şükela:  tümü | bugün
  • hitler propoganda taktiklerini yeni yeni ögrenen aktroller örgütlü bicimde manipülasyon yapiyorlar. böyle örgütlü bir hareketin fark edilip engellenmesi de ancak birlikte hareket ederek olabilir.

son zamanlarda gözüme carpan aktroll davranisi su oldu;
    icerigi ne kadar bos olursa olsun, sürekli olarak akp yi olumlu gösteren, diger partileri olumsuz gösteren basliklar aciyorlar. simdi "popüler" e tikliyorum ve dikkatimi ceken basliklar sunlar;
    (bkz: türkiye'nin ırak ve suriye'yi topraklarına katması)
    (bkz: kılıçdaroğlu binayı terk edince strip yapan abla)
    (bkz: kemalist vs gülenist)

genellikle akli basinda bir yazar basligin ne kadar absürd oldugunu acikliyor. fakat baslik kiskirtici oldugu icin baska yazarlar da yazmaya devam ediyor, bu tarz basliklara cevap verdikce basligin popülerlesmesini, daha cok kisinin okumasini, daha da önemlisi belli öbekleri tekrar ede ede onlarin normal seyler gibi algilanmasini sagliyoruz. bundan kacinmak gerektigini düsünüyorum.
  • sözlükte bol bol gördüğümüz örneklere sahiptir. dudeyeva ve lord eddark stark denilen iki kadrolu akp li tarafından sürekli yapılıyor. bu gün de gelmiş şeriat propagandası yapıyor birisi. bunlar operasyon hesabı.
  • yalan üzerine kuruludur. gerçek olan nadir söylemler de çarpıtılarak gerçekten uzaklaştırılır. samimi ve ahlaki değildir.
  • bunlardan bir tanesi olan lord eddard stark "ahmet necdet sezer'in alkollü içki masrafı" diye başlık açmış bugün. güya belge diye sezer'in içki içerkenki fotoğraflarını koymuş. yobazlığını da yapıp ramazan ayında diye eklemiş. an itibariyle onlarca yazar da bu herife cevap yazıp konuyu gündemde (daha doğrusu gündemde konuyu) tutmuş.

etmeyin, eylemeyin. bu adamlara cevap yazmayın. entrylerini oylamayın. yemek tarifi bile fazla bunlara.
  • geçmişte kendilerinden olmayan figürleri ayrıntılı bir şekilde araştırıp onları ayrıştırıcı -ve çoğunluğun düşündüğüne aykırı- niteliklerle bezeme çabası içinde olmak (bkz: alkol) (bkz: dinsizlik) (bkz: seks)

şunun gerçekten o küçük kafalara girmesi lazım; bütün dünya sizin gibi düşünmek zorunda değil ve inanın bana iyi ki düşünmüyor.

benim umrumda olmazdı iktidarda olsam kim ne yapmış ne etmiş, neymiş bu yanılan dert inanılır gibi değil. ya çok fazla boş zaman var ya da işin içinde çıkar var.
  • görüyorum ki bir kısım sözlükçüler yine gaza geliyor.

trollerden biri bugün "cumhuriyet ilan edilirken meclisin yarısı boştu" diye başlık açmış. altına entry girilip troll besleniyor. habire sol framede bu başlık görünüyor. daha önce dediğim gibi içerik değil başlık akılda kalır. troll bunu biliyor ve başlığı ona göre açıyor. sen de başlığı gündemde tutuyorsun.

sonuç; cumhuriyet'in yıldönümünde gündemdeki başlık meclisin yarısının boş olmasıyla ilgili.
  • akpli trollerin engellenmesiyle çözülebilr. herkese tavsiye ediyorum. böylece kendi kendilerine çalıp kendi kendilerine oynarlar. zıttı olmayan başlık sönüp gider zaten.
  • akp'li troll demek eksik olur. bunların bir kısmı fethullahçı terör örgütünün (dolayısıyla istihbarat ajanslarının) görevlendirdiği kripto troller de olabilir. sürekli savaş gazı vererek, ülkeyi parçalayabilecek provokatif operasyonların internet ayağı. lan sonuçta namaz kılanı kendilerinden bilen akp'liler kendi lehlerine yazan bu kişilerin kimliğini asla anlayamaz. rusya mı abd mi daha hangisine yanaşacağına karar verememişken, musul ile ilgili bir toprak hesabı yapan türkiye'nin sonu iyi olmaz. bu troller hangi yönde gaz veriyorsa o konuda bin kat dikkatli olmak lazım.
  • bugün 10 kasım dolayısıyla fazla mesai yapan; ahlak, haysiyet ve terbiye gibi kavramlardan fazla nasiplenememiş yazarlarca uygulanır.

bunlarla mücadele ederken sakin olmak, gaza gelmemek öncelikli ilke olmalıdır.

bir tanesi bugün "sap gibi saygı duruşunda durmak anlamsız" gibisinden bir başlığı harladı. cevap olarak namaz kılanları aşağılayan bir entry girildi ve bayağı fav aldı -sonra silindi galiba-. şimdi başlığı harlayan belki namaz kılıyor ama namaz kılıp atatürkle yahut ona saygı duruşunda bulunmakla problemi olmayan milyonlarca insan var. öyle cevap verirsen hiç gereği olmadığı halde o insanları da incitip karşına alırsın. bu aktroll denen şeref yönünden eksik bünyelerin amaçlarından biri de budur zaten; karşılıklı düşmanlık hissi yaratmak, kamplaşmayı keskinleştirmek, toplumu bölmek.

oyuna gelmeyin.