şükela:  tümü | bugün
 • olay bursa'da inegöl ilçesine bağlı muratbey köyünde gerçekleşiyor.

  iddiaya göre akp'li ilçede bu köyde yüksek oranda akp'ye oy çıkıyor. ve 'bu cehape camileri ahır yaptı' yalanı patlıyor. haber
 • bu seçim de oyları ne kadar düşer ya da düşer mi bilmem ama hiç bir seçimde bu kadar çok mavi ekran vermemişlerdi. bakalım buna ne cevap verecekler
 • ahırı camiye çevirip ibadethane yaptılar desen inanacak 30 milyon insan var...
 • bütün köyün fetöcü olarak ilan edilmesinden sonra durmak yok yola devam edileceği çevirme olayıdır.
 • parası olan samana yatırıyor. geçen seneye göre %100 zamlandı meret.
 • (bkz: akp'nin camileri ahır yapması)
  (bkz: #77929336)

  --- spoiler ---

  dezenformasyonun her türlüsüne karşıyım.kullanılmayan eski bir cami var,yanına yenisi yapılmış.eski caminin içerisine de bundan 3-4 sene önce bir süreliğine saman koyulmuş.daha sonra bu fotoğraflar anladığım kadarıyla camiler ahir olarak kullanılıyor şeklinde servis ediliyor.söz konusu cami zaten heyelan yüzünden yıkılma tehlikesi altında olan eskimiş bir yapı.köydekilerin ibadet edebilmeleri için yeni bir cami de yapılmış.insanlar yeni camiyi kullaniyor.

  buraya kadar her şey normal.

  şimdi sorun şurada başlıyor ;

  söz konusu olayın aynısı herhangi bir chp belediyesinin sınırları içinde gerçekleşmiş olsaydı ne tepki verilirdi ?

  bu kadar kutsal olan değerler için yeri geldiği zaman ortalık yakıp yıkılıyor da, madem dinimiz açısından kutsal sayılan bir caminin, eski de olsa nasıl bu şekilde kullanılmasına izin veriliyor ?

  bunca senedir geçmişte chp camileri ahır yaptı yalanı propaganda olarak kullanılıyor.ya geçmişte yaşanan bu olaylar aynı bu şekilde bir kara propaganda ürünüyse, günahını aldığınız o insanların hesabını kim verecek ?

  bence bu konudaki önemli olan nokta işte burası.yoksa ne akp hükümetinin,ne de chp hükümetinin camilere art niyetli bir şekilde hiç bir zaman müdahalesi olmadığını herkes biliyor.sadece yaşanılan bu tarz olayların, bizlere birilerinin çıkarları doğrultusunda, dini duyguları istismar ederek sunulmasi var.
  --- spoiler ---
 • yıllardır akp'nin 'en müslümanı biziz', 'bize oy vermeyen müslüman değildir', 'biz gidersek ezanlar susar' tavırları nedeniyle ortaya çıkmış bir durumdur.

  elbette yeni cami yapılmışsa eskisi kullanılmaz. hele bir de yıkılmaya yüz tutmuş bir yapıysa... ancak bun bu duruma getiren diğer partilere oy veren insanlar ya da diğer partiler değil... ne ekersen onu biçiyorsun...