şükela:  tümü | bugün
  • doların 3.40 civarı gezdiği aynı şekilde euronun da yükseldiği, piyasaların durgunlaşıp türk lirasının değerinin yerlerde süründüğü, bir gecede olmasa da bir kaç aylık bir süreçte devalüasyon yaşadığımız berbat haldeki ekonomimizin durumunu saklama çabasıdır.

hükümetin bunu yapmasını anlarım. adamlar güç kaybetmiş görünmemek için saklamaya çalışırlar tamam fakat bunlara oy veren insanlar neden saklama çalışıyorlar?

adamlar sizi ve ülkenizi adım adım batmaya sürüklerken sesinizi çıkarmıyorsunuz kimden korkuyorsunuz olm bu kadar?

hepinize maaş mı bağladılar? ekonomi böyle giderse o maaşla ancak 1 paket sigara alabileceksiniz. uyanın olm paranız gün gün eriyor.
  • valla bugün haberturk'de ekonomi haberlerinde ekonominin nasıl sıçtığından, yetmeyip bir de ünlü bir türk ekonomistin son 10 yıldır zaten ülke olarak kötü bir büyüme sağlıyoruz diye alttan alta hükümet ekseninde yapılan sokuşturmadan da anlıyoruz ki, akp'nin artık birşeyleri gizleyecek hali kalmadı arkadaşlar.

haberturk diyorum olum, bir ahaber olmasa da reytingli yandaş haber kanalıdır. internet sitesinde reis aşağı, reis yukarı yorumları görebileceğiniz bir kanaldan söz ediyorum.
  • bu kalkan ceketle saklanmaz halilim.
    öyle bir kabaran var.
  • bence boşuna uğraşmasınlar, zira kriz münasip bir yerimize girdi, içimizde gezidiriyor. kimse bulamaz zaten.
  • cinsel istismar önergesi'ni kendi partileri vermemiş gibi davranan insanlardan beklenmeyecek hareket değildir.

ekonomik kriz de neymiş? her şey güllük gülistanlık ama dolar 3.40, benzine - mazota neredeyse her gün 10-15 kuruş zam geliyor.
  • - zengin çocuklarıyla gezip hademe babasından utanan serpil çakmaklı hareketidir.
    - yurtdışında, lüks lokantada check-in yapanların psikolojisidir.
    - altınlarla bezeli (imitasyon tabii) cep telefonu kılıfı takıp, entarisinin içinde yırtık donla gezen arap kompleksidir.
    - kim ve ne olduğunu yıllarca saklayarak yükselen takiyyecilerin refleksidir.
  • cnn de rastladim şu caniklimidir nedir oyle pembe tablo cizdiki, metrobusde kendi kendime gulmeye basladim. krizi uyduruyorlar, gezide, 17 aralikta sartlar daha agirdi, dovizin boyle olmasi iyi, uatirimlar yagiyor bla bla. tabiki kapali carsida batip kapatan 20 yillik esnaftan 1500 tukkandan bahsetmedi. artik nerede yasiyorsa arkadas ben hicbir sey anlamadim.
  • (bkz: hangi krizi)
  • evdeki pislikleri halının altına saklamak gibi bişey herhalde...
  • 14 yıldır bir bitmeyen büyük çöküş beklentisinin, muhalif beyinlerde yarattığı sancıdır. 2002'de çökmek üzere olan devlet toparlandı, aldı yürüyor ama 14 yıldır bir grup vatandaşımız(?) inatla "kriz var" propagandasında takılı kalmışlar.

tamam bak ben ak-it olarak söylüyorum: "ülkede ekonomik kriz var". hadi rahatla artık.