şükela:  tümü | bugün
 • hitler propoganda taktiklerini yeni yeni ögrenen aktroller örgütlü bicimde manipülasyon yapiyorlar. böyle örgütlü bir hareketin fark edilip engellenmesi de ancak birlikte hareket ederek olabilir.

  son zamanlarda gözüme carpan aktroll davranisi su oldu;
  icerigi ne kadar bos olursa olsun, sürekli olarak akp yi olumlu gösteren, diger partileri olumsuz gösteren basliklar aciyorlar. simdi "popüler" e tikliyorum ve dikkatimi ceken basliklar sunlar;
  (bkz: türkiye'nin ırak ve suriye'yi topraklarına katması)
  (bkz: kılıçdaroğlu binayı terk edince strip yapan abla)
  (bkz: kemalist vs gülenist)

  genellikle akli basinda bir yazar basligin ne kadar absürd oldugunu acikliyor. fakat baslik kiskirtici oldugu icin baska yazarlar da yazmaya devam ediyor, bu tarz basliklara cevap verdikce basligin popülerlesmesini, daha cok kisinin okumasini, daha da önemlisi belli öbekleri tekrar ede ede onlarin normal seyler gibi algilanmasini sagliyoruz. bundan kacinmak gerektigini düsünüyorum.
 • sözlükte bol bol gördüğümüz örneklere sahiptir. dudeyeva ve lord eddark stark denilen iki kadrolu akp li tarafından sürekli yapılıyor. bu gün de gelmiş şeriat propagandası yapıyor birisi. bunlar operasyon hesabı.
 • yalan üzerine kuruludur. gerçek olan nadir söylemler de çarpıtılarak gerçekten uzaklaştırılır. samimi ve ahlaki değildir.
 • bunlardan bir tanesi olan lord eddard stark "ahmet necdet sezer'in alkollü içki masrafı" diye başlık açmış bugün. güya belge diye sezer'in içki içerkenki fotoğraflarını koymuş. yobazlığını da yapıp ramazan ayında diye eklemiş. an itibariyle onlarca yazar da bu herife cevap yazıp konuyu gündemde (daha doğrusu gündemde konuyu) tutmuş.

  etmeyin, eylemeyin. bu adamlara cevap yazmayın. entrylerini oylamayın. yemek tarifi bile fazla bunlara.
 • geçmişte kendilerinden olmayan figürleri ayrıntılı bir şekilde araştırıp onları ayrıştırıcı -ve çoğunluğun düşündüğüne aykırı- niteliklerle bezeme çabası içinde olmak (bkz: alkol) (bkz: dinsizlik) (bkz: seks)

  şunun gerçekten o küçük kafalara girmesi lazım; bütün dünya sizin gibi düşünmek zorunda değil ve inanın bana iyi ki düşünmüyor.

  benim umrumda olmazdı iktidarda olsam kim ne yapmış ne etmiş, neymiş bu yanılan dert inanılır gibi değil. ya çok fazla boş zaman var ya da işin içinde çıkar var.