şükela:  tümü | bugün
  • ortak özellikleri coktur bu ikisinin. ikisi de okudugunu anlamaz. bir kesim, körü körüne överken/desteklerken diger kesim körü körüne yerer ve elestirir.

bu ülke bu iki kesimden derhal kurtulmalidir. türkiye'de o veya bu kesimin degil, objektifligin kazanmasi gerekmektedir. bunu da destekleyecek tek sey egitimdir.

akp'li comarlar hadi neyse, okumamislardir, dolayisiyla geciniz. ancak chp'li comarlara akil sir erdirilemez, 30 sene oku, her seye muhalif ol. ulan insan beyni, bir dk ya bu mantikli galiba demez mi? 72 dil bilen, dünyayi hafizasina sokmus ilber ortayli kanal istanbul iyi bir projedir hayata gecirilmelidir derken, bu arkadas elestirir.

not: allahtan türkiye'de yasamiyorum. resmen nefret ettirdiniz kutuplasmanizla, o sig beyninizle.
  • a- akpli çomarlar
  • total nüfus olarak türkiye'nin %90 ını oluşturan sığırlar bütünü. şu ülkede düşünerek, okuyarak taraf tutan %10 bile yok.
  • bütün iyimserligiyle %10 dedi arkadas. ne yazik ki sanmiyorum. tas catlasin 5.

adam hala elestirebilecek kelime, satir araligi yokluyor. saka gibi. sanki entry'nin tümü ilber ortayliymis gibi.

120+ iq'lu insanlar okumasin demis. 120+'li insanlar kendisini dinleyecekmiscesine bir özgüven.

saka gibi.
  • birisi ölümüne rte savunur diğeri ise ölümüne kılışlar. neticede iki tarafta başarısız insanları körü körüne destekleyip savunurlar.
  • bir de kendi düşüncesine uymayan herkesi çomar sanan çomarlar var ki en tehlikelisidir.
  • çomar'ın her türlüsünden allah'a sığınırım. (ekşi 3, 14)

tanım: en niteliksiz, beceriksiz olanlarımızın bile ayrışmayı başarabildiği toplumumuzda versuslardan bir versus.
  • iki tarafın çomarı da korkaktır yeterince sesli höt desen bir taraf partisi yoluyla kuyunu kazmaya çalışır , diğer taraf yaygarasıyla canından bezdirir. ikisinin de hakkından gelmek kolay hele teke tek yakalarsan. akpnin çomarına anlatırsın haklı çıkmaya başladın mı gevşek gevşek gülmeye başlar. kim yemiyor ki safhasına gelir konuyu değiştirip çay ısmarlamaya kalkar. chp nin çomarına iki sosyal tespit yapsan seni ağzının suyu akarak dinler. konuşmayı istediğin yöne doğrultabilirsin , yeterki yanındayım diye başla.

gelelim asıl tehlikeye. kendimi bildim bileli mhpli bir ailenin bireyi olarak gelin tespit yapayım. mhp çomarı en tehlikelisidir. söylediğini anlamazsa ne diyorsun değişik deyip kaba kuvvete başvurur , yanlış anlarsa gözü döner kesin döver, doğru anlarsa sırf farklısın diye dövmeye kalkar, hiçbir şey söylemezsen ezik bulup döver sonra da biri bulaşırsa gel bana diye korumaya kalkar. bir üst düzey mhpliye bir başka mhplinin yaptığı haksızlığı anlatsan ve %100 haklı olsan bile iki tokat karşındaki yer bir tane de sen yersin. kısaca tehlikeli olan götü sıkışınca kaçacak ampüller değil, çok ses az icraatçi yaygaracılar da değil. tehlikeli olanlar bir iç savaş çıksa "sen de ölüyorsun ben de ölüyorum düşmanı görmüyor musun" dediğinde "sıra ona da gelecek ama önce seni bir öldüreyim" diyecek olan püskevitlerdir.
  • (bkz: insan kalitesinin giderek düşmesi)

ikisinin arasında hiç bir fark olmadığını söylemiş kişiye necmettin erbakan denir.