şükela:  tümü | bugün
 • yıllardır merak ettiğimdir.

  nedir bu dava olayı?

  burs ile okuyan bilal'in armatörlüğe uzanması mı?
  "bir gün zengin olursam bilin ki haram yemişimdir" rte. serüveni mi?

  ortadoğu'nun abisi pozisyonundan, türbe kaçıracak hale gelmek mi?

  tüp. ekmek, mazot kuruklarından, morg kuyruklarına mı?

  sıfır (0) şehit vermiş devleti, bu hale sokmak mı?

  insanların bir birlerine nefretle baktığı bir toplum, kutuplaşmış ve kümelenmiş halk yığınları, cehaletin tavan yaptığı kesimler..

  kadın cinayetleri, kadın'a şiddetin standart bir toplum kültürü olması.. "ben kadın ile erkek eşitliğine inanmıyorum" rte.

  ve daha uzar gider.

  dava dedikleri olaylar sanırım bunlardan ibaret.. ben demiyorum tarih diyor.
 • sanirim yavaştan ortaya çıkıyor.
  (bkz: laiklik anayasada olmamalı)
 • bence kimsenin anlamadığı bir söylem. 100 akp milletvekiline klasik sınav yapsan ve sorsan tek bir cevap anahtarı çıkmaz bence...
  ama dava lafını kullandın mı halkın hoşuna gidiyor.. ne davasıymış bu desen halk da pek bir cevap veremez kanatimce..
 • misal cumhurbaşkanlığı bütçesi ve örtülü ödenek adı altında ayrılmış yüzlerce milyarı en son kuruşuna kadar alan tek cumhurbaşkanı erdoğan. üstelik kendisine "ayırttığı" bu bütçeler öncekilerden kat kat yukarıda... ne güzel iş değil mi?

  muhaliflerin bu konudaki eleştirilerine kulak tıka, duymazdan gel; sana oy verenlerden sormayı akıl edebilecek olanlara da "dava için..." dersin, "ha tamam o zaman" diyip bir de alkışlarlar....

  dolayısıyla;

  davanıza bir, size iki, sizlere oy veren beyinsizlere üç...
 • sadece erkeklerin anlayabildiği cumartesi olayı gibi birşeydir. kimsenin dilinden düşmeyen, herkezin anlamış gibi yaptığı şey, the cause. fakat meşhur dış mihraklardan ayrı düşünülemez

  rte'nin kastı ve tanımı ise şudur; bir dış mihraklar var, bu adamlar bizim gelişmemizi, köprü, yol havaalanı ve bilumum betonerme işlerini yapmamızı istemiyor (gelişmekten anladıkları bu çünkü), dinimizi de yok etmek istiyorlar, başörtülülerden nefret ediyor dindar bir nesil yetişmesini istemiyorlar, istemedikleri için de bizi engelleyecek fakat çok da "gizli", öyle herkesin anlayamayacağı hamleler yapıyorlar. işte bu hamlelerin farkında olmak ve bunları bertaraf edebilmek için çalışmak, benim anladığım kadarıyla rte'nin tanımıdır, anlatmaya çalıştığıdır. bu dış mihraklar sinsidir öyle herkes bilmez fakat rte ve büyük resmi gören ilkokul mezunu akp seçmeni hariç, onlar bu kimsenin farkında olmadığı dış mihraklarla mücadele edebilmek için tek etkili ve yetkili kişiyi desteklemektedirler. rte'nin iktidarına muhalif herşey ve herkez de bu dış mihraklarla işbirliği içindeki terörist ve hainlerdir. onlar için her seçim; dış mihrakların erdoğan'ı düşürmeye çalışmasından ibarettir. işte bu dava uğruna rte'ye olan desteklerini devam ettirirler.

  edit:imla.
 • daha 17 yıllık partinin ne davası olabilir??? ekonomik kriz ile gelip,toplama bilgisayar gibi her yöreden adam toplayıp ülkeye umut diye aşılandılar.
  bunların davası çaliberalizm endeksli narsizm...
  (bkz: vur patlasın çal oynasın)
 • mevcut yasalara göre suçtur.partilerin program ve tüzükleri olur halkın önüne bunlarla çıkılır yargıtaya bunlar verilir.yani bir başka ajanda yapamazlar. işin ucu terör örgütü davasına bile dönüşebilir.dikkat etseler iyi olur derim.
 • davalarının ne olduğunu google'a cumhuriyet dönemi isyanları yazarak öğrenebilirsiniz.
 • dava dedikleri şunlar;

  1- araplaşmak şeriat ile yönetilmek.

  2- kendi aralarında bir sistem kurup malı götürmek yani yeşil sermaye.

  3- kadını toplumda değersizleştirmek.

  4- ne idüğü belli olmayan şeyh, tarikat gibi gereksiz oluşumlara girmek vs liste uzar gider.