şükela:  tümü | bugün
58 entry daha
  • 20 yılda ancak toparlanacağımız dönemdeki türkiye'dir. o derece sattılar yediler bölüşmediler ama böldüler.

akp ile her geçen ay toparlanma süremiz bir yıl uzar. akp tam bir yolsuzluk fabrikasına dönüştü.
  • umut ve temenni ediyorum ki, daha aydınlık bir türkiye olacaktır.

tanım: kara bir bulut gibi üzerimize çökmüş olan akp isimli parti gittikten sonraki türkiye'nin durumu.
  • çok da bir şey fark etmeyecektir. belki daha kötü bile olabilir.
  • hızlıca toparlanacak ülkedir. bu ülke birinci dünya savaşı sonrası 15 yılda kendini toplamış bir ülkedir. enseyi karatmayın gençler. güzel günler gelecek. atatürk’le kalın.
  • çöküş sürecine giriş yapacaktır. yemek yemekten*, sıçmaya* kadar basit anatomik bilgileri bile öğrenmemize vesile olan, ülkede islamiyeti yayan ve yaymaya devam eden parti gittikten sonraki halimizi ben düşünmek istemiyorum.

(bkz: moderatörler göreve)
  • akp sonrası istanbul gibi olacaktır. enkaz sebebi ile yapılmak zorunda kalınan her zam sonrasi yeni gelen hükümet, son 25 yılda yapılamayan eleştirileri toptan alacaktır. hele birde sol görüşe yakın bir hükümet olursa vay ki o hükümetin haline vay.
  • akp sonrası kimin geleceğine bağlı olarak değişecek bir türkiye’dir. gerçek manada iyi niyetle iktidara gelecek yeni hükümetin işi çok zor olacak. ciddi ciddi yargılama süreçlerinin başlatılması ve yapılan ne kadar yolsuzluk varsa gün yüzüne çıkarılması elzemdir. yolsuzluk ve adaletsizliği olağan hale getiren ve bu milletin birikimini ve geleceğini çalanlar yargılanmadan ülke düzlüğe çıkmayacaktır.
  • en fazla beş yıl içerinde kendini toparlayacak ülkeye denir.
  • daha bir leş olacak, bu kabustan uyanmanın yolu yok.
14 entry daha