şükela:  tümü | bugün
 • başlığın tam hali "akp'li ilçe başkanı'nın yardım çeklerini hacılaması iddiası" olacak

  yine bir akp'li olan aydın koçarlı ilçe belediye başkanı nedim kaplan'a ait iddiadır. kendisinin iddiasına göre;

  akp genel merkezi'nden dar gelirli vatandaşlar için ilçeye yardım çekleri gönderiyor. akp ilçe başkanı ilyas arslan da bu çekleri vatandaş yerine arkadaş ve yakınlarına veriyor.

  yaşanan gelişmelerin yerel basında yer alması üzerine, akp ilçe başkanı arslan, konunun çok dillendirilmemesini isteyerek “bu ufak tefek bir fikir ayrılığı, çok büyük bir problem değil. partiyle ilgili istişare yapmamaktan kaynaklı ufak tefek hatalar. teşkilatlarla belediyenin olduğu yerde her zaman ufak tefek sürtüşmeler, fikir ayrılıkları olur. biz teşkilatı, o belediyeyi düşünebilir. insan yeri geliyor kendi karısıyla bile anlaşamıyor” açıklamasını yaptı.

  kaynak : https://www.sozcu.com.tr/…akpyi-karistirdi-5831966/
 • keşke akp'ye sokmuş olsa ama yine bizim cepten çıktığı için haram zıkkım olsun demekten başka çare gelmiyor.
  tanım: akp gibi siyasal islamcı anlayış için şaşırtmayan olay.
 • (bkz: sözcü)
 • nasıl bir fikir ayrılığı acaba. onu da açıklasaydın ya.
 • (bkz: kutlu dava)
 • klasik ak parti pisligi bunlar boyle.
 • giderayak ne kurtarırsak kardır mantığı ile yapılmış olabilitesi olan iddia.

  ama akp'nin böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum.
 • tam siyasal islam dinine uygun bir haraket, kahrolası ateistler hiç böyle şeyler yapmıyorlar.
 • vaaay maunu (yardımı) engelleme olayı (bakınız maun suresi) haberi okuyayım bakayım. siz de maun suresini okuyun hani orda allah '' veyl/yazıklar olsun o musallilere'' dediği ilginç bir de ayet var. yani birileri musallin, yani namaz, oruç v.b dini eylemleri yapıyor ( din şovu mu desek? bilemedim) allah da diyor ki; '' veyl olsun o musallinlere'' surenin başında da '' dini yalanlayanı gördün mü? '' diyor. iyi de adamlar musallin (ki allah veyl olsun diyor onlara) nasıl dini yalanlıyor ki?

  demek ki dini yalanlıyormuş bunlar, tıpkı münafıklar gibi. çok enteresan değil mi? yoksulu itip kakarlarmış. mauna da engel olurlarmış.

  bak bu da enteresan mauna (en küçük yardıma bile) engel olurlarmış..

  deprem vergileri indiragandi,
  15 temmuz şehit ve gaziler için toplanan paralar indiragandi,
  istanbul'da terör saldırısında şehit düşen polisler için toplanan paralar indiragandi,
  milletin, dulun yetimin malı zaten indiragandi, (geçiş garantili köprü ve hava alanları ile aç gözlülere, allah korkusu olmayan aç gözlülere yediriyorlar)

  dur lan biz ne diyorduk? maun suresi abi, mauna engel oluyorlarmış, yardım yerine ulaşmıyormuş, allah dini yalanlayanı gördün mü? diyormuş, onların salatına (oruç moruç, namaz mumaz ibadetlerin tümünü kapsar burada) veyl olsun (yazıklar olsun) diyormuş. bi okuyun hele. müslümancı troıller gerçekten müslümansanız bi de siz okuyun hele, hem belki putları da devirirsiniz.