şükela:  tümü | bugün
  • yakında bir khk ile yürürlükten kaldırılması beklenen hak.

zira ekşi sözlük'te ve akp'li medyada bunun belirtileri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

örneğin; semih kaplanoğlu ismindeki bir vatandaş, bir ödül töreninde kendisinin "elinin sıkılmaması" davranışını "faşizm" olarak niteliyor.

veya sözlükteki kadrolu mağdur akp'li tipler; saçma-sapan şeyler yazıp eğlenmeye çalışan bir troll'ün gerçek kimliğinin ortaya çıkarılmasına "linç" ismini takıyorlar.

yani şöyle bir durum oluşuyor. diyelim ben akp'liyim. ben istediğimi yapabilirim. "kadınların elini sıkmıyorum" deyip istediğim eli havada bırakabilirim. veya ekşi sözlük'te istediğimi yazıp istediğime saydırabilirim. ama biri benim elimi sıkmazsa bu faşizmdir. biri sağa sola hakaret ettiğim hesapları kullanan "gerçek" kişiyi açıklarsa bu "linç"tir.

gazeteciler akp'nin hoşuna gitmeyen haberler yazarlarsa, ajandır. tutturamazsak fetöcüdür. o da olmazsa pkk'lı falandır. tweet atan kişiler "muhalifse" ya hakaret etmiştir, ya vatan hainliği peşinde koşmaktadır. falan filan. bunlardan sıra "akp'lilerin elini sıkmama" suçuna mı geldi? zira faşizm, evrensel bir suçtur. ortada bir faşizm varsa, engellenmelidir. bunlar "kendi ellerini sıkmama" davranışını "faşizm" olarak niteliyorsa yakında yasaklayabilir demek ki.

buradan hareketle sağınızda solunuzda "akp'li" diye birine selam vermezseniz, yakında "suç" işlemiş sayılabileceksiniz heralde. bir takım tipler de "akp'li diye sevmemek ayrımcılıktır" falandır filandır diye saçmalamış. bu kadrolu mağdurlar; her şeyden bir "mağduriyet" yaratmayı başarabiliyor. kardeşim ben akp'li birini sevmek zorunda mıyım? kaşını beğenmem, sevmem. gözünü beğenmem, sevmem. sırf "akp'li" diye sevmem. elini de sıkmam. bunun nesi faşizm. "kabalık" dersin tamam. "sunucu orada görevli, nezaket göstermeli" dersin, ona da tamam. "faşizm" nedir olm?

bir khk'ya bakar iş. yakında "ben akp'liyim diye bunlar beni sevmiyor" diye sağa sola ihbarda bulunan kadrolu mağdurları ve bu iddiaları ciddiye alıp "suç" sayan "devlet büyüklerini" görürseniz hiç şaşırmayın.