şükela:  tümü | bugün
  • varlıklarının sebebidir. erbakan'ı sevmedikleri için akp ortaya çıkmıştır.
    akp'nin meşhur milletin adamları listesi vardır. üç kişiden oluşur bu liste; adnan menderes, turgut özal, recep tayyip erdoğan. aralarında necmettin erbakan diye birine yer yoktur. islamcı, muhafazakar olduklarını iddia eden bir kesimin samimi bir islamcı olan erbakan yerine yaşantısının islam ile mislam ile uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan menderes'i kendilerine lider seçmesi manidar değil mi?
    ben sebebini söyleyeyim; akp tabanı amerikancıdır. erbakan ise amerikan karşıtıdır. bu yüzden amerikancı menderes'i ona tercih ederler. bu kadar basit.
  • radikal islama kaydırılacabilecek siyasal islamın amerikan icadı olmasından kaynaklanır. erbakan pek amerikan yanlısı değildi ve amerikalıların pek sevmediği tarzda iyi eğitimli bir islamcıydı. amerikanlar güdülebilir yaygaracı cahil islamcıları sever. ampulcüler ise zaten amerikan fahişesidir, amerikalıların tasmalı köpekleridir zaten beyaz sarayda kurulmuştur. bu yüzden amerika onlar için kutsal topraklar, beyaz saray ise kabedir. çünkü onlarsız hayatta kalamayacaklarını ve onları bir tek amerikanın koruyabileceğini bilirler. bu yüzden amerikanın ilk siyasal islamcı fahişesi menderesi pek severler. hatta şuanki liderleri zamanında 'bop eşbaşkanıyım' diye açıkça söylüyordu. gizli saklı yok.