şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: dolar basalım)
    (bkz: rahibi canlı yayında asalım)

bunlar şimdiye dek duyduğum saçmalıklar. ama adam akıllı bir görüş yok ortada. peki muhalifler ne diyor bu konuda? burası önemli;

bir çok muhalif arkadaşım ben de dahil ülkecek birleşmekten bahsediyor. çoğunun aklında da şu var;

berat albayrak çıksın desin ki “evet büyük bir saldırı altındayız. bu nedenle ülkede beyin takımı kuracağız ve içinde stk’lar, muhalefet partileri, kanaat önderleri olacak. hep beraber akıl yürüteceğiz ve bu durumdan kurtulacağız” buna kim hayır der? kimse!

hatta bugün yapacağı açıklama bu yönde olsun götünü öperim. o derece yani. peki böyle bir açıklama mı gelecek? tabi ki hayır! gelecek olan açıklama şu yönde olur; kamu yatırımlarını kısacağız. e peki kanu yatırımları (yollar, hastaneler, savunma sanayi) kısılırsa ne olacak? bir çok firma batacak ve iş yapamaz halde çöp bir endüstri kalacak. yani bu da çözüm olmayacak.

akp’li halkın da konu ile alakası yok. çoğu ben oyumu verdim onu da devlet düşünsün kafasında. az biraz gelen öneriler de ( kimse ekonomist olmadığından zaten işe yaramayacak da) alay geçer gibi.