şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle başlıkta demek istediğim, akparti esenyurt belediye başkan yardımcısı ve esenyurt ilçe başkanı seçilen kişinin hamile öğretmene maaşını ödemeden işyerini kapatıp kaçmasıdır.

  bu konuyu sözlüğe taşıma sebebim şahsın belediye başkan yardımcısı seçildiğini öğrenmem ve kimlerin başkanlık koltuğunda oturduğunu herkesin bilmesini istememdir. kişinin bulunduğu parti beni hiç ilgilendirmiyor amacım siyaset yapmak değil.

  başlıkta bahsettiğim şahıs 4 sene önce bir özel okul sahibiydi. ben dahil pek çok kişinin ücretlerini uzun bir süre ödemedi. birgün konu ile alakalı görüşmek için okula geldiğimizde sadece bizim değil tüm öğretmenlerin aylarca maaşlarını alamadığını öğrendik. hatta hamile bir öğretmen karnımdaki çocuğumun rızkını istiyorum diyerek kendilerine bağırdı ama umursamadan kapıda bekleyen lüks araçlarına binip uzaklaştılar.

  her cuma sosyal medyadan hayırlı cumalar mesajları paylaşan ama tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen bu şahsın asıl yüzünün ortaya çıkmasının ancak sosyal medya sayesinde gerçekleşebileceğini düşünüyorum.

  okul sahibiyken öğretmene maaş ödemeyen bu şahsın belediye başkan yardımcısı olduğunda neler yapacağını varın siz düşünün!

  edit1: alacaklı olduğumuz firma ile ilgili bundan 2 yıl önce tüm yasal yollara başvurduk. ancak ne bindikleri lüks arabalar ne oturdukları evler hiçbiri kendi üzerlerine değil. üstüne şirket müdürü de okulun maaşlı çalışan müdürü çıktı. hala yasal yollardan süreci takip ediyoruz. amacım sözlük üzerinden alacağımı tahsil etmek yada haklı çıkmak değil tabiki. ama en azından hiç birşey olmamış gibi yaşamını sürdüren üstüne belediye başkan yardımcılığı gibi önemli pozisyonlara gelen bu şahsın yaptıklarını ortaya çıkarmak istiyorum. bunun yoluda malesef sosyal medya yani bizleriz.
 • başkasının rızkını seçimlere harcamış. şaşırdık mı? hayır.
 • mahkemeye başvurun diyen olmuş. başvurmadığımı nereden biliyorsun? bu işi yapan kişiler artık işin piri olmuş. bindiklerin araçlar oturdukları evler hiç biri kendi üzerine değil. kaldıki şirketlerin borçlarından dolayı şahsın malvarlığına giden bir hukuk sistemimiz yok. burada öğretmen maaşından tutun bina kirasına tedarikçilere aklınıza gelebilecek tüm kişilere yapılmış bir borçtan bahsediyorum.

  avukatlarda, aylarca maaşını alamamış öğretmene bedava avukatlık yapmıyor herhalde. mahkemelerde bedava çalışmıyor herşeyin bir gideri var.

  son olarak hırsızın hiç mi suçu yok?
 • tüyü bitmemiş yetimin hakkı dedikleri olaydır. başlığın ne kadar doğru veya yanlış olduğunu bilemem ama tanım olarak tüyü bitmemiş yetimin hakkına yapılan gasp'tır. iki dünyada da affi olmaması gerekir. şimdikinde karşılık bulmamış, öbür dünya varsa orada (inananlara göre) sonsuza kadar cehennemde yanmak olarak tezahür edecekti.

  kul hakkında bir af söz konusu olmadığı, kul hakkı yiyenin hz. muhammed dahi olsa sonsuza kadar cehennemde yanacağı söylenir. kimse için istisnası olamaz, ne sevap işlersen işle kul hakkı yemek sonsuz cehennem olarak döner.

  ek olarak yunus emre der ki;

  bir kez gönül yıktın ise
  bu kıldığın namaz değil
  yetmiş iki millet dahi
  elin yüzün yumaz değil

  bir gönülü yaptın ise
  er eteğin tuttun ise
  bir kez hayır ettin ise
  binde bir ise az değil

  yol odur ki doğru vara
  göz odur ki hak'kı göre
  er odur alçakta dura
  yüceden bakan göz değil

  erden sana nazar ola
  için dışın pür nur ola
  beli kurtulmuştan ola
  şol kişi kim gammaz değil

  yunus bu sözleri çatar
  sanki balı yağa katar
  halka matahların satar
  yükü gevherdir tuz değil
 • amacım siyaset yapmak değil deyip, akpli başkanın hamile öğretmenin maaşını ödememesi diye başlık açmak hangi kafa dediğim iddia. olay yanlıştır, götlüktür,orospu çocukluğudur yorumum bende kalsın ama yarak kürek laflar duyunca insan tutamıyor kendini cevap yazmak istiyor. amacın basbayağı siyaset yapmak istemektir. maaşını almayan öğretmen umrunda da değildir. sadece bir araçtır senin için. muhtemelen senin tuttuğun partiden biri yapsa sesin çıkmaz, buralarda konuşmazsın. örnekleri bu sözlükte fazlasıyla mevcuttur. insanların zor durumlarını o pis siyasetinize karıştırmak ve takım tutar gibi parti tutmanız mide bulandırıcıdır. her ben ....'liyim diyen için geçerlidir bu söylediğim.
 • maalesef ülkemizde maaşını çalıştığı işyeri battığı için alamayan ciddi bir kitle var. umarım devlet bu konuya bir çare üretir çünkü patronlar kasıtlı olarak şirketi batırıp, usulsüz zenginleşiyorlar.
 • siyaset yapıyorsun diyen olmuş üstüne tuttuğum partiye mensup olsa ses çıkarmayacağımdan bahsetmiş. iste bunlar yüzünden bugün bu hale geldik. siyasi bir amaçla yazsam zaten yazarım sana mı sorucam. kaldıki bana mı gerek var aç sözcüyü cumhuriyeti diğer taraf içinde aç sabah oku bu yazdıklarımın on katı kadar haber var.

  ben burada bizzat yaşadığım bir olayı anlatıyorum üstüne halan bu olaydan kaynaklı borçlarım bitmemiş. oraya şahsın parti belediye başkan yardımcısı olduğunu tabiki yazıcam çünkü bunun gibi milletin hakkını gaspeden bür sürü insan var ama bu şahıs yaptıkları yetmiyormuş gibi üstüne başımıza çıkıp ilçe yönetme hakkı alıyor belki yarın milletvekili olacak seni yönetecek. sence de bu çok önemli birşey değil mi?

  bıktım sartık s gibi okuduğunu/dinlediğini anlamayan insanlardan vallahi bıktım.
 • akp'li bir siyasetçinin şaşırtmayan hareketi.

  asıl bir akp'li olarak kul hakkına girmeseydi haber değeri taşıyan bir iş yapmış olurdu.
 • akp'li bir siyasetçiye hiç yakışmayan hareketler bunlar. tez yoldan saptığı yoldan dönsün sayın başkan. nerde görülmüş akplinin hak yediği. adı üstünde "ak" parti.