şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle zor bir babadır.

biliyorum, aranızda babası ak partiye oy verecek olanlar var. ben de bu talihsiz durumun eksiksiz bir örneği olarak bu zalım baba ile ne yapacağımı bilemiyorum. onun kızı olmak benim suçum değil. biliyorum o da benden son derece rahatsız. düşüncelerimi sonuna kadar savunup tartışma girişimlerim pek çok kez anlayışsız ve ön yargılı tavırlarla karşılık bulduğundan bu çabamı çok zaman önce bıraktım. lakin seçimler de yaklaştı, bu baba kişisi haberleri izlerken daha çok atıp tutmaya başladı, daha bir yıpratıcı hale geldi. zaten okulu bitirip dönmüşüm, onca seçenek içinden ailemin yanına gelmeyi seçmişim, bu ızdırap için mi geldim ulan. ne düşünüyorsa düşünsün demek çok zor inanın, memleketin içine sıçan bu akitlere sayıp söverken babama da arada saydırıyorum, kahrolasıca orta yaş üstü herif(ler) diyorum, lan bu ülkenin içine ediyorsunuz ama ceremesini biz gençler çekecek, geleceğimize oynuyorsunuz, siz mezarınızda tatlı tatlı yatarken biz ne bok yiyeceğiz lan diye suratına haykırasım geliyor, susuyorum. varsa bir çözümü söyleyin. ben bu babayı ne yapayım, nerelere atayım?