şükela:  tümü | bugün
  • öyle ifadelerle karşılaştık ki, nasıl bir oyun oyun teorisi olduğunu ben hala çözemedim.

bir başka entryden esinlendim, biraraya getirelim istedim. şimdi geleceğe ait tahmin yapma zamanı.

yani, şu an deli saçması olmakla beraber gelecekte normalleştirilecek ifadeler.

içimizden geldiği gibi sallıyoruz, çünkü ince ince düşünmek yerine sallayınca tutma olasılığı daha yüksek.

ilkini şöyle sallıyorum: öcalan'dan özür dileyip serbest bırakılmasını sağlayan hükümet, bu sorunu kürtlerin arasına karışan ulusalcıların bu hale getirdiğini belirtti.
  • bir ongoru:

2016-2017 ekonomik krizinin ihalesi mhp'nin uzerine kalacak.

akp'yi biraz taniyan birisi, dolar 10 lira bile olsa, kendini siyiracagini bilir. yalniz sucu atacaklari biri lazim. saniyorum bu gorevi akp'nin stepnesi olan mhp yuklenecek.

akp ileride "mhp baskanlik onerdi, piyasalar kontrolden cikti " diye kendini savunacak.
  • "2017 deki bu krizin sebebi önceki hükümetin fetöyle birlikte uygulamaya koyduğu kemal derviş'in ekonomi planıdır"

15 yıl ekmeğini yiyip 3 kere iktidar yapan bu plana bok atmaları yakındır.
  • allahın izni ile, cumhuriyet savcılarına verecekleri ifadelerdir. hiç acelem yok, o vakit görürüz.