• ciftcinin "kameralarin onunde tayyip erdogan'in yaninda gorunen bendim! sen degildin!" diyerek hangisinin daha yalaka oldugu konusunda akp ilce baskani'ni ikna etmeye calistigi olay.

boyle siktiri yersin iste.

millet eskiden ulkeye baglilik konusunda birbirine atar yapardi. simdi akp'ye baglilik konusunda atar yapiyor.

beter olun.
  • seçim sonuçlarından ötürü artık ülkenin önemli bir kesiminin sikinde olmayan karadeniz insanının her seneki ağlamaları. ama götünüze sopa soksalar yine sonraki seçim sonuç aynı olur. acı ama gerçek.

beter olun. hala "biz daha reisciyiz" savunması yapıyor, acınızdan geberin. belki akıllanırsınız.
  • kendilerini o kadar haklı ve suçsuz buluyorlar işte,
    adam seni kim gönderdi diyor çiftçiye, çiftçi ben geldim diyor
    gazeteciye ; sana kim para verdi diyor

devamlı kendilerini eleştirenlere çamur atma hakim yazık bu parti için istanbul'a gittim diyor sen samsun'da otururken istanbul'da oy vermede ne işin vardu uşağımm bi söyle
  • bak sevgili fındıkçı kardeşim, marx demiş ki mealen; din burjuvazinin işçi sınıfını göklerdeki zenginliklerle kandırarak, yerdeki gerçek zenginlikleri onlarından almaya yarar. korkma, marksist değilim, korkarsın çünkü. kendimi izm lerle sınırlandıran biri değilim. ama her ideolojinin doğrularını alırım.

bak fındıkçı kardeşim, dün gecekonduda oturan insanlar bugün villalarda oturuyorlar, nasıl mı? senin emeğine ortak olarak. senin duygularını sömürüp paraya çevirerek.

bak fındıkçı kardeşim, sen neden az para kazanıyorsun biliyor musun. devlet senin sırtından aldığı hayvani vergilerle fakirlerin oyunu satın alıyor, onlara çeşitli isimler altında maaş dağıtıyor. bunları yaparken de kendine oy çıkacak yerlere dağıtıyor. o paralar senin benim vergilerimden toplanarak dağıtılıyor. o paralarla insanlarda susma rızası üretiliyor. ve o paralar birilerinin cebine giriyor. sense bunu paranla finanse ediyorsun. seni de milli ve dini duygularını sömürerek susturuyorlar.

bak kardeşim, ben bir avrupa ülkesinde yaşıyorum. burada insanlar refah içinde yaşıyorlar, alım güçleri çok yüksek, çünkü buranın politikacıları milletin vergileriyle semirmiyor. milletin vergisi millete hizmet olarak gidiyor, göz boyamak için yapılan dev köprülere, bilmem nelere değil, milletin görünmez, mütevazi, ama hayati ihtiyaçlarına gidiyor. senin asfalt yolu olmayan köyün var ya, mesela burada her köyün yolu asfalt. çünkü burada insanların vergisi sorumlu bir şekilde kullanılıyor. halk kimsenin lüks yaşamını, yedi göbek torununa yetecek servetini finanse etmiyor. kimse de "devletin/halkın malı deniz, yemeyen keriz" demiyor, diyemiyor. çünkü hukuk var, aklını alırlar adamın.

bak kadeşim, sen suçlusun. sırf senin gibi düşünüyorlar diye, hukuksuzluklara, zulümlere, yolsuzluklara, baskılara çanak tuttun. sana yapılsa inim inim inletecek uygulamalar başkalarına yapıldığında alkışladın. fındığın para etmiyor diye bağırıyorsun, ama dua et, hapiste değilsin, işinden atılmadın. sen bu zulmün bir parçasısın. o nedenle sana uğrayan bir zulüm varsa, onu sen emzirdin, semirttin.

biliyorum, sevdandan, reisinden vazgeçmeyeceksin. reis bunları duysa hesabını sorar diyeceksin. de kardeşim. istediğini de. ama kalkıp da başına gelenlerden şikayet etme sonra. çünkü balık baştan kokar.

hani kapatılırken, el konulurken ya da baskı ve tehditle susturulurken el çırptığın medya var ya, onlar şimdi olsaydı senin sesini duyurulacaklardı. oysa şimdi reisinin kanalları senin sesini duymayacaklar. sesi çıkanı da tehdit edecekler. sesin çıkmayacak. çünkü sen sesini kestin, kendi sesini felç ettin alkışlarınla. önemli mi? değil. zira reis "göklerden gelen bir karar" çalar kulağına, teskin olursun. çünkü politikacı seni nasıl teskin edeceğini bilir. seni senden iyi tanır.

hayatında hiçbir şeyi değiştirmeyecek ama, yine de bunları bil istedim.
  • ıki dangalagin tatli atismasi ha bu arada tatli tatli atisirken hangisi daha iyi yalamis yada halen yaliyor onunda kritiği yapilmis. ben baskani daha samimi buldum en azindan doğal bir akkoyun. çiftçi sigir kardesimiz ise tam bir kafa karisikligi icinde 1000km yol yapmis a.k partisine oy vermek icin iyi halt etmissin. a.q salagi simdi o findiklari gotune sok ilk secimde başkandan once gider oyunu verir eminim o yüzden ne diyoruz svihs
  • 'masallarla uyutulan seçmenin gerçeklerle imtihanı' başlığının yakışacağı haber.
  • bir tutam milliyetçilik,
    iki tutam dindarlık,
    bir tutam arap hayranlığı,
    birçok tutam goygoyculuk,
    aldığı kadar fırsatçılık,
    üzerine biraz saygısızlık sosu,
    en son tüy dikmek için biraz badem bıyık.

gerçekten mide bulandiricisiniz.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…rudu-172584h.htm

orantısız güç orantısız zeka.
  • maşallah ilçe başkanındaki forsa bak dediğim haber. hiç suçu kendinde bulmuyor adam kim gönderdi diyor direkt. yarın bir gün trafik kazası yaşasa kim vurdurdu seni bana diyecek çıkıp. karadenizlilere ise diyecek sözümüz yok artık, uzayan kol bizden olsun derken kollar çok uzadı size değmeye başladı artık. ben vardım orda diyor helal abi sen vardın tamam sonra ne oldu gördün işte.
  • oy verirken düşünecektin. o oy verdiğin partiden,o partinin temsilcisinden siktiri yemeden önce düşünecektin.
hesabın var mı? giriş yap