şükela:  tümü | bugün
  • farklı başlıklarda tartışılan bir konu olduğu için buraya yazayım dedim.

birçok arkadaşın sanırım akp'ye oy vermiş ama bu seçimde kararsız arkadaşları varmış. eğer böyle bir insan tanıyorsanız, size yakınsa, oturup çay içebiliyorsanız (benim etrafımda kalmadı) önerim şu. asla ama asla bu adama ince'ye oy ver demeyin. hatta bir parça ince'yi eleştirebilir, benim de memnun olmadığım yanları var diyebilirsiniz.

bu arkadaşın bu seçimde chp'ye, ince'ye oy vermesi mümkün değil. evet kararsız olabilir, verebilirim diyebilir, ama unutmayın karşı tarafta adamın yıllardır efsane bir lider olarak gördüğü, onca olaya rağmen vazgeçmediği biri var. ekonomik nedenlerle de vermiş vermeye başlamış olsa oyunu, sonuçta yıllar ona ister istemez bir akplilik kazandırmıştır. böyle bir insanın iyip'e, hatta ve hatta sp'ye bile oy vermesi düşük. islamcılık da hatta islam da artık zannedildiği kadar önemli değil çünkü, sadece bir sos.

bu arkadaşın bu seçimde yapabileceği en olumlu şey oy vermemesi sandığa hiç gitmemesi. dolayısı ile, bu arkadaşa denilmesi gereken şey şu. evet bakış açın sana aittir bir şey diyemem. ama senin bakış açından biri seni bu kadar rahatsız edecek şeyler yapıyorsa en azından oy vermeyerek tepki göster. bak en kötü ankette bile akp 40ın üstünde, senin bakış açın yine mecliste temsil edilecek. ama tepki göstermezsen hatalar devam edecek. (ki bu görüş bence de doğru.)

bir kararsız akplinin bu seçimde yapabileceği en iyi şey oy vermemektir. sandığa gittiğinde eli yine akp'ye ve tayyip'e gidecek arkadaşın. hadi hepsinin demeyeyim, en azından yüzde 90-95'in, kararsız olanların arasındaki yüzde 90-95'in.

he, adam diyorsa, reis süper, reis bir numara, reis karşıtları vatan hainleri falan. o adamla vakit bile kaybetmeyin derim.