• şaka zannetmiştim ama cidden mevcut olan durumdur.

ysk'nın seçim iptal kararının ardından ilginç bir şekilde abdullah gül ve davutoğlu kararı eleştiren tweetler attılar. merak edip bu tweetlere yazılan cevapları okudum. tamam pek çoğu paralı troll olmakla birlikte halktan inanılmayacak sayıda akp'ye gönül veren insan bu ikiliyi nankörlükle suçlamışlar. tamam bu kısmı da şöyle böyle normal kabul edelim. asıl sorun bu insanların seçimde chp'nin ciddi ciddi oy çaldığına inanmış olmasıdır. tamam eğitim seviyesi düşük vs vs de bu kadar da nasıl oluyor aklım almıyor.

- akp 18 yıldır iktidarda ve chp'nin oy çalmasına müsaade ediyorsa zaten burada temel bir sorun var. dünya lideri dediğiniz adam kendi ülkesinde sürekli, aldatılıp kandırılıyor, tüm kamu görevlilerini hatta sandık başkanlarını kendisi atadığı halde aleyhinde hile yapılıyor. siz hala bu adama dünya lideri deyip, ülkeyi yönettirelim diyorsunuz doğru mu?

- chp seçimde hile yapıyor ama eğitim seviyesi olarak akp seçmeninin çok üstünde olan chpliler (ben demiyorum akp'nin kendisi diyor: eğitim seviyesi arttıkça oyumuz azalıyor) hile yapıyorlar ama o kadar salaklar ki hile yaparken (beykoz'da mesela) sadece ibb başkanlığında hile yapıyorlar ama demiyorlar ki belediye meclisinde ya da beykoz belediyesinde de hile yapalım ki hem daha az dikkat çeker hem de "topal ördek" olmayız. doğru mu?

yukarıdaki soruların cevabı pek çok akp seçmenine göre evet, işte bu yüzden bu ülkenin geleceği çok karanlık.
  • akp2nin seçim iişlerinden sorumlu kişisi çıkıp dedi ya "güçleri ancak bu kadarına yetmiş" diye.
  • yavuz hirsiz en sahibini bastirirmis diye bir soz var.

neden aklima geldi bilmem.

bunlar hep gunde 5 vakit ahaber izlemekten.
  • sayım yapılırken hata yapılması, oy çalmak değildir.

hatalar tespit edilsin ve düzeltilsin, bunlara kimsenin itirazı yok.

oy çalmak, mühürsüz oyları geçerli sayarak olur, plakasız araçlarla torba torba akp'ye damga basılmış oy pompalayarak olur, seçilmiş başkanın mazbatasını eften püften sebeplerle elinden almakla olur, seçilmiş başkanların yerine kayyum atayarak olur.
  • içlerindeki kindarlik o kadar zirvedeki en ufak biri ciksin chp oylari calmis desin hemen inanirlar bu kisi isterse yalancilikfa zirve yapmis olsun
  • chp'nin oy çalacak kadar komplike ve becerikli bir parti olmadığı bariz ama yeni ortakları için aynı şeyleri söyleyemeyiz tabi.
  • nereden baksan elinde kalan durum:

ya seçim kurullarını kamu görevlilerini seçim sistemini polisi yargıyı vs vs yöneten akp beceriksiz;

ya da chp aşırı becerikli;

ama aşırı becerikliyse aynı seçim kurullarıyla yapılan önceki seçimleri kazanmaması mantıksız;

ama chp bunu yapacak kadar becerikliyse yeniden seçime gitmek de saçma, böyle bir tehdit yokmuş gibi ülke yönetmek de saçma (yani ilk madde akp beceriksize döndük);

ya da seçimde hile olduğu yalan.
  • adamlar öyle bir kibir ve kompleks sahibi olmuşlar ki başarısızlıklarının sebebini kendilerinde görmüyorlar.

durmak yok, böyle yola devam.
  • tüm hayatlarını inanmak veya inanmamak ekseninde yaşadıkları için olan durumdur.

şeyhleri/reyis!leri bunlara inanmaları gereken şeyi söyler, bunlar da inanır.

akıl kullanmak, bilgi edinmek gibi şeyler bu güruhta bulunmaz.
  • lafı da var...
    (bkz: kişi herkesi kendi gibi bilirmiş)

sandık başkanı senin atadığın , oyu yazan senden, sayan senden, bildiren senden , aa senden, ysk senden...
    eee sen hala hangi kafadasın da birinin oy çaldığına inanıyorsun!
hesabın var mı? giriş yap