• "ekonomik temellerle izah edilemeyecek" kısmıyla beni yarmıştır.

merkez bankasının bağımsız bir kurum olmaması asıl ekonomik temellerle izah edilemeyecek bir şey. sadece bu neden bile yeter ekonominin boka batması için.

edit: imla
  • anlamadığım şey şudur: birçok ekonomist bu dalganın sebeplerini ve gidişatını açıklayabiliyorken neden hala ekonomik temellerle izah edilemeyen olarak değerlendiriliyor?

yine benim anlayamadığım açıklamadır.
  • tüm bu oyunlara karşı alınan önlemleri gösteren, ekonomi ve iktisat dünyasını derinden sarsan, dolar lobisini dumura uğratan açıklama sonunda geldi.
  • adam hala diyor ki ekonomik temellerle açıklayamıyoruz.diyor ki birileri yapıyor.

cumhuriyet tarihinin tüm kazanımlarını 16 yılda yedik bitirdik satacak birşey kalmadı demiyor da ekonomik temeller diyor.

taş stüne taş mı koydunuz?yaptık dediğiniz köprüler bile henüz bu devletin malı değil.onun bunun kankaları işletiyor.hem de dolar üzerinden.

hala dış güçler bilmem ne.o zaman yolları da hastaneleri de dış güçler yaptı .sonuçta ülke ekonomisini bu kadar etkileyebilen dış güçlerden habersiz ne yapılabilir?
  • dalgalanmanın er yada geç durulmasindan ziyade kur hangi seviyede duracak? mesele o. mesela dölar kaç tl olacak? nerde durulacak. 10 tl olunca durulması ne ifade eder?
  • ben de eni sonu duracağını düşünüyorum.

nerde duracağından bahsetmedikten sonra konuşması çok kolay...
  • ölü taklidi yapmak veya çömelmek daha iyi bir alternatif olabilir
  • akp ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcısı cevdet yılmaz, “son dönemlerde finansal piyasalarda yaşanan ve ekonomik temellerle izah edilemeyecek dalgalanmalar er geç durulacak” dedi.
    kaynak
  • adam er geç duracak diyor demek ki onlarda sadece izliyor.
hesabın var mı? giriş yap