şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten samimiyetle soruyorum, sizden de samimiyetle cevap almak istiyorum.

artık daha ne olursa erdoğan'a ve ak parti'ye oy vermekten vaz geçersiniz?

gerekirse ülke batsın, yeterki erdoğan gitsin diyenlerden olmadım hiçbir zaman. hepimiz aynı gemideyiz, batarsak beraber batacağız. o yüzden samimi cevaplarınızı merak ediyorum.
  • kimseden cevap alamamak o kadar acı ki...
  • mesele oy değil ki hala bunu anlamıyor muhalifler şu yaşımda geldi türkiye de dunyayı sömüren siyonist kapitallere kafa tutan ve sistem oluşturan d8 leri kuran kendi para birimine geçip doları ekarte edecek tek lider erbakan idi ve ona da ana avrat küfürler ettiniz sırf samimi ve vatansever müslüman diye. erdoğan da kendi kafasına göre kafa tutuyor ama sistemsiz tutuyor.
  • genel cevap : çıkarlarımız sona erdiği zaman" olacaktır
  • ''çıkarlarıma ters düştüğü zaman'' şeklinde cevaplanabilecek soru.
  • akp secmeninin bir problemi yok ki. garibanlar zaten gariban adam yer sofrasında sogan yer sabah 5 te kalkar sorun yok alışkınlar. e zenginleri de zaten dolar alip katlıyor kendini. olan bizim gibi zar zor okumuş, orta ölçekli yaşam sürmeye çalışan, apolitik, ne paradan ne de ideolojiden yüzü gülmemiş kesime oluyor. hem madden tükeniyoruz hem de manen. inancımızı yitirdik millete.
  • koltuk kavgasını bırakıp kısa ve uzun vadeli ekonomi politikaları üzerine kafa yoracak bir muhalefet gelişmeden "zor dostum zor." hakikaten herkes erdoğan'a neden oy veriyorsunuz diye kızıyor da kimse neden muhalefete oy vermiyorsunuz diye sormuyor. mahallede bir bakkal var biz de ondan alışveriş yapıyoruz, fiyatlar pahalı ama hiç değilse diğer bakkaldaki gibi ürünlerin son kullanma tarihi geçmiş değil gibi bir şey.
  • imkanım olsaydı o soru benim için tek :

mutlu musunuz .

cidden. kinaye yok. aşşağılama (!) yok iğneleme yok. samimi net içten pazarlıksız bi soru.