• son yıllarda sayıları binlerce kat artan tiptir.

sanırım dini tekeline almaya çalışanların en büyük "günah" ları işlemesinden ileri geliyor.

bu tiplerin genelde en yaşlıları 90 model falandır. en gençleri ise henüz doğmadı.
  • chp yüzünden de müslüman olabilecek kişidir. çokda şey yapmamak lazım.

siyaset = (bkz: iki ucu boklu değnek)
  • başlık yanlış bence* sadece akp de değil siyasilerin hepsi yüzünden isyankar oldum*anksiyetem tetiklendi misal. ama din ve devlet işlerini bünye laiklik adına zaten pek birbirine karıştırmıyor.
  • bu konu ile ilgili bir iki görüşümü belirteyim.
    birincisi bunlar müslüman bunlar dindar ise ben değilim diyor insan.
    ayrıca insan düşününce dindarlıktan soğuyor ister istemez.
  • mesela ben..

akp gibi bir siyasi parti ve iktidar yüzünden ateist olunamayacağını veya olunmasının mantıksız olduğunu iddia edenlerin tutarsız ve saf olduklarını düşünüyorum.

islam bir ideolojidir.
    bir ortaçağ arap ideolojisidir.
    tamamen siyasi bir olgudur.

akp de bu ideolojinin türkiye'deki uygulayıcısıdır.

din, sadece uhrevi kaideleri olan bir sistem değil; dünyevi yaptırımları olan bir ideolojidir. bunu anlamanız lazım. ve bu ideoloji, bu tarım toplumu ideolojisi "es-ki-miş-tir". işe yaramıyor. günümüz sorunlarını çözmüyor, çözemiyor, kavrayamıyor.

dindarlık, nostaljidir...

başka da bir anlamı da yoktur.

aklı başında akıllı adamlar dindar olmazlar. dindar iseniz, "gerçek" ile sizin aranızda bir anlaşmazlık sorunu var demektir.

edit: hitap dili yumuşatılmıştır.
  • sacma sapan bir siyasi gorus. diye adlandirmamak gerek cunku o siyasi kurum bu genclerin gercekten bu konudaki fikirlerini cok etkiledi yani sadece siyasi diye bakilmamasi gerek.bakiniz imam hatipler kapatilsin
  • gerizekalıdır.müslümanları görüp ateist olanlarla aynı kefededir.
  • herşeyde akepeyi sorumlu tutmak dogru değil ama siyasi hareketinin içinde dini kullanması bir çok insani dinden soğutuyor özelliklede birazcık bu konuda okumuş araştırmış insanları... benim ise inancımı kaybetmem pozitif bilimlere ilgi duymam ile başladı. nicola tesle, einstein vb bir-çok bilim ınsanıni takip ettim. ki aralarında tanrı inancı olan çok bilim insanı da var ama ben bu konuda tereddütü olan biriyim
hesabın var mı? giriş yap