şükela:  tümü | bugün
 • sadece erdoğan dedi diye buna destek olmalarının mantıklı hiç bir açıklaması olamaz. seçim olduğunda yine erdoğan'a oy ver ama ülkenin hatta dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan bir şehri fütursuzca bölmesine, doğaya bu kadar müdahale etmesine ses çıkarmamak kendini insan yerine koyan, doğayı seven, vicdanını hala kaybetmemiş olan herkesin karşı çıkması lazım.

  akp seçmeninin kendini bu kadar da ezdirmemesi gerekir diye düşünüyorum. savaşlarda kan akıtılarak aldığımız toprakların tek sahibi biz değiliz. gelecek nesillerin de hayatlarının içine ediyoruz.

  kanal istanbul'a karşı çıkanların çoğu erdoğan dedi diye karşı çıkmıyor, tarafsız raporlara bakınca zaten riskler belli. o raporlar olmasa bile doğaya böyle bir müdahelenin ne gibi sıkıntılar getireceği ** belirsiz.**

  en basit ihtimalle kuzey ormanlarındaki bir çok canlıyı yok edecek, karadeniz ve marmara'da ki su canlıların yaşamını etkileyecek ve büyük ihtimalle istanbul'da ciddi içme suyu sıkıntısı yaşanacak. allah'ın yarattığı bu kadar canı yok ediyoruz.

  erdoğan hangi sebeple yapıyor bilmiyoruz ama daha önce kendi ağzından dedi "istanbul'a ihanet ettik" diye. ihanetten kastı şehir ile ilgili yanlış kararlar vermesi ya da onu yanlış yönlendirdikleri için yanlış kararlar verdi. aynı şey fetöde oldu, kandırıldık dedi. diğer yanlış kararı suriye ile oldu. esad 15 günde devrilecek dedi, başkalarına inanarak. yani erdoğan'da yanlış kararlar verdi ama bu kanal istanbul konusunun dönüşü yok, sonsuza kadar pişman olacağımız bir şey.
  aklı, vicdanı, kendine saygısı olan herkes buna karşı çıkmalı.
 • akp’li olmaları
 • ciddi ciddi akp seçmeninin belirli bir mantık ölçüsünde desteklediğini düşünecek kadar saf mısınız?

  cevabı belli olan sorunsal:

  "imam osurursa cemaat sıçar."

  rant, ilişki, mağduriyet, reise tapma&tapınma, aidiyet duygusu, reise güven, reise biat vs.

  al sana türlü türlü sebepler hocam; seç, beğen, al, kullan.

  trollerin diğer insanlara karşı kukumav kuşu gibi tekrarlayabilecek iki çift lafı olsun diye ezberlettikleri saçma sapan bahaneleri, sebep diye sıralamaya gerek yok.
 • ak parti tabanı bu projeden rant falan elde etmeyecek komisyoncular çoktan arazileri araplara satmışlar.

  gariban insanlar çoğu neyin rantına ortak olacaklar.
 • belediyenin kaybedilmesiyle oluşan rantı fazlasıyla geri kazanmak.

  akp'li olmasına rağmen cebine beş kuruş para girmeyecek olanların destekleme sebebi ise akıl tutulması. geçinemiyorum deyip inatla akp'ye oy veren kitledir bu.
 • bu kulaklar şunu duydu:
  bahçeli şu an erdoğan'la ittifak içinde. zamanında çok kötü şeyler söylediler birbirlerine. ama siyaset bu. ülkenin bekası için kişisel meseleler bir kenara bırakılıp böyle ittifaklar yapılır tabi.

  peki abicim kişisel mesele dediğin nedir birisinin danası diğerinin tarlasına mı girdi?
  yok, biri yolsuzluk yaptı diğeri de sen hırsızsin dedi. ama devlet bey bu ülkeyi çok seviyor. sırf bu ülke için bak bunları bile affetti. emir yukarıdan geldiği zaman bize de uymak düşer.
  yer iş için uğradığım anadolu'da bir ilçe kahvehanesi.
  bu adamın afedersiniz kıçından geçirsen kanalı ne de güzel akıyor maşallah diye sevinir
  bizim bu adamla oyumuz eşit sayılıyor. demokrasi böyle de anlamlı bir şey
 • (bkz: para gelecek) adamlar her projeyi para gelecek para gelecek diye destekliyorlar, istanbul'a ihanet mi değil mi umurlarında değil. işin komik tarafı da para gelecek diye beklerken sürekli para kaybetmeleri.
 • yahu hala anlamadınız mı,akp seçmeninin bireysel olarak olaylarla ilgili zerre fikirleri yok,eğer sen x projesini savunursan onlar da "ha bu kemalistler bunu savunduğuna göre kötü bir şey" diyerek karşı çıkacak, sen y projesine karşı çıkarsan onlar da yine aynı mantıkla y projesini destekleyecekler" .bu güruhun kendi seçimleri yok.
 • bence bu sefer farklı.çok fena baltayı taşa vurdular.bu krizde, yoklukta böyle bir proje son kalan akp'lileri de kıracaktır.devran dönüyor.normalde yürür halde dönecekken bu devran sağolsun akp yönetimi koşar adımlarla döndürüyorlar:)