şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: chp zihniyeti)
 • akp'nin içler acısı zihniyetinin korkunç ürünlerini, defolarını, ayıplarını, pişkinliklerini birbir açıklamaya çalışırken, chp zihniyeti diye karşı saldırıya geçmek bu zihniyetin tipik özelliklerinden biridir. en güzel örneği de i. melih gökçek.
 • karşı saldırı diye nitelendirilen şeyin aslında eşit paylaştırılmış nefreti göstermeye yönelik olduğunu anlayamayanların bilmeden anlamadan saldırdığı zihniyettir. evet akp zihniyeti iğrenç karaktersiz bir zihniyettir. çıkarcı ve yalancıdır. ancak ona bu kadar boş bir şekilde saldıran chp zihniyetinden de bir farkı yoktur. sonuçta memlekete verilen zarar büyüktür.
  (bkz: akp chp el ele)
 • milletin eline, beline el uzatmayı "devlet'in işi" zanneden, "halk ile iç içe olduğu" yalanı ile siyasi cahil toplumumuzu hem kullanan, hem de onun içine eden; bence beş para etmez zihniyettir.

  karadeliğe düşesice zihniyet işte!...
 • konuyla ilgili küçük bir anı, ocak başkanlığı yapmış, hacettepe'li bir ülkücü anlatıyor olayı, sene 1977...

  "fen-edebiyat fakültesinin ikinci katında ders görüyordum. dersin ortasında hemen üst kattan gelen çığlıkları duydum. hemen dışarı çıkıp üst kata yöneldim, çığlıkların geldiği sınıfı buldum. o sınıfın mevcudu 11 idi; bunların 7'si akıncılar olarak bilinen msp gençlik kolları üyesiydi ki biri de benim uzaktan akrabam oluyordu, 3'ü marksist, sonuncusu ise kapalı bir ülkücü bayan arkadaşımızdı. kapıyı açıp içeri girdiğimde karşı karşıya geldiğim manzara korkunçtu! marksistler başörtülü bayan arkadaşımızın saçlarından tutmuş yerlerde sürüklerken akıncı olacak adamlar sıralarında oturmuş sessizce olanları izliyorlardı! hışımla girdim sınıfa, hızla attım il adımımı... ilk yumruğumu bütün nefretimle vurdum... marksistlere değildi kinim, o sahte zihniyetin ürünlerineydi. akıncılaraydı nefretim, ilk yumruğu kendi kanımdan olana vurdum..."
 • her yerde, her konuda bogaza kadar boka batilmis durumdayken, bunlari halka yansitmamaya calisan, her seyi gulluk gulistanlik gostermeye calisan zihniyettir. yani sahte bir lale devri yaratmaya calisan zihniyettir.

  ekonomik kriz gotumuze girer, onbinlerce insan issiz kalir, fabrikalar kepenklerini indirir, ama birileri hamdolsun kriz teget gecti der. kuresel ekonomik krizi en az zararla atlatan ulkelerden biri oldugumuzu soyler. en basitinden bugun amsterdam'da ki ucak kazasinda, daha ortada kesinlesmis bir bilgi yokken bizim yetkililerimiz cikiyor " cok sukur kaybimiz yok" diyor ve hemen ardindan 9 kisinin oldugu haberi ulasiyor.
  boyle bir zihniyettir.
 • dünyanın en güzel zihniyeti; başka bir dünyanın ama...
 • etyen mahçupyan'ın deyişiyle, ülkenin önündeki tek umut vadeden zihniyet:

  <<ama yine de tek şans kendi içindeki kürtleri kimlikleriyle kabullenme yolunda hızla ilerleyen akp. çünkü askerin ve muhalefetin zihniyetine baktığınızda görüyorsunuz ki, bu ülkenin önünde akp’nin ‘olgunlaşmasından’ başka pek bir çıkış yok...>>

  bu adam da nereden nereye. hey gidi.

  (bkz: halka toprak verme niyetimiz yok)