şükela:  tümü | bugün
  • sözlükteki son yazar alımlarıyla ayyuka çıkan aktroll versiyonu. bir nevi aktroll vol 2.

antibiyotiğe direnç gösteren virüs gibiler; twitter, facebook, okuyucu yorumları gibi platformlarda yaptıkları klasik dezenformasyonları sözlükte tutmayınca kendilerini aşıyorlar. kah chp'li, kah mhp'li, kah hdp'li gözükerek muhalif giriş yaptıkları yazıları akp ve reis güzellemeleriyle bitiriyorlar.

bir sonraki planları mhp, chp veya hdp ilçe başkanlıklarından aldıkları üyeliklerinin capsini yayınlayarak yazılarına başlamak olabilir.
  • akp'li görünmekten bu kadar utanıyorlarsa özde de akp'li olmaktan vazgeçmelerini tavsiye ettiğim sığır sürüsü. mesela... simit satıp onurlu yaşayabilirler.
  • reistroll gibi yeni bir konseptin öncülleri sayılabilirler.
  • laf yiyince de hayatımda akp'ye oy vermedim derler.
    lan senin hayatın ne ki, muhtemelen daha dün 18'ine basmış ak-fino.
  • bir kısmı entrylerine seversin veya sevmezsin diye başlar. tam bir orospu çocuğudur bunlar. ne sevmesi lan it! aklı sıra malum kişiyi sempatik gösterecek bu kahpe evlatları!

bir de bilin bilir muhalifim vs diye başlayanlar var onlar tam piç. bilen bilir diyor, bakıyosun entrylerine malum kişiyi öven entrylerden geçilmiyor profili. bu ülke bunlar gibi orospu çocuğunu görmedi, bir daha da göreceğini sanmam zaten.

ekleme: ha bir de "ülkenin cumhurbaşkanı, türkiye'yi temsil ediyor" diyenler var. bunlar da ayrı malum parti sempatizanı trollerdir. ülkeyi falan temsil etmiyor, demokrasinin oyunları bunlar. ülkenin yarısının ölse de çocuk sevindirsek diye beklediği bir adam türkiye cumhuriyetini temsil edemez!
  • çaktırmamaya çalışarak satır aralarına tayyip güzellemesi sokan dalaksız türü.
  • %99 'u aktroll değildir. ama fetöcü ve hevaller önüne gelene aktroll demeye devam etsinler. böylece kendisine haksız yere aktroll denilenlerin sayısı artar ve "aktroll" lafını ağızlara sakız edebilecek kadar organize bir troll ekibi olan (bkz: froll) 'ler sap gibi ortaya çıkar.

bu başlığı bundan önce girilen entry 'leri bile sosyolojik ve psikolojik boyutuyla incelerseniz, gerçek troll 'leri görürsünüz.

conclusion :

1) yapılan ki kare ve man whitney u testi sonucunda sözlükte paralı propaganda yapan aktroll 'e rastlanamamıştır.

2) sözlükte düşük bir standart sapmayla %10 civarında ak partiyi destekleyen yazara rastlanmıştır. bunların organize bir çalışma içinde olmadığı görülmüştür.

3) sözlükte "ben fetöcüyüm" ya da "ben havalim" demekten bile aciz, "muhalif" maskesi altında, kendi emellerine yol yapmak isteyen organize fetöcü ve hevallere bolca rastlanmıştır.

edit: bu başlığı açan ve goygoylayan fetö ekibinin amacı, akp 'den ve rte 'den nefret edildiğine dair genel bir kanı oluşturmaktır. ayrıca bu insancıklar, en ağır küfür ve hakaretlerle, şerefli ve onurlu insanları erdoğan 'a ve hükümete karşı yapılacak pozitif tespiterini dillendirmekten korkmasını amaçlamaktadır.

korkmayın, kim ne çocuğu... 79 milyon çok iyi biliyor, bunlar bir avuç kansız... siyah veya beyaz yok, gri var...
  • örnek:

yazar: xenz
    argüman: #68255643, ''hoyotomdo hoç okp'yo oy vormodom omo...''
    delil 1: #67030782
    eksisozluk yazarları hayır diyor
    (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)

edit: başlık sahibi yukarıdaki bknz'ı üzerine alınmış. sözlük trolleri düşünüldüğünde ne demek istediğim umarım anlaşılıyordur

delil 2: #68074009
    #pınarürünleriboykot
    izmir'de ben dahil kimsenin umurunda olmayan boykot. yine her yer pınar, yine herkesin paketleri pınar

delil 3: #68005971
    sabire meltem banko
    ekşi sözlüğün işsiz tayfası tarafından alaya alınan güzel avukat. inatçılığı taktire şayandır
    ----------

not: bunlar bir bakışta göze çarpanlar. ''akp'ye hiç oy vermedim ama...''; yaş henüz 18 olmadığından oy vermemiş olabilir misin? bir dahaki seçimlere inşallah be yavrutroll.

edit: beynini kuşa taksan hayvan kendini köstebek sanarak toprağı eşeler, gelmiş ''pınar'ı boykot etmiyor diye akp'li mi olunur'' yazmış malın birisi. evet, pınar'ı boykot etmemek akp'li olunacağı anlamına gelmez. pınar markası burada bir semboldür. boykot etmezsin ama gelip de sözlükte dalga geçerek boykot etmediğini cümle aleme ilan etmezsin. aynı şekilde sabire meltem banko güzellemesi de yapmazsın. yapılanları yanlış bulursun, ki ben de buluyorum ama siyasi görüşü belli rezil bir avukatı gelip de güzellemiyorum. hadi bu da delil değil, açık açık referandumda ''evet'' oyu verileceği açıklanmış. pardon da, kim ''evet'' oyu kullanır? chp'li mi, hdp'li mi hatta gerçek bir mhp'li mi?

bütün bunları topladığın zaman ''oy vermesen dahi'' siyasi görüşünün ne olduğu çok açık ortaya çıkıyor. he, delikanlı ol, benim gerçek düşüncelerim bunlar, siyasi görüşüm de bu de, saygı duyup geçelim.