• asker vesayetini bitirmek için geldiler ve çok sayıda yakınım bu yüzden umut bağladı. genelkurmay başkanını muhtemel cumhurbaşkanı adayının evine helikopterle yollamak, 2. ordu komutanına parti iftarında alkış tutturmak demokratik siyasetin değil, koltuğunu kurtarmaya çalışan bir "tek adam" olmanın gereği.
  • biz dededen beridir ak partiliyiz. ak parti adeta bizim aile partimiz. ancak ülkenin geldiği durum malumunuz, oyum muharrem ince'ye.
  • abdullah sen misin?
  • kendini bildi bileli sabah gazetesi okuyan, atv izleyip erdoğana oy veren dedem. bu seçimlerde oy kullanmayacak. neden mi?

erdoğana artık oy vermeye gönlü razı değil. eğitimsiz biri olmasına rağmen yandaş medyanın yaptığı yalan haberciliğin farkında. fakat oy vermek de istemiyor erdoğan’dan başkasına. başkasına vermek istemiyorsanız, siz yine de erdoğan’a vermeyin.
  • daha önce hiçbir seçimde ne akp ye ne de tayyip erdoğan'a oy vermedim. her dönemde yanlışları vardı. ya fetöyle iş tuttular ya da pkk ile masaya oturdular. bu seçimde de en birleştirici dili kullanan muharrem ince ye oyumu vereceğim. ama akpnin yaptığı hataların birini dahi yaparsa ilk karşı çıkanlardan biri olurum. kesinlikle hiçbir kişiye körü körüne bağlılık göstermem. olması gereken de budur.
  • ben de referandum öncesine kadar akp'ye oy vermiş birisi olarak bu sefer oyumu ince'ye veceğim. çünkü akp'nin kendi seçmenini salak yerine koyduğunu düşünüyorum. referandum maddelerinden önce başladı süreç. somada ölen insanlar için yapılan açıklamalardan tutun trafoya kedinin kaçmasına kadar. 42 ay para biriktirip araba alan asgari ücretli mi olur bu açıklamayı duyan akp'liler gerçekten kendi ile alay geçildiğne inanmıyor mu ? 1604 tl ile 42 ayda kim nasıl araba alacak cidden böyle bir açıklamayı sorgulayan akp'li yok mu aramızda. bu rahatsız etmiyor mu ? akp'nin şuanki vaatlerinden memnun akp'li var mı ? doları'ı düşüreceğiz enflasyonu düşüreceğiz diyen bir akp var. iyi de zaten istediğiniz kanunu yasayı çıkartamıyor musunuz ? zaten 16 yıldır başta değil misiniz neden indirmiyorsunuz diyen bir akp'li yok mu arkadaş. başbakan binali'nin mitinglerini izleyin sadece insanları ayrıştıran sözler söylüyor. tarafsız olarak izleyin sayın akp'li kardeşlerim. herhangi bir vaadden ötürü neler diyor hangi vaadi söyüyor bakın bakalım. sadece sizlere algı yönetimi yapıyorlar. bu yüzden oyum ilk turda da ikinci turda da akp'ye değil.
  • hiçbir zaman tutmadım ak partiyi. ama partinin yaptıklarını, her şeyi bir kenara bıraksak bile sorarım size ak partililer, hayatta değişim elzem değil midir? 16 senedir ülkeyi yöneten bir hükümet var. ancak artık bayrağı teslim etmenin zamanı gelmedi mi? hiçbir politikayı hiçbir şeyi tartışmadan sadece değişikliğin gerekliliği üzerine konuşacak olursak, artık biraz silkinmenin, yenilenmenin zamanı gelmedi mi türkiye için?
  • ben de aynı durumdayım bu güne kadar bütün oylarımı akp ve rte'ye attım ama bu selahattin demirtaş'ın hapiste olma meselesi ve rte'nin onur kırıcı açıklamalara, demirtaş hapisteyken bile devam ediyor olması beni iyice raydan çıkardı.

hdp meclise, ince başkanlığa.

kusura bakma reis beni kaybettin.
  • uzun zamandır göt kılıydım. bu son olaylardan sonra beni kaybettin reis artık kıl dönmesiyim.
  • reis son ihaleyi bizden daha çok türgev bağışı yapan başka bir arkadaşa verdi. biz bu kutlu davaya kefenimizi giyip sarılmıştık. yarı yolda bırakıldık. bu yüzden oyun ince'ye.
hesabın var mı? giriş yap