• doların 3.40 civarı gezdiği aynı şekilde euronun da yükseldiği, piyasaların durgunlaşıp türk lirasının değerinin yerlerde süründüğü, bir gecede olmasa da bir kaç aylık bir süreçte devalüasyon yaşadığımız berbat haldeki ekonomimizin durumunu saklama çabasıdır.

hükümetin bunu yapmasını anlarım. adamlar güç kaybetmiş görünmemek için saklamaya çalışırlar tamam fakat bunlara oy veren insanlar neden saklama çalışıyorlar?

adamlar sizi ve ülkenizi adım adım batmaya sürüklerken sesinizi çıkarmıyorsunuz kimden korkuyorsunuz olm bu kadar?

hepinize maaş mı bağladılar? ekonomi böyle giderse o maaşla ancak 1 paket sigara alabileceksiniz. uyanın olm paranız gün gün eriyor.
  • bu kalkan ceketle saklanmaz halilim.
    öyle bir kabaran var.
  • * haftada 2-3 sefer süt ile dankek yerim. bu beni mutlu kılar.

* leblebi gibi zeytin yerim. saçlarımı gür, vücudumu parlak yapar.

* fındık fıstık yerim. penisimi dik, enerjimi daim kılar.

* haşlanmış yumurta ve peynir vazgeçilmezimdir. sabah dinç ve tok tutar.

* arada deli gibi içerim. neşeme neşe katar.

* ve çok pis balık hastasıyımdır. iyiki yurdumuz deniz hep. zekama zeka katar.

ama şimdi...

- 1 yıl içinde süt fiyatı: 1.90 tl den 3.70 liraya çıktı. dankek de insanı donkey yerine koyuyor sinirden delirmek üzereyim.

- zeytin her ay zamlanıyor alamıyorum. şuan kelim ve şapka takıyorum.

- fındık, fıstık, hele ceviz altınla yarışıyor. haliyle penisim de pörsüdü ibneliğe meyilliyim.

- yumurtaymış peynirmiş amına koyim simit bile 1 buçuk lira oldu kahvaltı bile yapmıyorum.

alkol içmiyorum, maçı da kaçak izliyorum. ulan ben atılan gole oleyyy diye sevinirken millet sözlükte o golün başlığını bile açıp 20 entry girmiş oluyor. çok acayip geriden takip ediyorum.

- balık da yemiyorum. hamsi 15 lira, istavrit olmuş 20 lira, diğerleri zaten bana uzak, iyice mal oldum.

şimdi ekonomik kriz yok mu diyorlar? gelin onu götüme anlatın. ben iyice zayıflıyorum diye artık sıçmıyorum...
  • cinsel istismar önergesi'ni kendi partileri vermemiş gibi davranan insanlardan beklenmeyecek hareket değildir.

ekonomik kriz de neymiş? her şey güllük gülistanlık ama dolar 3.40, benzine - mazota neredeyse her gün 10-15 kuruş zam geliyor.
  • sadece siyasi menfaat elde eden kesimin yaptığıdır. bu memlekette herşey göründüğünün tersidir. mesela en antiemperyalist görünme çabası gösteren kesim en çok satan kesimdir, cinsel içerikli en radikal olayların arkasından en muhafazakar kesim çıkar. gizleme çabası bu konuda da böyledir, daha önce hatırlarsanız gezi ve sonrası süreçte dolar alanları tespit edip açıklayacaklardı, bir baktılar ki en fazla dolar alan kesim akp'li kesim, faiz lobisi denen kesim bildiğin dolar borçlu çıktı açıklayamadılar. bakmayın siz konuştuklarına, yaptıklarıyla uzaktan yakından alakası yoktur, krizi de gayet iyi bilmekte, malum yerlerinde hissetmekteler..
  • cnn de rastladim şu caniklimidir nedir oyle pembe tablo cizdiki, metrobusde kendi kendime gulmeye basladim. krizi uyduruyorlar, gezide, 17 aralikta sartlar daha agirdi, dovizin boyle olmasi iyi, uatirimlar yagiyor bla bla. tabiki kapali carsida batip kapatan 20 yillik esnaftan 1500 tukkandan bahsetmedi. artik nerede yasiyorsa arkadas ben hicbir sey anlamadim.
  • siyasi istikrarın ekonomik istikrar için tek gereklilik olduğunu sanan dümbüklerin beyhude uğraşı.
  • ekonomik kriz ağacın arkasına saklanmış fil gibi son zamanlarda..
    saklanması pek mümkün değil.
    benim korkum ise iktidarın, ekonomik krizin sebebinin, afrin'de yaptığımız gibi dış operasyonların maliyetinin sonucu olduğunu söylemeleri ve halkımın da ömer'in eyşan'a dediği gibi; "sakın tek bir yalan daha söyleme, neden biliyor musun? çünkü, inanırım.." diyerek bu yalana da inanması olacak..
  • alnı secde gören siyasetçi kontejyanından hala oy alabilen hainleri koruma amaçlıdır. bedevi emperyalizminin şu güzel halkı nasıl mundar ettiğini görmek açısından çarpıcıdır.
  • bu günlerde her seferinde aynı parayla benzin alarak, benzin fiyatındaki artışın ona vurmadığını sanan adam aklıma geliyor.
    nedense !
hesabın var mı? giriş yap