şükela:  tümü | bugün
 • baştan sonra yolsuzluk, hırsızlık ve kul hakkı kokan haber.

  akp döneminde samsun atakum belediyesine ait şirket üzerinden 37 tondan fazla et alınıyor. ancak aleni yolsuzluk var ve yerel seçimlerde belediye chp'ye geçince bu yolsuzluk, yapılan araştırma sonucu ortaya çıkıyor.

  "atakum belediyesinin akp idaresinde olduğu önceki dönemde, belediyeye ait olan atakum imar inşaat şirketinin 1 milyon 628 bin 625 lira ödeyerek 37 buçuk ton lop et aldığı belirlendi.

  chp'li belediye başkanı cemil deveci’ye sunulan raporda, “söz konusu firmadan yapılan alışlara ilişkin nakliye bakımından nakliye faturası veya taşıma irsaliyesi bulunmadığı, şirketin söz konusu eti depolayabilecek soğuk hava deposunun bulunmadığı, 8 nisan 2019 tarihinde yapılan fiili stok sayımında şirket stoklarında hiç et bulunmadığı tespit edilmiş olup 2 ay gibi kısa bir sürede 37 buçuk ton etin tüketilmesinin iktisadi ve teknik icaplara uygun düşmediği, şirketin söz konusu et alımlarının olduğu 01.01.2019-31.03.2019 dönemini kapsayan 3 aylık sürede tüm yemek, gıda ve benzeri satış hasılatları toplamının 1.064.197,68 tl olmasına karşın 1.628.625 tl tutarındaki etin tamamının tüketilmiş olunmasının iktisadi ve teknik icaplara uygun düşmediği tespit edilmiştir” denildi.

  link
 • ımf'ye borç için gitmeye gerek yok. seçilmişlerin ve atanmışların hırsızlıklarını önleyelim yeter. başka ülkelere borç vermeye bile başlarız.
 • ee? sonuç ne sonuç?

  düzgün gazetecilik yapılsa bunun gibi son 15 yıldan, sadece bir belediyeden on beş bin tane haber çıkar zaten. eeeeee?

  şu an tutuklanmış mı bu adamlar mesela? eğer haber doğruysa adamlar tutuklanmalı yok yalansa haberi yapan adam tutuklanır. e doğruysa geçtiğimiz yıllarda bu belediyeleri denetleyen organlar ne yapıyormuş? eğer denetleyip bunları görmedilerse bu bir sorun, denetleyip gördüler rapor etmedilerse başka bir sorun, yok bu belediyeler hiç denetlenmiyorsa bu bambaşka bir sorun.

  geçen biri üniversite kadrosuna torpille kendi kızını sokmuş diye bir sürü haber yapıldı mesela, konu da net. eee? ne oldu, o kız hala görevde mi, hakkı yenen fakülte birincisi hakkını alabildi mi mesela, kızını okula sokan bürokrat baba ne oldu?

  yani sürekli böyle şeyler okuyoruz zaten de, ee sonuç?