şükela:  tümü | bugün
  • psikolojik olarak incelenmesi gereken vakalar bütünüdür. adamlar söylenen yalanlara sorgulamadan inanıyor. hırsızlık yapıyorlar dediğinizde gözümle görmeden inanmam diyorlar. hayali bir dış mihrak kahramanları var. ekonomi kötü gidince mihrak geliyor, iyi gidince ses yok.

bir de fetö olayı var. yıllarca yardım ve yalaklık yapanlar bunlar değilmiş gibi akp'nin içinden hiç fetöcü çıkmadı ve bunlardan başka herkes fetöcüymüş kompleksi yarattılar. akp'ye oy verenlerde bu hapı yutmuş götleri sıkıştığında onlardan olmayanlara fetöcü, vatan haini diyip işin içinden çıkıyor.

örnek: adam resmi gazetede yayınlandı diyor. yalan inanma onlara diye cevap veriyor.(bkz: swh)
    inanma
  • katıldığım önerme. bazen boş bulunup tartışmaya girdiğim bir akp'li bana bu gerçeği hatırlatmakta en ufak bir tereddüt yaşamıyor. öyle şeyler söylüyorlar ki misal (bkz: borcam), insan gerçekten hayret ediyor. bu noktadan sonra sussan adam kendini haklı sanıyor, susmasan karşındaki sürekli saçma sapan şeyler söylediği için tartışma kısır bir döngüye doğru yol alıyor.

fazla uzatmadan örnek bir tartışma;

a: akp'li vatnadaş, b: ben

a: biz sokaklarda tanklara karşı dururken siz 15 temmuz'da atm'ye gidiyordunuz
    b: ne atm'si amk benim zaten bankada param yok, hem akp'li malum şahıs demedi mi ne istediler de vermedik ondan niye hesap sormuyorsunuz
    a: tamam biz verdik ama şimdi onları yok ediyoruz
    b: nasıl yok ediyorsunuz arkadaş o kadar insan ihraç edildi çoğu basit memur vs. hem bir siyasi bile yargılanmadı, ne yani fetö'nün siyasi ayağı yok muydu
    a: ama siz fetöcüsünüz
    b: ...
    a: ...

bundan sonrası kısa devre. adam yıllardan beri cemaatleri eleştirmiş, sapkın yapılarını dile getirmeye çalışmış kişiye kalkıyor fetöcüsün diyor. böyle tipler işte.