şükela:  tümü | bugün
 • yakında yasa tasarısı olarak gelmesinden tırstığım olaydır.
  olur mu olur ohaldeyiz.
 • (bkz: tamam) kabul suçluyum.
  o değilde,cennet kapıları da kapanıyor aynı zamanda.
 • şimdilik suç olmasa da, değilim diyenlerin fetöcü, pkklı, bölücü, vatan haini, milli irade düşmanı, gezici olduğu ve bunların işbirliği içinde olduğu kesin!!!
 • hani avrupa birliği işkence kalkmıştı.
 • daha iyimser olan olay.
  şimdiden tamam diyenleri vur emri gelecek sanki.
  buyrun link
 • resmi olarak olmasa da fiili olarak mevcut durum.

  akp'lilerin bu noktada bir ikilemi var. 10 küsür sene boyunca "bizi hor görüyorlar, bizi aşağılıyorlar" diye başlayan mağdur edebiyatı "hehe aşağılamaya devam seçimden sonra görüşürüz" gibi ego patlamasına dönen boş bir edebiyata döndü.

  belirli bir karakter ve görgü taşımayan insanlar için güç ve rant yıkıcı olmuştu, onları böyle insanlara çevirmişti.

  ancak yıllar boyu, "halk biziz" "halkı hor görüyorsunuz" "bizi yok sayıyorsunuz" diyen ve belki bunda haklılık payı da olan bu grup gücü elde ettikten sonra muazzam bir dönüş yaparak herkesin noktasına virgülüne reis'i tekrarlamasını ister hale geldi. onların ezber sözlerinden bir kelimesini farklı söylerseniz "fetöcü, pkk'lı" oluyorsunuz. düşünün önce adam arasından biri de, "ulan farklı düşünüyor ve ben bundan hoşlanmıyor olabilirim ama belki o da kendince iyi bir şey düşünüyordur" demiyor. diyemiyor, doğrudan saldırıyor. çünkü gücü elde edince az önce dediğim karakterleri taşıyamadığı için sapıtıyor.

  üstelik zaten zayıf olan karakter yapısını ve egosunu parçalayan bir detay daha var. akp'liler her ne kadar devlet noktasında çok güçlü hale gelselerde belli noktalarda hala ciddi bir eziklik taşıyorlar. hatırlarsanız akp iktidarının ilk yıllarında sık sık parti sözcüsü edalı adamlar üniversitelere gelir, söyleşilere katılırdı. bunları izlerdik falan. ama bu devam etmedi çünkü o sözcülerin ne kadar sığ olduğu ortaya çıktı. oradaki yarı yaşında çocuklarla bile bilgi, kültür noktasında yarışamadılar ve çok zaman komik durumlara düştüler. çekildiler.

  stadlarda yoklar. futbol, basketbol fark etmeden, spor sever temel ülke değerlerine sahip çıkıyor ve orada söz sahibi olamadıkları için bu durumda çok rahatsız oluyorlar. antalya başkanı gibi.

  konser, opera, tiyatro gibi ortamlarda yoklar. hadi onlarda çok göze batmıyorlar da daha etkileşimli gösterilerde özellikle ankara seyircisi fark eder, gösterinin ilk 15 dksında çıkan tipler olur. çünkü bu tarz kültür sanat yerlerinde yoz kültür genelde tiye alınır ve güç içinde şımarmış bu insanlar bunu kaldıramaz.

  internet ortamında ise "hani demokratiniz konuşturmuyorsunuz" gibi saçma savlarla (konuşturmuyorsunuz dediği 3613171 tane aynı başlık açmış, birinde biri lan sus demiş) cırlıyorlar hala.

  ama başlıkta da örneklendirildiği gibi güç ve para içinde yaşadıkları abartı şımarıklık onları dışarıya karşı bu kadar düşman ediyor.
 • algıya yönelik başlıktır. salt partili diye alınmıyor kimse kardeşim. e sen böyle başlık açınca ne oluyor? aklın sıra akp'li olmayanları mı korkutuyorsun? yoksa sinik, korkak, aşağılık mısın?

  ben korkmadım. korkan mı var? bazı şeyleri toplum empoze ediyor herkese. akp'li değilim demenin suç olmasıymış mış. bak hele bak! bazı şeyleri tepside sunmayın, ortam yaratmayın.

  ben chp'liyim, oyum da muharrem ince'ye!
  gidin oyunuzu kullanın, sandığa sahip çıkın!