şükela:  tümü | bugün
  • başlığı yazar yazmaz ekşi veritabanının zbammm diye "yok öyle bişi" dediği hede.

akp tabanının tümünü elbette tenzih ederim ama maalesef bu arkadaşlarımızın hakikaten eleştiri kültürü yoktur. reis ne dese doğru, ne yapsa mübahtır. bu kardeşlerimiz oy vermeyi vatandaşlık görevi olarak görmekle birlikte, asıl vatandaşlık görevinin oy vermiş olsa dahi eleştirmek olduğunu daima atlamıştır. bunun altında yatan yegane nedenlerden birisi akp'nin toplumu bilinçli olarak akp taraftarları = dindarlar, akp'yi eleştirenler = dinsizler olarak bölmesidir. siz bir yerde akp'yi eleştirdiğinizde hemen size dinsiz gözüyle bakarlar. bilmezler ki, rte kozmik bir güç, haşa peygamber, mürşid-i kamil değil, sen ben gibi bir ben-i adem, siyasetçidir ve her siyasi yanlış yapar. eleştiri, eleştirdiğin kişiye de iyiliktir. eleştirilen kişi yanlışından dönebilir. ama bırak eleştirmeyi, akp tabanında yaygın bir kanı da, reisin asla yanlış yapmayacağıdır. gezi olaylarının başında uyumsuz tavırlar sergileyerek olayları daha da babalayan, bin türlü başıbozuk oluşumun taksime doluşup ortalığı savaş alanına çevirmelerine çanak tutan reis değildir. bilakis bu arkadaşların çoğu "reis yol verse de şu gezicileri bi ezsek" demiştir. para boşaltma tapeleri montaj dendi ise montajdır. aldatıldık dediyse aldatılmıştır. rezayı akp'li bakanlar değil, cinler şeytanlar sövüşlemiştir. bu mevzuda iftira deniyorsa iftiranın daniskasıdır. saraya israf diyenler vatan hainidir.

bir de eleştirin beyler, eleştirin ki adamlar "ulan diğerleri zaten muhalif, eleştirecekler. ama kendi tabanımız bizi eleştiriyor, bunun sonu kan ve oy kaybı, ayağımızı denk alalım yoksa iktidar yüzü göremeyiz" desinler. gözünüzün içine baka baka dolap çevirmesinler, gazete yerine kazte yazan adamı istanbul'a vekil, damadı bakan, liyakatsizleri bürokrat yapamasınlar.
  • akp tabanında herşey 'reis ' endeksli. eleştiriler bile. rusya uçağı düşer. 'reis' emri ben verdim der. herkes alkışlar. hüloğğğlar havada uçuşur. 1 sene sonra düşüren fetöcü, ben de emir vermedim der. bu sefer de akpliler 'rusya ile ilişkimizi bozmak için uçağıklarını düşürmüşler. bunu yapanlar bu hareketin diplomatik sonuçlarını hesaplayamıyorlar mı ' diye de analiz kasarlar.o derece yani. reis yeter ki eleştirsin. gerekirse bırakın tükrüdüğünü balgamını geri yutarlar. ki yaptılar da . en son örneği hazır
    (bkz: reza zarrab amerika'nın ajanıydı)
    (bkz: recep tayyip erdoğan'ın beton isyanı)
    (bkz: 26 eylül 2017 erdoğan'ın yanılmışız demesi)