şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllardır merak ettiğimdir.

  nedir bu dava olayı?

  burs ile okuyan bilal'in armatörlüğe uzanması mı?
  "bir gün zengin olursam bilin ki haram yemişimdir" rte. serüveni mi?

  ortadoğu'nun abisi pozisyonundan, türbe kaçıracak hale gelmek mi?

  tüp. ekmek, mazot kuruklarından, morg kuyruklarına mı?

  sıfır (0) şehit vermiş devleti, bu hale sokmak mı?

  insanların bir birlerine nefretle baktığı bir toplum, kutuplaşmış ve kümelenmiş halk yığınları, cehaletin tavan yaptığı kesimler..

  kadın cinayetleri, kadın'a şiddetin standart bir toplum kültürü olması.. "ben kadın ile erkek eşitliğine inanmıyorum" rte.

  ve daha uzar gider.

  dava dedikleri olaylar sanırım bunlardan ibaret.. ben demiyorum tarih diyor.
 • sanirim yavaştan ortaya çıkıyor.
  (bkz: laiklik anayasada olmamalı)
 • misal cumhurbaşkanlığı bütçesi ve örtülü ödenek adı altında ayrılmış yüzlerce milyarı en son kuruşuna kadar alan tek cumhurbaşkanı erdoğan. üstelik kendisine "ayırttığı" bu bütçeler öncekilerden kat kat yukarıda... ne güzel iş değil mi?

  muhaliflerin bu konudaki eleştirilerine kulak tıka, duymazdan gel; sana oy verenlerden sormayı akıl edebilecek olanlara da "dava için..." dersin, "ha tamam o zaman" diyip bir de alkışlarlar....

  dolayısıyla;

  davanıza bir, size iki, sizlere oy veren beyinsizlere üç...
 • daha 17 yıllık partinin ne davası olabilir??? ekonomik kriz ile gelip,toplama bilgisayar gibi her yöreden adam toplayıp ülkeye umut diye aşılandılar.
  bunların davası çaliberalizm endeksli narsizm...
  (bkz: vur patlasın çal oynasın)
 • mevcut yasalara göre suçtur.partilerin program ve tüzükleri olur halkın önüne bunlarla çıkılır yargıtaya bunlar verilir.yani bir başka ajanda yapamazlar. işin ucu terör örgütü davasına bile dönüşebilir.dikkat etseler iyi olur derim.
 • davalarının ne olduğunu google'a cumhuriyet dönemi isyanları yazarak öğrenebilirsiniz.
 • dava dedikleri şunlar;

  1- araplaşmak şeriat ile yönetilmek.

  2- kendi aralarında bir sistem kurup malı götürmek yani yeşil sermaye.

  3- kadını toplumda değersizleştirmek.

  4- ne idüğü belli olmayan şeyh, tarikat gibi gereksiz oluşumlara girmek vs liste uzar gider.
 • bunların "dava" dedikleri şey erbakan'ın "kanlı mı olacak, kansız mı?" dediği şeyin kansız versiyonu... plan da feto puştuyla beraber harekete geçirildi... önce devletin stratejik noktalarına adamlarını yerleştir, sikik davayı sekteye uğratabilecek atatürkçü vatanseverleri iftiralarla ekarte et, doğru olmayan şeyleri doğruymuş gibi gösterebilmek için medyayı ele geçir, maddi gücün laik taraftan "dava"ya inananlara geçişi için yandaşlara fahiş fiyattan ihale ver, bunun için ihale kanununu 186 kere değiştir, paraları cukkalamanın en kolay yolu betona gömmek olduğundan bol bol yol yaptır, bunu bir de "ama yol yabtı" diye yedir, rüyasında bile göremeyeceği makamlara andavallıları getir ki sana minnet duyup ne dersen sorgusuz sualsiz yapsınlar, istediğin gibi at koşturabileceğin ohal ortamı yarat, cumhurbaşkanlığı sistemi diye tek adamlık garabetini getir, tek adam olduğunda da artık 16 senedir yediğin nanelerin bin beterini yapmaya başlayabilirsin...
 • türkiye islam cumhuriyeti. davaları, istekleri, gönüllerindeki bu.