şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kimsenin ıksırıncaya tıksırıncaya kadar içki icmedigi turkiye

  http://www.radikal.com.tr/…14.01.2011&categoryid=78
 • koskoca bir ülkenin, tek bir düşünceye sahip olması gerektiğini sananların ya da böyle olmasını dileyenlerin türkiyesi. isimler değişebilir ama 'benden olmayan terketsin' düşüncesi devam ettiği sürece, hiçbir dış mihraka gerek yok.
 • 18 yaşında araba kullanabilip, 14-15 yaşında dedelerce tecavüze uğrayıp sorun edilmeyip hatta evlendirilebilip alkol içmek için 24 yaşında olmanız gereken ülke. güzel memleketim falan filan.

  ukteci: zeynep
 • sayelerinde türk hinliğinin geldiği son nokta olan sınav sisteminde şifreleme taktiğiyle tanışmış olduk.
  bugün şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; kadrolaşma tamamlanmıştır artık meyvelerini toplama zamanı...en küçük bir ayrıntı, bir delik, bir alan, bir bir bir.. kalmamalı.bu ülkede bugün bir albay veya bir binbaşı başka bir devlet kurumuna girerken selamunaleykum diyor ve sürekli cuma namazına gitmekten bahsediyorsa; kaleler fethedilmiştir, dağılabilirsiniz. sakın ola, askeriyeyi laikliğin teminatıdır lakırdısına takılmayın. bu örneği vermemin sebebi takiyeciliğin artık toplumun bütününe yayıldığı ve it izinin at izine karıştığı çıkarcı bir toplum yaratıldığı...
 • kamera nerede? nereye el sallıyoruz? şaka mı lan bu şeklinde çemkireceğiniz bir hale gelmiş türkiye'dir.
 • mit kurumunun başbakanın "sır küpü" olduğu, deprem vergilerinin otoban yapımı için kullanıldığı, otoban yapımı için ayrılan bütçelerin nereye akıtıldığı açıklanmayan, iktidara geldikleri tarihten bu yana hemen hemen her kalemde %100 zam olmasına rağmen, ne hikmetse ekonomik olarak rahat bir nefes alan (ağzıyla değil, öhm), polisin herkese vurmasının bir hak olduğu, polise ağzını açmanın bile mukavemet sayıldığı, benzin - internet vs. gibi ürünleri vatandaşının en pahalıya satın aldığı, borçlanmanın kendini katlaması -ki katının katı olmuş olabilir-, devletin gelir elde ettiği bütün fabrikalarının ve kurumlarının satıldığı, sınav sorularının çalındığı, şifrelendiği, öğrencilerin haklarının yenildiği, her sene sınav sistemi değişen, atanması yapılmayan binlerce öğretmeni olan, başbakanının amerika'ya danışmadan söylediği her sözünü sonradan düzelterek "biz öyle demedik ki" dediği, kadına şiddet oranının arttığı, yandaşları haricinde kimseye devlet teşviki verilmeyen ve daha nicelerini bizlere göstermiş türkiye'dir. yetmez ama, bir ton kömür verirsen evet!
 • (bkz: türkiye 2)
 • benzinden alınan vergi ile pervasızca hüküm süren türkiye'dir. gerçekte; o kadar vergiyi ajdar'a versen 10 kat iyi yönetir. açık, borç bilmemne de kalmaz.