şükela:  tümü | bugün
  • chp ye bir akp liden tavsiyeler

şimdi daha öncelerinde sürekli akp ye oy vermiş biri olarak bu seçimde akp ye oy vermeyi istemiyorum bilmiyorum belki de vermeyeceğim. ekonominin, eğitim siteminin, dış politikanın rezil bir şekilde yönetildiğini düşünüyorum ; diyerek nasıl bir düşünce yapısında olduğumu bilmenizi isterim.

şimdi yazıma başlıyorum ;

80 li yıllarda annem başörtüsü takmak istedi diye sınava alınmayan mağdurlardan. evet üzerinden çok zaman çok sular geçti ama anacım bunu unutamıyor. “öğretmen olacaktım ben” diyor. bu ve bunun gibi insanların çocuklarıyız bizde ve tek sorumlunun o zamanın laik solcu yönetimleri olduğunu düşünüyoruz. kızgın bir neslin aynı kızgınlıkla ve kinle yetiştirdiği bir alt nesiliz. bu insanlar , bu yönetici ve fikir yapısında ki insanlara o kadar çok kızgın ve kırgınlar ki bu kızgınlık akp tarafından da gayet güzel bir şekilde bütün seçimlerde kullanıldı ve şimdi ki seçimde de kullanılıyor.

aslında o kadar uzağa gitmemek lazım ; yakın zamanda “başörtülü bir eşe sahip cumhurbaşkanını seçtirmeyeceğiz” diye taklalar atıldı bu ülkede ve sağ görüşlü dindar kesim yine bu yöneticilere ve zihniyete kızarak akp etrafında etten duvar oldu.

diyeceğim o ki bu ülkenin %50 civarı insanını çok kırdınız üzdünüz küstürdünüz kendinize. bu insanlar artık laiklik lafını duyduklarında tüyleri diken diken olan insanlar.

sayın muharrem ince çok güzel konuşuyor dinledikçe “ben bu adama oy veririm” diyorum lakin aramızda geldiği parti ve ideolojisi ile bazı yaşanmışlıklar var. bunların unutulması kolay değil.

şahsi fikrim

bu insanlardan şahsınız ve partileriniz adına özür dilemelisiniz. “biz zamanında çok yanlış işler yaptık sizleri üzdük kırdık bunlar doğru şeyler değildi” denilmeli ve o küstürdüğünüz insanlarıda nasıl yaparsınız bilmiyorum ama kendinize inandırmalısınız. yoksa “akp şöyle ülkeyi soyuyor, şunu yaptı da ülke batıyor” diyerek oy toplayamazsınız bu insanlardan.

çok geç değil ülke olarak barışmalıyız birbirimizle. ama yine şahsi fikrim taşin altina elini sokması gereken ; büyüklük göstermesi gerekenler sizlersiniz.

selametle.

edit1: annelerimizi okutmayan chp degildi belki ama ayni zihniyetti. biride demis ki üremeyin. ben burda kendimce yapıcı biseyler yazmisim adamin dedigine bak.

edit2: kimse kusura bakmasin ama başörtüsü yasagi dendiginde akla ilk gelen chp dir. bu dusunceyi mesaj kutuma kufur ederek kiramazsiniz. sizler gayret edeceksiniz.

edit3: o zamanlarda sağ partilerin bu yasağı kaldirmaya güçleri yetmezdi çünkü elinde keskin kılıcıyla ordumuz siyasetin içindeydi.
  • bir yazardan başlık sahibine tavsiyeler; imla önemli, biraz kitap oku ve düzeltmeye çalış.
  • önce hevesle okumaya başlayıp sonrasında “haddi lan ordan” dediğim başlık.

şimdiye kadar ak parti iktidarının yediği her halt için de özür mü dilemesi gerekecek? özür dilese ne değişir?
  • adamlar hala "laik solcu yönetim" falan diyor yaa.

arkadaşım, yaklaşık 60 yıldır sağ zihniyet yönetiyor bu ülkeyi.
    yani anneni (eğer 75 yaşında değilse) üniversiteye sokmayan, üniversite okumasına mani olan, sana yakın olan sağcıların iktidarı.

ecevit'in başbakanlığını söylüyorsan, kaç koalisyon ortağı vardı, aç oku.

