*

şükela:  tümü | bugün
  • bunca yıldır akpartiye oy veririm, yine meclis seçiminde akpartiye oy vereceğim ama başkanlığı muharrem ince daha çok hak ediyor bence. tek adam rejiminden kurtulmak için oyum ince'ye.
    çevremdeki tüm akpartililer de aynı şekilde düşünüyor zaten.
  • ben de aynı durumdayım.
    reis, akparti düşüncesinden uzaklaşıyor. israille anlaşmalar, hüdapar ile birleşmeler, dün kanka çektiğine bugün terörist demeler. biz akpartiyi bu sebeple sevmemiştik. çalışıyorlar, herkesi kucaklıyorlar diyorduk. bugün iş kıvırmaya dönmeye başladı.
    akparti tabanı yine oyu hak ediyor; ama reisin bi dönem dinlenmesi lazım. israil'e o paraları yedirmeyecektik.
  • ak parti için canım feda ama;

mavi marmara davamızı sattığı için oyum artık reise değil. muharrem ince daha genç ve daha ne dediğini bilen birine benziyor.

ülkenin menfaati için oyum muharrem beye.
  • ne tayyip erdoğan; 2006 yılındaki tayyip erdoğan, ne de ak parti; 2006 yılındaki ak parti. ülkeyi getirdikleri durum ortada. bana "şu konuda iyiyiz" (gelişmiş devletlere karşı) diye bir parametre getirin, oyum ak parti'ye.
  • abdullah sen misin?
  • asker vesayetini bitirmek için geldiler ve çok sayıda yakınım bu yüzden umut bağladı. genelkurmay başkanını muhtemel cumhurbaşkanı adayının evine helikopterle yollamak, 2. ordu komutanına parti iftarında alkış tutturmak demokratik siyasetin değil, koltuğunu kurtarmaya çalışan bir "tek adam" olmanın gereği.
  • kardeş şurada biz bizeyiz, hadi şu akepeliyim gömleğini çıkarın, yemiyor kimse.
  • akp yi bilmem de

referandumda evet basmış hiç kimse erdoğan'dan başkasına oy atmaz. 2006'lara falan dönmeye gerek yok.
  • hiçbir zaman tutmadım ak partiyi. ama partinin yaptıklarını, her şeyi bir kenara bıraksak bile sorarım size ak partililer, hayatta değişim elzem değil midir? 16 senedir ülkeyi yöneten bir hükümet var. ancak artık bayrağı teslim etmenin zamanı gelmedi mi? hiçbir politikayı hiçbir şeyi tartışmadan sadece değişikliğin gerekliliği üzerine konuşacak olursak, artık biraz silkinmenin, yenilenmenin zamanı gelmedi mi türkiye için?
  • oy kullanmaya başladığım 2007'den beri ak parti'ye oy veriyorum, iki referandumda da evet demek dahil. ancak bu sefer oyum ince'ye. ha başlığı açan arkadaşımızın aksine meclis seçimlerinde de değiştiriyorum tercihimi. ya saadet, ya iyi parti. kabinde karar vereceğim.