastı ve inanılmaz agresif ve sistematik bir "kampanya" başladı. yine öyle ya da böyle hükümetin / tayyip erdoğan'ın yanlış şeyler yaptığı ortada.

evet beyler kartlar karılıyor. daha "özgür" ama daha "uysal" bir türkiye yeni aktörlerini bekliyor. hayatında akp'den başka iktidarı görmeyen arkadaşlar için tecrübe zamanı...

inşallah türkiye için, hepimiz için hayırlı olur.
  • kara cahilliğe karşı top yekün savaş açılması gereken bir dönem olmalıdır. bugün ülkede yaşanılan sorunların tamamının arkasındaki tek sebep bu kara cahilliktir ve bir daha asla güçlü hale gelmemesini sağlamak için tüm demokratik ve çağdaş önlemlerin alınması gerekir.