şükela:  tümü | bugün
 • ülkenin birliği, dirliği ve huzuru için bir an önce aşağı çekilmesi gereken eşiktir.

  gördüğüm kadarıyla aklı başında ak parti sempatizanlarının erdoğan'ın öfke patlamalarını, iç ve dış politikadaki başarısızlıklarını ve ayrıştırıcı üslubunu iyi tahlil etmeleri nedeniyle gizliden gizliye bu eşik aşağı çekiliyor. demokratik, inançlara saygılı, insan haklarına dayanan bir ülkeyi herkes istiyor. erdoğan varken bunun mümkün olmadığının bilincine yavaş yavaş varılıyor.
 • en son birileri karılarını sunacak derecede bağlıydı...
  bu aşamadaki bir bağlılık ve fedakarlık(!) için eşik aramanın mantığı yok.
  debedit: cerattepe de madene hayır
  bide bi okulumuz var yardım edebilirsek;

  (bkz: taşlıdere ilköğretim okulu yardım kampanyası)
 • (bkz: boş küme)
 • ne kadar şikayet etseler de seçim zamanı mührü akp'ye basıyorlar, x yönetemez gene en iyisi akp, sanki onların sanki akp'den daha mı iyi gibi saçma salak savunmaları, oy verdikleri parti kazanınca sanki kendilerininde kazandığını sanan güce tapanda büyük bir kitle var, yeni bir sağcı lider ortaya çıkarsa akp'den vazgeçebilirler aksi halde çok zor.
 • vazgeçmeyecekler amk. sırf bazı ibneler dert edinsin diye bile ölene kadar takip edecek insanlar var.
 • siyasi parti desteklemenin fanatik bir şekilde futbol takımı desteklemekle aynı olduğu ülkede olmayan eşiktir. herhangi bir fanatik taraftarı yönetim ne kadar kötü olursa olsun gs'liyken fb'li ol (veya başka türlüsü) diye ikna edemeyecekseniz bunu da yapamazsınız sayın yazar kardeşlerim.
 • her birey için farklıdır.

  akp'lileri tek tip, homojen bir kitle olarak düşünerek yanlış sonuçlara ulaşacağımız açıktır. akp'liler aslında önce üçe, sonra beşe, en son kertede 15 milyona filan ayrılır. temel tiplere göre bu eşiği tanımlamaya çalışırsak;

  kurucu akp'liler 3 dönem kuralı sonrası saraydan kesiği yiyince o eşiği aştı zaten.

  sonradan akp'liler içinse,

  ihaleci tayfa için ihaleler yön değiştirdiğindedir.
  avantacı tayfa için avantalar gelmediğindedir.
  makarnacı tayfa için yardımlar kesildiğindedir.
  müteahhit tayfa için kupon arsa bittiğindedir.
  ak trolller için maaşların yatmadığı ilk ayın son günüdür.
  medya patronları için ilk aleyhte anket sonuçları gelincedir.
  kadın kolları için daha bir boylu poslu, hitabetli lider çıktığındadır.
  yerel siyasetçiler için iktidarın gittiği günün akşamının haber bülteninin 5. dakikasındadır.
  memur tayfası için iktidarın gittiği günün akşamının haber bülteninin 3. dakikasındadır.
  küçük esnaf ve asgari ücretli, düşük gelirli çalışan için ekonomik kriz kazığı dibine kadar kaçtığındadır.
  kullanışlı aptallar (bkz: liberaller) için ilk anayasa referandumunun 3 gün sonrasıdır.
  atarlı ergen, kefenli çakma milliyetçiler içinse ancak evlenip, çoluk çocuğa karışıp, eli ekmek tutunca ölçülebilir bu eşik. muhtemelen de ölçülemeyecek.
 • eşik yok,

  biri erdoğanı devirdiğinde kendileri otomatik olarak deviren şahsın tarafına geçeceği için bunu umursamıyorlar. babadan oğula nesil olarak devam eden bir bayrak yarışı bu. demokrat partiden anavatana oradan akp ye yarın kim olur bilinmez ama gücün yanında artık topladıkları için yeni sahiplerine çok kolay biat edeceklerinden şüphe duymuyoruz.

  umarım erdoğan bu gerçeği görüyordur. beslediği timsahlar aç kaldığında kendisini yiyecek.
 • çok önemli olmayan eşiktir. asıl ben size bir şey söyleyeyim mi?

  bu kabus sona erdikten sonra, bu ipne soyları ne diyecek biliyorsunuz değil mi?

  kandırıldık!

  dış güçler adamın üstüne oyun oynadı

  kendi iyi ama etrafındakiler beceremedi abisi

  o zamanlar barış vardı
 • böyle bir eşik yoktur. zaten problem de muhaliflerin bu eşiği beklemeleri. zaman zaman benim de içerisinde bulunduğum hastalıklı bir türk insanı yapısı var. genellikle dışarıya kapalı, salt doğrunun kendi fikirleri olduğuna inanan bir yapı bu, tahammülsüz; fikirlerine uyuşmayan her düşüncenin yaftası da sahip olunan ideolojiye göre değişir. anadolu çomarından tutun da allahsız komüniste kadar geniş bir yelpaze...

  akp, chp, mhp ya da hdp hiç farketmez, yukarıda bahsettiğim bu yapının üzerine inşa edilmiş partiler ki bunlara düzen partisi diyerek de olayı 68 kuşağı solcu yakınmasına çevirmek istemiyorum, iktidara geldikleri vakit değişen hiçbir şey olmayacak. yani bir gecede cahilleşen halk yine bir gecede aydınlanmayacak. özetle birileri bu kirli ve daha kötüsü kirleten düzeni değiştirmek için taşın altına elini koymadığı müddetçe insanlık erdoğan'dan vazgeçse de bir şey olmaz.

  rte'ye diktatör deyip, olağanüstü kurultay isteyen teşkilatları kapatan muhalefet lideri var bu ülkede, erdoğan'dan vazgeçenler cümbür cemaat ona geçse ne olur güldürmeyin beni.