şükela:  tümü | bugün
  • benim de içinde bulunduğum nesildir. büyükbabam ne zaman bi olay anlatmaya başlasa direkt tarih verir ve "hic unutmam o vakit başbakan x'di, cumhurbaşkanı y'di diyerek konuya giriş yapar. veya erbakan şöyleydi de ecevit böyleydi gibi kiyaslamalar yapar. bazen onu makaraya alıyorum ama aynı tadı vermiyo malesef. kendimi bildim bileli akp iktidar. kreşe gidiyordum o zaman da ülkemizi şimdi kim yönetiyor sorusuna "aağk paartiiğ" diyodum yıl oldu 2017 hala akp. geldik gidiyoruz başka hükümet göremedik. neyse ki tarih denilen bir şey var.
  • dahil olduğum nesildir. gidecek gibi de durmuyor.
  • üzüldüğüm nesil. gerçi öncesi çok mu matahtı, ben de ya çocuk ya da umursamayacak kadar ergen olduğum için bilmiyorum ama bayağı renkli idi. bir de eleştiri, hiciv falan serbestti. rahmetli erdal inönü'nün bildiğin karga olarak resmedildiği bir karikatür hatırlıyorum. shp-dyp koalisyonundan önce galiba. demirel'di sanırım, başka birini de tilki olarak resmetmişlerdi. çocuk aklımla "bunu nasıl çizmişler, adamlar kızmaz mı?" diye düşünmüştüm. kızmazlarmış valla. ne kadar ilginç geliyor şu an.
  • muhtemelen 99 ve sonrası doğumludur. biz eskilere göre "agu" dememesi bile şaşırtıcıdır.
  • bir belediyenin sular idaresi müdürü klor alım ihalesinde bugünün parasıyla birkaç yüzbin lira yolsuzluk yaptı diye ülkede yerin yerinden oynadığını, ülkede siyasi kırılmaların yaşandığı dönemi görememiş nesildir.

şimdi onlar hep böyle gördüğü için yolsuzluk, zimmet, torpil, hak yeme çok olağan şeylermiş, lafını etmeye bile gerek olmayan küçük konularmış gibi geliyor. bir yerde 300-500 milyon dolarlık yolsuzluk olsa (ki oluyor) lafı bile edilmiyor, kimse garipsemiyor, kimse umursamıyor.
  • benimdir. yazıktır.
  • akp'den baska bir iktidar görmeden ölme olasiligi da düsük olmayan nesildir.

suriye, kuzey kore, venezuela, küba gibi ülkelerde de bircok insan baska bir iktidar göremeden gitti.
  • televizyonda politikacilarin plastik kuklalariyla parodilerin yapildigini gormeyen gariban nesildir ayni zamanda.
  • söz konusu nesilin ne si gitmiş sil i kalmıştır.