şükela:  tümü | bugün
 • pazartesi günü gerçekleşen ama basında pek yer almayan hadise. şaşırdık mı hayır.
  önergeyi veren parti: hdp.
  meclis genel kurulu’nda, hdp’nin öldürülen diyarbakır baro başkanı tahir elçi için meclis araştırması açılmasına ilişkin verdiği grup önerisi kabul edilmedi. hdp’nin önergesi akp ve mhp'nin oylarıyla reddedildi.

  haber kaynak
 • meclis önergesi nedir? hangi durumlarda verilir? ota boka referandum yapmak isteyen akepe den sonra ota boka meclis önergesi vermeye başlayanları göstermiştir.

  edit: hala daha madem devlet suçlu değil, araştırılmasına izin verilseydi diyenler var. şaka mısınız, nesiniz anlamıyorum ki, zaten reddedilmesinin en büyük sebebi hali hazırda soruşturmanın devam etmesi.

  ""anayasamızın 138. maddesinin 3. fıkrası açıktır. yürütülmekte olan bir soruşturma vardır. yürütülmekte olan bir soruşturma hakkında yasama meclisinde görüşme yapılamaz, soru sorulamaz, araştırma önergesi verilemez.""
  adam (bkz: #56711505) bu entry'de bildiğin gözünüze sokmuş, hala devamında neden önerge reddedildi diyen var.

  hdp bilmiyor muydu peki bunun bu yasa gereği reddedileceğini, bal gibi biliyordu; ama amaç şov bariz belli zaten. istedim vermediler, sen şoförsün dediler muhabbeti gibi, kızı almaya zaten gönlü yok, adımız istedi olsun muhabbeti.

  kaldı ki entry'me başlarken yazdığımı tekrarlıyorum, meclis önergesi nedir? hangi durumlarda verilir? önce bunu bir öğrenin.
 • bu milletin kafasına da hastayım: "niye önörgö veriliyor rörörörö"

  lan adam demiş ki: "mecliste bir komisyon kuralım, tahir elçi cinayetini araştırsın".

  ne var bunda? bunda yasalara uygunsuz bir durum mu var? kötü diyebileceğiniz bir amaç mı var?

  yine muhafazakar kafalar içinde kürt geçen bir şeye ezberden hayır basıp geçmişler işte.
 • (bkz: dalga geçmek için cümlesinin sonuna rörörö ekleyenlerin pkklı olması)
 • en azından komisyon kurup yıllarca boş boş oturup sonucunda saçmalayarak dosyayı kapatacaklarına baştan reddetmişler. bence de sayın vekiller böyle gereksiz cinayetlerle meşgul edilmemeli.

  içime polyanna kaçtı yine öğlen öğlen.
 • araştırma önergesi mhp ve akp tarafından reddediliyor.

  hdp ne diyor? terörü araştıralım. kazıyalım altını ne çıkacak kim çıkacak görelim.
  akp mhp ne diyor? yok aga böyle iyi, karıştırmayalım hiç.

  sonra hdp terörist oluyor üzerine gittiği için. ulan sizin kıçınız yemiyor çıkıp mecliste bu işin hakkını verecek komisyonu kurmaya, açıkça nemalanıyorsunuz terörden, destek veriyorsunuz düpedüz sonra hdp terörist oluyor. sizin oluşturacağınız algıya tüküreyim.

  bu yediğiniz ilk halt değil. 29 temmuz 2015'te de aynı senaryoyu gördük, onu da yazdık bir kenara merak etmeyin. herkes herşeyi çok net görüyor merak etmeyin siz. gerçek teröristlerin kim oldukları ortada.

  (bkz: 29 temmuz 2015 mecliste terör araştırması skandalı)
 • "tahir elçi ve şehit olan iki polis hakkında önerge" şeklinde başlığı düzeltilseydi bir şekilde dikkate alınabilirdi. hdp'nin ölü istismarcılığı ve aymazlık üzerinden geldiği bu nokta iyice can sıkmaya başladı. demezler mi adama; be amınakoduğum, madem bu kadar hassassın, diyarbakır'da katledilen çorbacının da cinayeti soruşturulsun, yakınında pkk'lı orospu çocukları tarafından bomba patlatıldığı için paramparça olan küçük çocuk için de önerge ver.

  hem her türlü delili yok etmek, araştırmalara engel olmak için bin koldan savcılığın ve soruşturma ekibinin bulunduğu mahalle saldır. hem de önerge ver. sizi çılgın hewaller.
 • zamanında o yüzbaşılar ve binbaşılara yönelik terörün araştırılması için de komisyon kurulmasını isteyenin hdp ve chp olduğunu, bunu reddedenlerinse yine mhp ve akp olduğunu unuttuğunuzda, bir entry ile kendinizi komik duruma düşürebileceğiniz günlük türkiye hali.

  hakikaten düşünmeyin siz. diyelim ki düşündünüz, bir bilene sormadan yazma cesaretini göstermeyin rica edeceğim.
 • farklı anlamlar yüklememek gerekir. mhp'nin akp desteğiyle ilgilidir.