şükela:  tümü | bugün
  • verebildiği en büyük tepki sosyal medyadan iktidara sövmek olan, kendiyle aynı görüşe sahip insanlara bile akpli yaftası yapıştıran, bulduğu her fırsatta linç girişiminde bulunan muhaliftir.

maalesef ekşide bu tiplerden bolca var. muhalefetin başarısız olduğunu belirten bir başlık açtığınızda kayıtsız, şartsız lince uğrarsınız, inanmıyorsanız deneyin.
  • küfürbaz partizanlardan farkı kalmayan muhalif türüdür.
  • aslında akpli ile aynı hayatı yaşıyor.
    aynı dizileri izliyor.
    aynı haberleri izliyor.
    yani aynı medya gruplarını ayakta tutuyor.
    aynı avmleri doldurup, aynı faşizmin ekonomisini ayakta tutuyor.

(bkz: aptal)
    hem kendisine, hem çocuklarına sıkıyor.
  • ülkede yanlış giden şeyleri görüyor.
    daha çok özgürlük istiyor, adalet istiyor, eğitim istiyor, eşitlik istiyor. fikirlerini özgürce ifade edebilmek istiyor. dışlanmamak istiyor, ülkede herkesin yeniden kardeş ve birlik olmasını istiyor. savaşlar terör bitsin istiyor, yarın canlı bomba gelip beni de öldürecek mi diye olan yerleşik korkusu bitsin istiyor. bu yüzden de muhalif.

e bu adam muhalif diye yaşamasın mı? götü boklu dizileri, yıllarca sansürsüz izleyip ezberlediğimiz kemal sunal filmlerini bipli de olsa izlemesin mi? çoğu iktidar yalakalığı yapan haberleri de mi izlemesin? ölelim mi birader ne yapmamızı bekliyorsun. minimal şartlarda yaşamaya, daha doğrusu nefes alıp vermeye çalışıyoruz işte. buna yaşamak denirse..
  • akp'lilerin aydan geldiğini zannedenlerin şaşırdığı muhalif.

aynı eğitim sistemi, aynı gelenek görenekler, aynı cahil anneler, aynı höt zöt öğretmenler, aynı baskıcı babalar, aynı beceriksiz ve faşizan yönetimlerden nasıl farklı ürün çıkacaktı ?

kafa yapısı aslında birbirine çok benzeyen insanlarız. fikri hür olup düşünmektense ezberleyip tekrar etmeyi, bilmektense inanmayı, irfanı hür olup sorgulamaktansa iman etmeyi, vicdanı hür olmaktansa liderin peşine düşmeyi tercih ediyoruz.

o zaman eleştirdiğimiz akp'liden ne farkımız kalıyor ? verdiğimiz oy.

bu ülkede küçük bir azınlık ama doğru ama yanlış vicdani bağımsızlığını koruyup kendince fikir üretiyor, liderim diyenin peşine takılmadan kendince bireyselliğini korumaya çalışıyor, inanmaktansa bilmeyi tercih ediyor. kendi payıma o küçük azınlıktan olmaya çalışıyorum. ne kadar başarabildiğim çok tartışmalı ama hacca giden karınca misali hiç değilse yolunda ölürüm !
  • tipik akp'li bulşiti. he yapraam he senlen hiç farkımız yok he. bütün haltları ye, freni patlak memleketi yokuş aşağı sür, qandırıldıq deyip zeytinyağı gibi sıyrıl, sonra cehape rererö, hadepe tererö diye veryansın et. aynıyız evat.