şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir adet pollyanna kılıçdaroğlu demeci. akp'lilerin tamamı tarafsız kelimesinin anlamını bilmiyor be kemal!
 • adam partili cumhurbaşkanın tarafsız olamayacağını hala anlamamış dedirten beyanat.

  bir adam yıllarca "bağa ayar verin" deyip sağlı sollu ayar alırken; partisini bir gıdım ilerletememişken nasıl olur da hala parti lideri olur mucizesinin türkiye'deki resmi.

  "cumhuriyet’ten erdem gül’e konuşan kılıçdaroğlu, ‘tek adam rejimi’ne akp tabanından da, parti içinden de çok sert eleştiriler olduğunu savundu."

  hani nerde lan? çıksınlar ortaya da isimlerini görelim. götü yiyen buyursun
 • ulkede akplilerden baskasinin kiymeti olmadigini acik secik ortaya koymus muhalefet lideri aciklamasidir.
  akpliler sana oy vermeyecek arkadas anla bunu artik. sen akpli olmayanlar ne istiyor bir zahmet onlari arastir. ogren de ona gore politika uretmeye cabala.
 • doğru bir tespittir. akp seçmeni herkesi sürprize uğratabilecek olasılıklara açık. bugün karikatürize edilen akp kitlesi (dinci, osmanlıcı, biatçı, faşist milli görüşçü) aslında tüm seçmeni kapsamıyor. bu kitle en fazla eskiden refah partisinin sahip olduğu oy oranı kadar. veya %5 fazlası. ama asla daha fazlası değil. eski seküler/muhafazakar anap-dyp kitlesi bu karikatürize faşist milli görüşçü gömleği artık taşıyamıyor. çünkü onların erdoğan desteğinin arkasında erdoğan’ın islamofaşist duruşu değil, sadece ekonomi+lider karizması ve gerçek durumu analiz edememe zayıflıkları yatıyor. özgürlük alanı çok fazla ifade eden bir kavram değil. çünkü özgürlüklerinin kısıtlandığını hissedecekleri bir yaşam tarzına sahip değiller. rosa luxemburg’un hareket etmeyenler zincirlerini fark etmezler sözü de şu an tam da türkiye’de muhalif olmayan ama iktidarın islamofaşist politikaların da karşılığı olmayan kitleyi tarif ediyor. bu kitle konya değil yozgat muhafazakarlığını yaşayan insanlar. ve inanın bana her ne kadar kulağa garip gelse de yozgat muhafazakarlığı ile konya muhafazakarlığı aynı değil. yozgat köylüsü, taşralısının kamusal alanda seküler esnekliğe sahip olduğunu tespit edebiliriz. bu da geçmişin mhp-anap-dyp çizgisiyle eşdeğer ama asla refah partisi değil.

  işte akp içerisindeki %55’lik kitle bu kitle. ekonomi kötü gittikçe homurdanmaları artacak ve homurdanmalar onların da zincirlerini fark etmelerini sağlayacak.

  yozgat’ın konya’dan büyük olduğunu göreceksiniz. iyi parti bu büyüklüğü ortaya çıkarabilecek en önemli parti.