şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten haysiyetli bir ablaymış.

--- spoiler ---

15 temmuz darbe girişimi gecesinde cumhurbaşkanlığı sarayı önünde fetö tarafından şehit edilen cuma dağ'ın eşi rukiye dağ’ın akp’den milletvekilliği hevesi yarıda kaldı. dağ, akp’de yapılan mülakat sonucu aday adaylığından çekildiğini duyurdu. rukiye dağ, adaylıktan çekilme sebebini ise mülakat sırasında yaşadığı bir olayla açıkladı.

dağ, akp'de aday adayları ile mülakat gerçekleştiren komisyon başkanı mustafa ataç'ın, kendisine ‘dulmuşsunuz, eşinizden boşanmışsınız’ demesi üzerine bu kararı aldığını belirtti. konuyla ilgili sosyal medyadan bir not paylaşan aile, “siyasi hayatımı 15 temmuz'a verilmesi gereken ehemmiyet ve önem gerekçesiyle başlamadan kendi ellerimle bitiriyorum. hayırlı uğurlu olsun. 251 şehit 80 milyon da çok küçük bir oran ve varlığımızdan habersiz ama bizle yol alan… helal olsun… ben küstüm gidiyorum” ifadelerini kullandı.

--- spoiler ---

kaynak
  • "rukiye hanım bu sözü duyar duymaz yerinden fırlayıp gitmiş olamaz. verdiği cevabı da bir öğrenseydik" diye merak uyandıran skandal.
  • esas şaşırtıcı olan bu parti bünyesinde bu tip olaylar yaşandığında, bunun haber niteliğinde olması ya da tepki görmesi. ne bekliyorsunuz ki? ensar vakfında yaşanan, insanın bahsetmeye yüzünün kızardığı olayı kapatanların partisi burası.
  • 24 haziran da kuvvetle muhtemel yine akp ye ve erdoğan a oy verecek bir vatandaşa yapılan büyük terbiyesizlik.
  • olay ne anlamadım? hanımefendi neden alınmış "eşinizden boşanmışsınız" sorusuna mı? ya da hanımefendinin "15 temmuz şehidi" eşi olduğunu bilmek zorunda mı insanlar? bu hanımefendi galiba toplantılara katılıyor "şehit eşi" diye. neden?

edit: olay belli oldu hanımefendi kendinin tanınması gereken mühim bir kişi olduğunu zannediyor. komisyon başkanı bunu bilmediği için efendim eşinizden boşandınız mı diye soruyor ve hanımefendi alınıyor.
  • (bkz: amk delileri)
  • kendisine soruyu soran bey abinin de kafasi ayni benim gibi karismis. zira, bosanmis oldugunuz eski esiniz sehit oluyor ve siz nasil oluyorda sehit esi sayiliyorsunuz ?

(bkz: bu iste bir is var)
  • rant sağlamaya çalışırsan sonun böyle olur.
  • adam nerden bilsin şehit eşi olduğunu. sokakta gördüğümüz ünlüyü bile tanımıyoruz çakmak var mı şeklinde diyalog kurabiliyoruz. her yer meşhur kaynıyo aq yetişememiş adam.
  • geçen gün bir işletmede bu "bu işyerinde şehit ve gazi yakınları ücretsiz hizmet alırlar" gibi bir yazı vardı. sorarım size, bir şehit çocuğu oraya gidip bir lokma ekmek alıp da "benim babam şehit" der mi? hangi bilinç ve vicdan sahibi kaybettiği insanın hatırasını menfaatine kullanır ki zaten? bu ülkede çocuğu, babası, kardeşi dağda teröristler tarafından bir pusuda öldürülmüş binlerce insan var. ama ben bugüne kadar magazin malzemesi olduklarını görmedim.

esas şaşırtıcı olan, bir insanın başka bir insanın -ki bu eski kocası bile olsa- konumunu kullanarak bir yerlere gelmeye çalışıyor olması. kamyon kullanırken resmi olan, eşi şehit olan, kardeşi bakan olan, aşiret liderinin çocuğu olan, ünlü türkücü olan ve hatta gelin-kaynana programlarında aradığını bulamamış olan adamlar milletvekili olabilecek yetkinliği taşıyor mu? ne ağırlığı var toplumda bu adamların mesela? bugüne kadar hangi sorunu çözmüşler? hayatlarının son 10 yılında 10 kitap okumuşlar mı? dünyanın gittiği yönü görebiliyorlar mı? çağın beklentilerinden haberleri var mı?