şükela:  tümü | bugün
 • bu arkadaşların kafa böyle çalışıyor. iki ihtimal var, ya akp’lisin, vatanseversin, müslümansın, inançlısın (ne kadar da içi boşaltılmış kavramlar değil mi? o kadar çok kullanıyorlar ki artık kelimeler kavramlar bile bir şey ifade etmiyor) veyahut chp-pkk-hdp’lisin, vatan hainisin, dış mihraksın (bakın çok ilginç bunlar da içi boşaltılmış kavramlar, eskiden vatan haini demek ağır bir ithamdı, şimdi akp’ye oy vermeyen herkes en az bir kere böyle bir ithamla karşılaşmıştır).

  velhasıl bu kafalar binary kafalar. iki ihtimalden fazlasını idrak edebilecek kapasiteye sahip değiller. bu yüzden biz ve öteki diye ikiye ayırıyorlar, kendilerinden olmayana da oradan buradan kulaktan dolma ne duydularsa arka arkaya sıralıyorlar.

  edit: imla
 • cogunuzun kafasi oyle calisiyor. en cehepeli, en entel, en beyaz yakali olanlariniz da dahil.

  normal bir durum.
 • (bkz: sen kimsin ya)
 • şu kötü espriyi bırakıp hemen kaçıyorum :

  (bkz: binary yıldırım)
 • diğer "gerizekalılar"ın da kafa öyle çalışıyor. muhalifsen hücrelerine kadar yozlaşmış chp'yi, götü başı oynayan iyi'yi ya da pkk'nın kucağındaki hdp'yi eleştirme hakkın yok, en ufak denemede yapıştırıyorlar akplisin diye.

  memlekette herhangi bir parti tutmanın kafanın çalışmasıya alakası yok, tamamen içinde yetişilen aile/çevreyle alakalı bir durum, yoksa hepimiz aynı bokuz, sağcısı/solcusu farketmeksizin yobaz ve bağnazız. işin komik tarafı muhalif kesimin kendini aydın, açıkgörüşlü ve çağdaş addetmesi, yapmayın, valla eğreti duruyor.