şükela:  tümü | bugün
  • bugün tanıştığım akraba topluluğu. daha doğrusu varlığından haberdardım fakat bu kadar dar görüşlü olduklarını bilmemekteydim. gezi olaylarıyla alakalı, tayyip seviciliğiyle alakalı ve dış güçlerle alakalı net ve keskin cümleler kurararak akrabalıktan aforoz ederler. karşıt görüş olarak dile getirdiğin şeyleri; "sen daha küçüksün, senin aklın ermez" şeklinde göğüste yumuşatarak seni küçük düşürmeye çalışırlar. sen gezicisin diyerek taşlamadıkları kalır. tayyip mitinglerinde ne dediyse aynısını söylerler.

bu insanlarla aynı ortama girip tartışmak bile zaman kaybıymış, öğrendim. teşekkürler tayyipciğim, teşekkürler tayyip fanboyları.

edit: imla.
  • anneannemin başını çektiği akraba topluluğu. kendisi yaklaşık iki haftadır bizde, evde yalnızca beyaz tv, atv, a haber izleniyor. bir de açıyor tvyi son ses, bu partiye mensup herkes bas bas bağırıyor nedense. yeminle beynim yıkandı, böyle giderse seçim üstü gidip gençlik kollarına falan katılacağım sanırım.* apolitik gençlik akpli akrabaların elinde harcanıyor işte böyle böyle.

bu arada ak parti değil anneanne, akp.
  • (bkz: yaran yanlış okumalar)

(bkz: akpli akbabalar)

tek harfini değiştirdiğimizde anlamını yitirmeyen sözcükler sıralamasında üst sıraları zorlar.
  • galiba ananemdir. surekli "allah hokumetimize zeval vermesin" diye dua ediyor, devlet diye duzeltiyorum, bi saat kadar idare ediyor bunla.

(bkz: devlet vs hukumet)

bi de torunlar memur olsun diye ettigi dua var ki hem etsin istiyorum, hem de korkuyorum uleyyn. "allah torunlari hokumetin ekmegine yapistirsin"

(bkz: hukumetin ekmegine yapismak)
  • bizim bir akraba var. kendisine çok saygı duyardım, benim yaşımın en az 10 katı kadar kitap okumuşluğu vardır. sohbeti falan çok iyidir, felsefe, bilim, her bok hakkında sağlam fikri ve argümanları vardır.

ancak artık kendisinin sahip olduğu bütün bu meziyetlere boş gözüyle bakıyorum ve kendisine saygı duyamıyorum. acaba neden?

:)