şükela:  tümü | bugün
 • ortak özellikleri coktur bu ikisinin. ikisi de okudugunu anlamaz. bir kesim, körü körüne överken/desteklerken diger kesim körü körüne yerer ve elestirir.

  bu ülke bu iki kesimden derhal kurtulmalidir. türkiye'de o veya bu kesimin degil, objektifligin kazanmasi gerekmektedir. bunu da destekleyecek tek sey egitimdir.

  akp'li comarlar hadi neyse, okumamislardir, dolayisiyla geciniz. ancak chp'li comarlara akil sir erdirilemez, 30 sene oku, her seye muhalif ol. ulan insan beyni, bir dk ya bu mantikli galiba demez mi? 72 dil bilen, dünyayi hafizasina sokmus ilber ortayli kanal istanbul iyi bir projedir hayata gecirilmelidir derken, bu arkadas elestirir.

  not: allahtan türkiye'de yasamiyorum. resmen nefret ettirdiniz kutuplasmanizla, o sig beyninizle.
 • total nüfus olarak türkiye'nin %90 ını oluşturan sığırlar bütünü. şu ülkede düşünerek, okuyarak taraf tutan %10 bile yok.
 • bütün iyimserligiyle %10 dedi arkadas. ne yazik ki sanmiyorum. tas catlasin 5.

  adam hala elestirebilecek kelime, satir araligi yokluyor. saka gibi. sanki entry'nin tümü ilber ortayliymis gibi.

  120+ iq'lu insanlar okumasin demis. 120+'li insanlar kendisini dinleyecekmiscesine bir özgüven.

  saka gibi.
 • birisi ölümüne rte savunur diğeri ise ölümüne kılışlar. neticede iki tarafta başarısız insanları körü körüne destekleyip savunurlar.
 • çomar'ın her türlüsünden allah'a sığınırım. (ekşi 3, 14)

  tanım: en niteliksiz, beceriksiz olanlarımızın bile ayrışmayı başarabildiği toplumumuzda versuslardan bir versus.
 • iki tarafın çomarı da korkaktır yeterince sesli höt desen bir taraf partisi yoluyla kuyunu kazmaya çalışır , diğer taraf yaygarasıyla canından bezdirir. ikisinin de hakkından gelmek kolay hele teke tek yakalarsan. akpnin çomarına anlatırsın haklı çıkmaya başladın mı gevşek gevşek gülmeye başlar. kim yemiyor ki safhasına gelir konuyu değiştirip çay ısmarlamaya kalkar. chp nin çomarına iki sosyal tespit yapsan seni ağzının suyu akarak dinler. konuşmayı istediğin yöne doğrultabilirsin , yeterki yanındayım diye başla.

  gelelim asıl tehlikeye. kendimi bildim bileli mhpli bir ailenin bireyi olarak gelin tespit yapayım. mhp çomarı en tehlikelisidir. söylediğini anlamazsa ne diyorsun değişik deyip kaba kuvvete başvurur , yanlış anlarsa gözü döner kesin döver, doğru anlarsa sırf farklısın diye dövmeye kalkar, hiçbir şey söylemezsen ezik bulup döver sonra da biri bulaşırsa gel bana diye korumaya kalkar. bir üst düzey mhpliye bir başka mhplinin yaptığı haksızlığı anlatsan ve %100 haklı olsan bile iki tokat karşındaki yer bir tane de sen yersin. kısaca tehlikeli olan götü sıkışınca kaçacak ampüller değil, çok ses az icraatçi yaygaracılar da değil. tehlikeli olanlar bir iç savaş çıksa "sen de ölüyorsun ben de ölüyorum düşmanı görmüyor musun" dediğinde "sıra ona da gelecek ama önce seni bir öldüreyim" diyecek olan püskevitlerdir.
 • malesef ki akpli olmayan ve chpli olmayan çomarlarla birlikte yaklaşık -benim de iclerinde bulundugum- 82 milyon kişilik insan topluluğunun bir kısmını olusturan iki grubun versus başlığı.

