şükela:  tümü | bugün
  • şaka zannetmiştim ama cidden mevcut olan durumdur.

ysk'nın seçim iptal kararının ardından ilginç bir şekilde abdullah gül ve davutoğlu kararı eleştiren tweetler attılar. merak edip bu tweetlere yazılan cevapları okudum. tamam pek çoğu paralı troll olmakla birlikte halktan inanılmayacak sayıda akp'ye gönül veren insan bu ikiliyi nankörlükle suçlamışlar. tamam bu kısmı da şöyle böyle normal kabul edelim. asıl sorun bu insanların seçimde chp'nin ciddi ciddi oy çaldığına inanmış olmasıdır. tamam eğitim seviyesi düşük vs vs de bu kadar da nasıl oluyor aklım almıyor.

- akp 18 yıldır iktidarda ve chp'nin oy çalmasına müsaade ediyorsa zaten burada temel bir sorun var. dünya lideri dediğiniz adam kendi ülkesinde sürekli, aldatılıp kandırılıyor, tüm kamu görevlilerini hatta sandık başkanlarını kendisi atadığı halde aleyhinde hile yapılıyor. siz hala bu adama dünya lideri deyip, ülkeyi yönettirelim diyorsunuz doğru mu?

- chp seçimde hile yapıyor ama eğitim seviyesi olarak akp seçmeninin çok üstünde olan chpliler (ben demiyorum akp'nin kendisi diyor: eğitim seviyesi arttıkça oyumuz azalıyor) hile yapıyorlar ama o kadar salaklar ki hile yaparken (beykoz'da mesela) sadece ibb başkanlığında hile yapıyorlar ama demiyorlar ki belediye meclisinde ya da beykoz belediyesinde de hile yapalım ki hem daha az dikkat çeker hem de "topal ördek" olmayız. doğru mu?

yukarıdaki soruların cevabı pek çok akp seçmenine göre evet, işte bu yüzden bu ülkenin geleceği çok karanlık.
  • akp2nin seçim iişlerinden sorumlu kişisi çıkıp dedi ya "güçleri ancak bu kadarına yetmiş" diye.
  • ooo top çok güzel geliyor. göğsümde sektirip paslayayım hemen:

chp’li bok trollerin oy çalındığına inanmaması.

binali yıldırım’ın oylarını 132-133’lerden 0-1 yazan da babam zaten.

gora’da diyor ya hani: ateş topunu baban mı gönderdi sanıyorsun?
  • yavuz hirsiz en sahibini bastirirmis diye bir soz var.

neden aklima geldi bilmem.

bunlar hep gunde 5 vakit ahaber izlemekten.
  • sayım yapılırken hata yapılması, oy çalmak değildir.

hatalar tespit edilsin ve düzeltilsin, bunlara kimsenin itirazı yok.

oy çalmak, mühürsüz oyları geçerli sayarak olur, plakasız araçlarla torba torba akp'ye damga basılmış oy pompalayarak olur, seçilmiş başkanın mazbatasını eften püften sebeplerle elinden almakla olur, seçilmiş başkanların yerine kayyum atayarak olur.
  • içlerindeki kindarlik o kadar zirvedeki en ufak biri ciksin chp oylari calmis desin hemen inanirlar bu kisi isterse yalancilikfa zirve yapmis olsun
  • (#89917372) bak sen gerçekten geri zekalısın.
  • chp'nin oy çalacak kadar komplike ve becerikli bir parti olmadığı bariz ama yeni ortakları için aynı şeyleri söyleyemeyiz tabi.
  • inanmaktan ziyade öyle görmek istedikleri durum.

akp'lilerin büyük kısmı amaçlarına ulaşan her yolu mubah görüyorlar. senin erdoğan için yaptığın
    doğru eleştirilerin tamamını onlarda kabul ediyor. bunu sadece sana ve çevreye dile getirmiyorlar o kadar.

iyi kötü gündemi takip ettiğini bildiğim bir kaç akp'liye siyasi tartışma sırasında, kuran üzerine el basarak konuşma teklifinde bulundum. bunu kabul eden akp'li yok şimdiye kadar. bunların tamamı erdoğan için söylenen eleştirileri reddeden, muhalefet için söylenen her kötü öneriyi ise kabul eden adamlardı.

dolayısıyla bir akp'liye inandığını söylediği durumlar hakkında zerre güvenmem.
  • akp'li olmanın gereği reis'in söylediklerine kayıtsız şartsız inanmak, mutlak itaat, sorgulamamak ve de onun ağzı ile konuşmaktır. pekala oyları uzaylıların da çaldığına inanabilirler. inanmalar güncellenecektir.