şükela:  tümü | bugün
  • az önce beni, -tabiki- teröristlik ile suçlayan bir tipten duyduğum ve çok da anlam veremediğim söz.

şucu bucu olayları her zaman saçma geldi bana. hayat görüşünü benimseyebilirsiniz ama kendiniz olun diye düşündüm hep. milletle uğraşmak istemediğim için de pek dillendirmedim. he he deyip geçtim ama bu seferki biraz fantastik geldi kulağıma, fena da değil hani.

hayatımda ilk kez terörist ilan edildim. mutlulukla şaşkınlık bir arada oldu, gözyaşlarımı zor tuttum. kendimi biraz özel hissettim açıkcası çünkü bilgi özel mesaj ile geldi. biliyorsunuz ulu orta gelince çok değeri bilinmiyor. özel mesaj, mağara falan böyle sote yerler daha etkili. önce "cehenneme git terörist" dedi, sonra "en azından sempatizanısin bu kesin" dedi. ulan baktım ibre yavaştan yumuşayıp tersine dönüyor, muhabbet "parti kur oy verelim"e gelmeden aklıma gazeteciler, milletvekilleri, yazarlar, askerler geldi "he dedim iyi tamam kesin teröristim", bi' rahatladım ben de.

3-5 mesaj sonra "bu arada akp'liysen söyle, vaktimi harcamayayım hiç." dedim ve konfetiler patlamaya başladı slow motion... arka sokaklar 3 sorti zoom efekti: erdoğancıyım! aşağı yukarı aynı seviye olduğu için hanımefendiye hayatta başarılar dileyip kapattım sayfayı ama biraz bakındım akp ile tayyip'in arasında nasıl bi' fark var diye, boy ortalaması dışında pek dişe değer bir şey bulamadım. hı bi' de inci sözlük'ten bir şeyler buldum tabi ama şimdi çocukların terbiyesini bozmayalım.

bir parti var. partinin başındaki "adamcısın" ama partiyi desteklemiyorsun gibi bir intiba oluştu bende. hayır bi' de adam hayatta yani ona da ayıp.

sonra flash back yaptım aklıma geldi "ulan gitmişsin kanadaya yaşa işte.. hala ne siyaseti, ne ekşi sözlüğü hakikaten saçmalık. rahatlık batıyor sana her halde" yazmış kafayı sıkmaktan gözleri dönen abla. e türkiye'den siktir olup gitse, türkiye'yi siklemeyecek kafadakiler gelip sağa sola teröristsin sen bam bam! diye ateş ediyor. nasıl iş müstakbel sevgililer, sayın hanımefendi beyefendiler? (ayrıca bakınız: ulan diyen kadın iticiliği)

sonra uzaklara daldım ve dedim ki... akp'li... şak şak şak yazılar akmaya başladı.

---malum kitle için spoiler---
    "mantık" falan diyorum birden görünce şaşırmayın.
    ---malum kitle için spoiler---

# bunu mu demek istediniz?
    "bu ne amk, derdini sikeyim" demek için 1'e
    "durumumuz yoktu okuyamadık" ya da "özet geç" demek için 2'ye
    "oo kanada kanka beni de oraya alsana kızlar laps laps" demek için 3'e
    basınız.

# cevap anahtarı
    1. evet haklısınız. benim için çok yeni ama insanlık için eski bir konu. o yüzden heyecanla başlık açayım dedim. biraz da uzun tuttum dedim zaten türkiye'de saat 7:30 kimse okumaz.

2. özet geçiyorum
    çocuk bi' giri giriyor (hangi giri bahsetmemiş), akp'li kız ona teröristsin diyor falanlı. bu da gelmiş başlık açmış. kanada, erdoğan, akp inci falan.

3. (bkz: para lazım çok para)
  • akzibidilerdeki atatürkçülüğün karşısına erdoğancılığı koyma beyhude çabası. anladık emir aldınız ama size emir verenler de sizin kadar salak.