şükela:  tümü | bugün soru sor
 • siyasetçileri anlarım, koltuk sevdasına demeyecekleri şey, yapmayacakları hile yoktur.

  peki oy veren vatandaşlar neden gerçekleri söyleyemiyor? akp’ye oy veren bir vatandaş bugün neden ekonomi kötü diyemiyor?

  bülent ecevit döneminde ecevit’e oy verenler ekonomi kötü diyebilmişti, özal dönemi ve süleyman demirel döneminde de böyle olmuştu. akp döneminde neden söylenemiyor bu gerçekler?

  dolar 5 lirayı geçmiş, araba ve ev satışları neredeyse durma noktasına gelmiş, esnaflar kredilerini bile ödeyemez durumda ama halen daha egonomi çoh eyi diyorlar. aklım almıyor, nasıl bir ülke olduk biz böyle?
 • çünkü ekonomik kriz onları etkilemiyor onların yastık altında dolarları liraları ve altınları duruyor. onlar türkiye’nin gizli zenginleri
 • cevabi cahiliye doneminin mimarlari olduklari icin olan soru. ayrica oyle boklar yediler ki giderlerse yedi sulalerine kadar hapsi boylayacaklari, ve ekomomik bir kriz de gitmelerine sebebiyet verebilecegi icin bu konuya bilhassa odaklaniyorlar. yillarca her boku ekonomimiz iyi diyerek berteraf eebiliyorlardi zira. o da giderse elde bir bok kalmiyor (ki gideli cok oldu esasen).
 • çünkü zenginleşmisler. hepsi birer müteahhit yada türevi. faiz düşsün dolar yükselsin istiyorlar. yani ekonomi onlara güzel.
 • adamların hayatta, haklı çıkma ("haklı çıkma" dan kastettiğim kazanan ata oynamak, gerçekten haklı olmak değil) duygusunu hissedebildikleri tek an seçim sonrası, onu da kaybetmek istemiyorlar.

  bu adamlarla boşuna tartışmayın, fikirlerini değiştirmek istiyorsanız para kazandırmayın yeter.

  - çalışansanız, üç kuruş fazla kazanmak için, akp'li adama iş yapmayın.
  - tüketiciyseniz, akp'li esnaftan alışveriş yapmayın.
  - işverenseniz, biraz daha ucuza çalışıyor, sorgulamadan her dediğinizi yapıyor diye akp'li adamı istihdam etmeyin.
  - akp'li adamla iş oraklığına girmeyin.
  '
  '
  '

  bunlar aç kalmadıkça gerçekleri kabul etmeyecekler.

  bu yazdıklarım tabi ki kolay şeyler değil, hiç birimizin "param akp'liye gitmesin" diye 3 liralık malı başkasından 5 liraya alacak, ya da kendi görüşümüzdeki şirketlere daha ucuza çalışacak lüksümüz yok, farkındayım.

  ama biraz sıkın o pembe götlerinizi be, aranızdaki böyle (bkz: #79383877) salaklardan bir şeyler beklediğiniz sürece, bırakın insanlara gerçekleri göstermeyi, sikindirik bir hamburgerciyi bile batıramazsınız.
 • akpliler zenginleşti demek komik. çünkü zenginleşen akpli sayısı max. 100.000.

  o 100.000 kişinin keyfi sürsün diye 20.000.000 insan gerçeği söyleyemiyor.

  en son ne zaman pirzola yedin?
 • muhalifler hep ekonomi kötü dediği için, akepeliler de muhaliflerle aynı cepheye düşmemek için ekonomi cogh eyi diyorlar.

  chp'liyim ama ekonomi çok iyi demeyi deneyin. emin olun onlar size inat akepeliyim ama egonomi çohk qötü diyecekler.

  bu ülkede hesaplaşma, inat ve nefret üzerinden siyaset belirleniyor.
 • dolar’a parayı basıp kur üzerinden zengin oluyorlar, senin alamadığını onlar alıyor. neden ekonomi kötü desinler ki?
 • birisi sağlamasını yaptırsa diyecekler de sağlama yaptıran yok.

  bak, yapılmışı burada

  https://youtu.be/0ym8utauud8?t=4m8s