şükela:  tümü | bugün
  • açıklanması gerekendir. berkin elvan'ın, ali ismail korkmaz'ın öldürülmesine, berkin'in annesinin yuhlatılmasına, ali ismail'in annesinin çökmesine, öldürülme videolarına, linç görüntülerine, berkin'in annesinin ağlama krizlerine girmesine karşın nasıl bu kadar katı kalpli olunabiliyor?

buradan psikologlara sesleniyorum, bir araştırıverin.
  • paraya tapmanın şartlarındandır.
  • yalın cehalet.
  • korkudur.
  • insanoğlu para ve çıkara ne kadar önem verirse insanlıktan ödün vermeye o kadar yakın olur. cevap burada gizlidir.
  • (bkz: arpa)
  • vijdan sahibi olmak için önce insan olmak gerektiğini düşünüyorum.
    akpnin yaptığı bütün haksızlıklara göz yumanların ve görmezden gelenlerin insan olduğunu düşünmüyorum. ve daha bir çok düşünmediğim şeyleri şuan için burda noktalıyorum.
  • (bkz: #47469780)

olay bundan ibaret. siz daha laf anlatmaya çalışın bu insanlara. adamların tek argümanı " x olurken siz nerdeydiniz " ne diyeceksin ki bunlara. bir de sokakta kaos, anarşi geziyordu demiş. ulan çocuğu sıkıştırıp dövdünüz hala üste çıkıyorsunuz, sizin valiniz ( devletin değil çünkü ) eylemciler bu işi yaptı dedi, sizde biraz yüz olsa onca hırsızlıktan, cinayetten, soma'dan sonra bir kere eleştirirdiniz. terbiyesiz, ahlaksız ve iki yüzlü insanlardan başka bir şey değilsiniz. gün gelip devran döndüğünde bunca olayın hesabını da adaletin önünde çatır çatır vereceksiniz.

edit: ayrıca başörtülü kadınlardan bahsetmiş. 12 senede bitmedi mağduriyetiniz. solcusu, sağcısı işkence tezgahlarından geçti, insanlar diri diri yakıldı ama yok en mağdur sizsiniz, hep sizsiniz. sizden başka herkes yanlış bir siz doğrusunuz, her hareketiniz doğru. tayyip ya da bıdık adam ne derse doğru, biz yanlışız. size laf anlatmak mümkün değil zaten. argüman hep hazır, 12 senedir ülke yönet ama işine gelmeyınce chp söyleydi, başörtülülere böyle yaptınız falan. ayıp be ayıp, yüzünüz kösele olmuş sizin ya.

edit 2: kendisinin şu yumurtlaması da varmış dursun burada. o barajın kürtlere karşı konulduğunu da bilmez ama böyle kendini her konuda bilgili zanneder. (bkz: #47405324)
  • yaşamaları.