şükela:  tümü | bugün soru sor
  • uzun zamandır gözlemlediğim gerçek. cari açıklardan, devlet masraflarından, ucuza yapılmış özelleştirmelerden, her gün %1-2 değer kaybeden türk lirasından asla konuşmazlar.
    dolar 4.01'den 4.00'a düşünce birisi başlık açmıştı bir tek onu hatırlıyorum bir de cumhurbaşkanı başdanışmanı cemil ertem'in doların 4.00 olduğu algısının yanlış olduğunu söylemişti. ne bakanlar ne danışmanlar ne parti mensupları uzun ya da kısa vadeli hiçbir ekonomik planlamadan bahsetmiyor.
  • bunların ekonomi bilgisi ehonomi çoh iyi seviyesinde olduğu için, ekonomi battığında neyiniz eksik diyecekler. kendileri kul köle olmaya alışkın olduklarından başkalarının insani ihtiyaçlarını lüks olarak görüp ne gerek var diyecekler. sonra suçu yine muhalefete yığıp üç beş ezber klişeyle su üstüne çıktıklarını zannedecekler.
  • o konu bahçeli'ye bırakılmıştır. kendisinin ekönöminin iyi olduğuna inancı tam olup, durumu çeşitli sayı ve hesaplama algoritmalarıyla sıklıkla bizlere ifade etmekte, yüreğimize su serpmektedir. kıskananlar çatlasın.