önce şu saplantılarınızdan ve cehaletinizden arının, ondan sonra isteklerinizi söyleyin ki ciddiye alınma ihtimaliniz olsun.

edit: "başörtüsü yasağı denilince akla ilk gelen chp dir" diyor hala yaa...

vay arkadaş ne başörtüsüymüş be !!

ulan sığırcık, adam (uckuruslukopera) bilal'e anlatır gibi anlatmış. inanmıyorsan kendin araştır.
    öyle aklına gaipten chp geliyor diye, götünden atıp tutma.

cehaletin bir sınırı var, olmalı daha doğrusu.
    ama dine ne kadar sıkı bağlanırsan, o sınır o kadar genişliyor.

işin kötüsü, öğrenmenin de peşinde değilsiniz, doğruyu gösterene karşı bile hala yanlışınızı haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz.

ne pislik bir karakter yapısı yahu bu ??
  • anap'lılar yani bir nevi kendinizmiş kabahatlı ,aç bak 80 lere kim hükümette 80 li yıllarda.
    darbe dönemiyse kastedilen oda sizden sayılır.
    kendi kendinizden özür dileyin öpüp barışın işte tamam oldu bitti.
  • türbanı yasaklayan yök'tür.
    yök'ü kaldırma sözü veren ince'dir.

anlamayan kalın'dır.
  • daha önce çok yazdım biliyorum ama her an her yerde söylemeli. türban yasağını, yani kılık kıyafet yönetmenliğini, özal’ın başbakan yardımcısı ve devlet bakanı olduğu darbe hükümeti çıkarmıştır. özal bir darbe hükümetinde bu kararla devlet yönetmiştir. özal daha sonra defalarca seçilmiş ve bu yasağı kaldırmamıştır. özal bir sağcıdır.

en beyin özürlünüz bile bunu aklından çıkarmasın, en salağınız bile bunu bilsin artık. chpliler bu yasağı kendilerinin çıkarmadığını bilmeli. herkes mi aynı zamanda salaklaştı memlekette.
  • (bkz: çomarlara tavsiyeler)

her konuda konuşmak ve biliyormuş gibi yapmak sizi yüceltmez, aksine rezil eder. mış, muş'lu bilgileri asla kullanmayın, okuyun, araştırın, kanıt ve belge sahibi olarak konuşun. kafatasınızın içindeki organ, kullanmakla eskimez.

lütfen üremeyin, çocuk yetiştiremiyorsunuz. oldu da ürediniz, iyi bir eğitim alması için uğraşın.

en çok bağıran haklı olan değildir. size söylenen şeylerin çoğu yalan. doğrusunu ise sadece siz kendi başınıza bulabilirsiniz. kimse size doğruyu ve gerçeği veremez.

hala geç değil, umut var. eğitin kendinizi
  • 1980'li yıllarda ülkeyi yönetenler sırayla süleyman demirel, darbe ile yönetime geçen kenan evren, kenan evren'in kurduğu darbe hükümetinin devlet bakanı ve ardından da başbakan olan turgut özal ve yıldırım akbulut ama ne hikmetse ilgili başlığı açıp ilk girişini yapan yazarın annesini mağdur edip özür dilemesi gereken chp ve muharrem ince. bu noktada ben ne diyim ki bilemiyorum işte...
  • o zaman yunanlılar da gelsin "zamanında sizin topraklarınıza göz koymayacaktık, ayıp ettik, affedin" desin. ya arkadaş geçmiş düşünülüp bugünün kararı verilir mi? ona kalırsa akp, 2006 yılındaki akp olsaydı ben de oy verirdim.

bu kafa, "ama yol yaptılar" diyen kafa. bugüne bakacaksın. 16 senedir türkiye'yi yönetenlerin, ülkeyi ne hale getirdiğine bakacak ve kararını öyle vereceksin.