şükela:  tümü | bugün
 • bir kısım akp partizanlarında görülen durumdur. "akp'li değilim amaa özgürlükçü olduğum için, yansız olduğum için akp'ye hak veriyorum" laflarını dillerine pelesenk ederek akp partizanlığı yapmakta beis görmezler. ancak samimi değildirler, tutarlı değildirler. dinsel dogmaları ve dominant sünni hanefi tezleri sözkonusu olduğunda devletçi de olurlar, militarist de olurlar. özgürlükçülükleri ve demokratlıkları akp'nin menfaatleri ile sınırlıdır. (bkz: kendine demokrat)

  not: her özgürlük, demokrasi, adalet diyen akp'li olup da akp'yi savunan demek değildir. burada kasıt liberaller, ikinci cumhuriyetçiler, ortalama seçmen vs değildir. yüzsüzce suret i haktan görünen akp partizanlarıdır.
 • "dindar düşmanı olup, dinci düşmanıyım ayağına dine saldırmak" ile dehşetengiz bir benzerlik gösterir.
  sadece örneği görece daha azdır.
 • akp yi savunduğun anda akp li olmaya tekabül eder. bu evrende klişe holivud filmlerinde olduğu gibi yüzde yüz katıksız iyi olmadığı gibi, yüzde yüzz katıksız kötü de yoktur. bir kavrama düşmanlık beslemekle, o kavramı eleştirmek arasında fark vardır. gerçekten demokrasi ve çoğulculuk ilkesi olsaydı bu anlaşılabilirdi. ama artık sadece iki seçenek var; ya bizdensin, yada düşmanımsın. her iki taraf için de geçerli bu.

  bir yanda akp, bir yanda akp karşıtları. iki taraf da kavramları umursamadan birbirine geçiriyor. ikisinden de nefret ediyorum. tiksiniyorum. iki taraf da bağnazca ve anlamsızca birbirine saldırmaktan ve insanları ya bizdensin yada onlardan gibi bir ayrıma sürüklemekten başka bir halt yapmıyorlar. kavramları alt üst etmekte beis görmüyorlar.

  ayrıca, çok genel bir ifade kullanıp sonra bu ifadeyi ''yok yok ben sadece şunlar şunlar şunlar için kullanmıştım'' demenin hıncalizme girdiğini biliyor muydunuz?
 • (bkz: spy)
 • devlet bahçeli'nin ve ufuk uras'ın yaptığı şey. bunların partileri de kapatılmalı, tiz kelleleri vurulmalıdır.
 • akp yi ve akplileri cok severim ama ne yazik ki bu tur eylemlerde bulunan akpliler var.
 • yazilanlardan ulkemizde hala bir secimde bir partiye oy vermenin takim tutmak gbi koru korune yapildiginin zannedildigini anladigimiz sav. bir partiye oy verirsen, bu bir sonraki secimde ve tum secimlerde ayni partiye oy verecegin anlamina gelmez. yapilan icraattan memnun degilsen, bir sonraki secimde ulkeye ve halka daha fazla yarari dokunacagini dusundugun baska bir partiye oy verirsin. x partisine oy verince x'li olma zorunda degilsindir.

  (bkz: akp li olmak)
  (bkz: fenerli olmak)
  (bkz: galatasarayli olmak)
 • katıksız devletçi olanların huyudur.