şükela:  tümü | bugün
  • bir türlü anlamadığım evlat.

adam/kadın muhalif anası babası akp'li ama bir türlü ikna edemiyor muhalefete oy vermeye ve ben de bunu anlamıyorum. tabi kendi ailem chp'li olduğu için ne kadar empati yapabilirim bilmiyorum ama gerekirse rest çekin yahu. malum kişiyi benden daha mı çok seviyorsun deyin, evi terk ederim deyin, beni dinlemiyorsanız çıkarın beni evlatlıktan deyin. kimsenin evladı bir vatan haininden daha önemli değildir diye düşünüyorum.
  • efendim inatçılarsa edemezler. annem eski dyp seçmeni, güç bela söz verdirip yeminli senetli bir oy aldım. babama ak parti gidene kadar onun haricinde bir parti'ye oy verdirebilecek bir insan gelsin elinden ayağından ve de bilimum her yerinden öpmeye razıyım. yalnız her yerinden öpmek için kadın olma şartını koyuyorum, durduk yere sakata gelmeyelim.
  • zordur efendim zor.

babam 16 sene sonra ak partiye vermeyecek o da benle değil kendi kendine oldu. zira ben son 1 senedir pes etmiştim.
  • reste rest çeken, sütümü helal etmem kılışdara verirsen diyen ebeveynin evladıdır.
  • günün birinde eve elinde 2 çuval kömürle gelmeli ve demeli ki: “ana baba bakın bunu muharrem verdi”.
  • 20'li yaşlarında genç muhalif bir kardeşimizdir. okula başladığı zamanlarda erdoğan iktidara gelmiştir. ortaokul okuduğunda kitabını defterini masasının sırasının altında bulmuştur. zanneder ki bundan önceki nesiller hep böyle imkanlarla okula başlıyordu. oysa onun ebeveyni eğer biraz okuyabilmişse üst sınıflardaki ağabeylerinin abalarının kitaplarını alırdı. her sınıfın sonunda kitaplarını alacak bir üst sınıf ağabeyi ablasını adeta gözüne kestirirdi.

lise'ye geldiği zaman önünde akıllı tahtası dersini oradan takip eden bu tıfıl ailesini küçümsemeye başlar. iyi liselerde okumaya başlayınca takıldığı insanlar da değişir. muhafazakar bir ailenin seküler kesime yanaşmaa çalışan bir yanaşmasına döner. oysa bunun ağbeyi, babası her hafta okuldan istenen tebeşir parası, yok fülüt parası yok şunun aidatı ile uğraşıyordu. ama o böyle bir dünyaya doğduğu için "tabi ki yapacaklar boşuna mı iktidara geldiler" der. sanırsın iktidara kendisi getirmiş.

bir dakikalık flüt arası

bu yavşak anasından babasından utanan bir tiptir lan. ortamlarda "muhalifim" demenin o tatlı heyecanı var ya. annesini babasını küçümsemenin o iç gıcıklayıcı duygusu var ya o bu genci ailesinin annesinin babasının yanına götürür. "erdoğan'ın diploması yok" diyenini mi ararsın, chp'nin demokratik bir parti olduğunu diyenini mi? sanırsın 15 yıl önce sırf kıyafetinden dolayı insanlar okulundan edilmemiş. sanırsın oğlunu göz yaşları ile askere gönderen ana yemin töreninde "sen ikinci sınıf vatandaşsın. ancak oğlun askerde ölürse bizim için kıymetin olur" muamelesi görmemiş. öyle ya ne zaman bir komutanı başörtülü bir annenin yanında görmüşsek biliriz ki o kadın oğlunu vatanına kurban vermiştir. onlar da kerhen gelir oğlunun cesedi sayesinde değerli olurdu bu kadın.

tabi bu 20'li yaşlardaki züppe bu ülkede kürt türk ayrımını bilmediği için yan sırasındaki bedirhan hdp'nin şarkılarını dinlerken o şarkıları beraber dinlemenin nelere mal olduğunu da bilmez. bedirhan eli kanlı katillerin kandil'de yerlere sigara bile atmadığından bahseder. oysa 10 yıl önce bir kürt türkiye'de "ben kürdüm" derken sağına soluna bakardı.

hatta bak ülkeyi ne hale getirdiklerine dair filim yapıldı. diziden bir kesit. berzan nasılsın muhafazakar seçmenin bu ülkenin kahramanı olduğunu hiçbir zaman bilemeyecek olan bu züppe bu görüntüleri oyuncak sanıyor. televizyon'da yayınlanamayacak şeyler olduğu için bu kadarı verilmiştir.

evet anasından babasından utanan, yavşak, züppe gelir ve ülkenin diktatörlükle yönetildiğini falan söyler. anası babası şaşırır. bu ülkede roman yazdı diye sabahattin ali'yi öldürenler diktatör değil, bu ülkede şapka takmadı diye 79 insanı seyyar mahkemelerde idam edenler diktatör değil, bu ülkede darbe yapanlar diktatör değil, insanları zorla sıraya sokup seksen darbesinde okul düzeninde yollarda çarşılarda andımız okutanlar diktatör değil ama insanların özgür kıyafetleriyle okullarda okumasını sağlayan, eğitimde eşitlik ilkesini getiren, yerli ve milli savunma sanayilerini geliştiren, türkiye'de ulaşımı bir sorun olmaktan çıkaran, ülkenin her yerine havaalanı yapan, yıllar, köprüler, hastaneler, barajlar yapan iktidarın banisi recep tayyip erdoğan diktatör öyle mi?

işte bunu söyleyince çocuk baba hanımını çağırıp sormaz mı? "bu çocuk kimin çocuğu?" merak etme hacı abi bu çocuğun beyni iğfal edilmiş. sen de bir şey anlatmadığın için ekşi sözlükten, oradan buradan beslenmiş. ne çileler çektiğini bilmiyor bu züppe.

edit: şapka taktı diye yazmışım
  • “çocuğumu keserim.” diye tehdit edin. torun sevgisi evlat sevgisine göre gerçekten bambaşka mı test etmiş olursunuz hem.