  (bkz: türkiye)

  #70233868
 • öğrencilik yıllarında arkadaşla izmir orduevinde kalıyorduk, 1 hafta kalalım izmiri bi gezelim kafasındayız.

  orduevini bilenler bilir, sabah 7'de emekli teyzeler hazır kıta'dan daha da hazır ve nazır biçimde günübirlik girişi yapar ve gece 11'e kadar otururlar.

  kahvaltı salonunda kalabalıktan ötürü yuvarlak masalarda karışık yemek yiyoruz, neyse oturduk emekli bi albay amcada orada mevcut. günaydın afiyet olsun derken gençler ne okuyosunuz dedi. hukuk okuyoruz dedik ve ardından gelen cevap:

  'ya şunları alın başımızdan!'

  derhal omletlerimizi bıraktık, ben şu an siyasi parti başkanıyım, arkadaşımda yargıtay üyesi oldu.

  ikinci vaka ise gezi zamanı taksiye bindiğimizde oldu. taksimin aşağısından bindik arkadaşın evine gidiyoruz, sakallı ışid terk bi çomar şöför mevcut. başladı geyiğe 'yauwww ben reise kurban olurum kurban, bu çapulcular anlamıyorlar değerini, geçen camiye geldi sıra oldu el öpmek için ben 3 defa baştan sıraya girip 3 defa elini öptüm.'

  taksinin içinde de bir adet tayyip fotosu yapıştırmış. dedim hacı madem sevmiyosun bu çapulcuları neden buraya taksi çekiyorsun , ' paralarını alıyom işte gezicilerin heheheh' dedi. yolda neden bu direniş var, millet burada ne yapıyor falan feşmekan anlatıyoruz insan yerine koyup ama adam 'dış güçlerin oyunu yaw' dan ötesine geçmiyor. geçim sıkıntısından gece taksisine çıkıyor ama yok ehonomi çoh eyi falan diyor. adam iki ayaklı a haber bülteni,devreler yanmış.

  mhp'li arkadaşları hep ilginç bulmuşumdur. eski kuşakları genelde dinci milliyetçi iken y kuşağı mhp'liler, bu iyi parti öncesi olan birleşik mhp dönemi kastım, iftardan sonra ot içenine de denk geldim, türk kızını sikmek için kullanmam abi töremize uymaz türk kızıyla evlenirim turist karı sikerim diyenine denk geldim, 7 haziran sonrası devlet bahçeli'yi destekleyen atatürkçü mhp seçmenine denk geldim, cumasını kaçırmayıp uyuşturucu kullananına denk geldim, geldim de geldim anlayacağınız.

  şu sıralar mhp'de tayyip ittifakını destekleyen ulusalcı-atatürkçü- türkçü mhplilerde mevcut denk geldiklerim arasında. 'bahçeli reis tayyiple ittifak yaptı, çünkü tayyip onun istediği kıvama geldi, bahçeli ne derse onu yapıyor biz yönetiyoruz ülkeyi' falan gibi tertemiz bir kafaları mevcut. bunun bi de kemalist-atatürkçü akp'li versiyonu var, pek azınlıkta değiller üstelik, onlar çok ayrı bir klasman.sosyolojik deney yapmak istiyorum o derece.

  tkp üyeleri gene bildiğiniz gibi ,gerçek komünizm uygulanmadı gibi default cümlelerden başlıyor ve sadece kendi dedikleri doğru. susturana aşk olsun, sağlam kafa sikiyorlar.

  perinçek zombisi diye bi terim gördüm geçen, çok güldüm. zamanında bi avukat destek oluşumunda yer alayım dedim, o zaman darbe sonrası idam muhabbeti vardı, bende belli suçlar için belli nitelikli haller ve sıkı denetim yargılama süreci altında idam cezası taraftarıyım dedim yurtdışı uygulamaları, cezanın ıslah ve caydırma fonksiyonu üzerinden örneklemelerle açıkladım vay efendim ne çağdışılığım kaldı ne barbarlığım. bi de grupta beni akp'li ilan ettiler mi? haaaaah cila üstüne cila dkfjksk
  dedim biraz az sözcü okuyun, yeni akit okurundan farkınız kalmamış, çıktım gittim amk.

  bonus: üniversite yıllarında az çok tanıdığım bir kızla bi gün siyaset geyiği döndü, bu başladı birden duygusal ses tonunda 'ya ağzında sigarayla kavga ayıran adam biliyomusun babaannemin duvarında hep bir atatürk portresi asılıdır, geçen onu indirmiş, sordum neden yaptın diye, 'çünkü bu günleri görmesini istemiyorum,ona bakacak yüzümüz yok!' dedi ve ağladı, o kadarrrr hak verdim ki!'

  sigh* facepalm*

  daha böyle cilt şeklinde bi dolu şey anlatırım da herkesin vardır böyle anıları, çokta yormamak lazım gözleri. arkadaşlarımın arasında dönen geyikte zaten 'anap gibi adamsın amk, her çevreden tanıdığın var' geyiği dönüyor. aaaaaaarııı vız vız vız! ama gel gör ki sağlıklı muhakeme yapabilmek için gerekli böyle tipler.