şükela:  tümü | bugün
 • artan dolar kuruna paralel olarak yavastan gorulebilecek satistir. ekonomi yarragi yemeye basladikca partinin avam tabani kaynamaya baslamistir.

  en buyuk uzun adam, reis <3, hulooog'lardan gelinen nokta an itibariyle "akpli degilim ama oyumu alacak muhalefet de yok"lara, "akp'ye vermeyecegim ama chp de korkutuyor"lara, "aslinda beyanatlardan ve gudulen siyasetten ben de rahatsizim ama ideolojik olarak yine de verecegim"lere donmeye baslamistir. bunlarin soyle iyice donmesini izlemek icin dolarin 4lere, 5lere dogru hareket etmesini bekleyin.

  siz sozluge bakmayin pek, burasi da oldukca mal bir topluluk tarafindan kullanilsa da henuz turk toplumunun ortalamasi kadar gerizekali degil ve tam olarak toplum dinamiklerini yansitmiyor. hatta akit'ler gelip birazdan hep destek, ful arkasindayiz, yok oyle bir sey cekerler, zira sozluk propaganda icin uygun bir ortam. ama dedigim gibi, etrafinizi dinleyin, sessizce takip edin. homurtulari duymaya basladiniz. partilisinden makarnacisina kadar yemi, kemigi kesilen havlamaya baslayacak.

  zaten soyle bir durum var, antipatik de olsa ortada gercekleri yansitan bir comar lafi var. zaman zaman yanlis ve yersiz kullaniminin aksine, bu laf gariban halki asagilamak icin ortaya atilmamis, sark kurnazligiyla, cehaletiyle art niyetini birlestiren yobazlari tanimlamak icin kullanilmistir orjinal olarak. cehalet ve art niyet kilit noktalar. akp secmeninin tamami boyle olmasa da, kendini iktidara tasimasinda kilit oneme sahip onemli bir kismi bu profilden olustugu icin, bu insanlari incelemekte fayda var.

  mevzubahis bu insanlarin dinle imanla o kadar da derinden bir bagi yok. bu insanlar dini bile, ulan bi allah varsa oteki tarafta gote gelmeyelim diye, sark kurnazligiyla surduren, ama icini oyup kendine gore yontan tipler. bunlar elde tesbih ortalikta surtup, sosyallesme aktivitesi olarak cumaya giden, ama agzindan kufru, elinden siddeti, zihninden cinselligi eksik etmeyen tipler. bunlar cehaletten oturu ihtiyaclar piramidinin cok asagilarinda kalmis, dunyevi kazanclari fazlaca onemseyen, dini ozumsememis, kisisel maddi cikaraini her turlu maneviyatin onunde tutan tipler. bunlaaaaarrr*, akp'yi agizdan dusurmedikleri "istikrar"dan oturu secmeye devam eden tipler. istikrardan kastin, "aman cebimize giren ucbes cukka kesilmesin" oldugu asikar.

  bu sartlar altinda ne olacak? istikrar (=iyi kotu comarin cebine para akisi) bitince, sevgili com mirildanmaya, homurdanmaya, soylenmeye ve isyan etmeye baslayacak kademeli olarak. memnuniyetsizligini ilk once "ama"li cumlelerle ifade edecek, sonra "aslinda"lar ile devam edecek.

  eeeeey* akp, cahile baglarsan kaderini, onun kucuk dunyasina mahkum olursun. cukkasi kesildiginde de, sana her daim bagli kalmis, anasi ebesi basortulu, dindar yetismis ve dini icin fedakarlikta bulunan, sayica daha azinliktaki oy grubuna talim etmek zorunda kalirsin. bu semptomlarin bazilari gorulmeye baslandi, kipirdanmalar basladi. simdi yapilmasi gereken tek sey ise cayi misiri alip, acip televizyondaki akplilerin birer intihar niteligindeki komik ve absurt cikislarini izlemek ve dolarin bu intihar niteligindeki malca beyanatlar ertesinde hizlica tirmanisini takip etmek.

  dolardan hizli tirmanacak sey ise, bu bahsettigim grubun destekledigi partiye haysiyetsizce satis koyma egilimleri.

  edit: ufak tefek harf hatalari
 • öyle bir durum yoktur, olamaz da. çoban uçurumdan atlarsa tüm koyunlar da peşinden atlar.
 • bunu bir örnek ile açıklamak istiyorum.
  zamanında kayseri tabanlı bir firmanın sahibisi makam masasının arkasına recep tayyip erdoğan posteri asıyordu.
  her gelene baş parmağıyla arka taraftaki fotoğrafı göstererek ''işte benim de en sevdiğim adam budur'' derdi.

  gün oldu devran döndü yaklaşık 1-2 yıldır sıkıntılar baş gösterdi.
  + ödediği vergiler arttı.
  + kaçırdığı açık satışları ortaya çıktı.
  + akp kapılarını aşındırdı ama kimse yardımcı olmadı.

  ve nihayetinde bir kaç hafta önce iflasını açıkladı.

  geçmiş olsun diye gittiğimizde, çöp poşetinin içerisinde recep tayyip erdoğan posterinin yırtık bir şekilde durduğunu gördük.
  ilk önce onu fırlatıp atmış.

  sonuç olarak çıkar çatışmaları çıkınca dünya lideri, sevgi, saygı hiç bir şey kalmıyor.
  kendisine sorduğumuzda ise cevabı ''kandırıldık'' oldu!
  eee siz atatürk posterini kaldırıp uzun adam fotoğrafları koyarsanız, gün gelir devran döner yine atatürk'ün özlü laflarından birine gelirsiniz.

  sizin sevginiz bu kadar ama;
  bizdeki atatürk sevgisi hep baki kalacak.

  edit: imla.
 • load albümüyle hard rock'a göz kırpması sonucunda olmuştur.
 • çıkar için akp'ye yaklaşan ve daralan ekonomi nedeniyle rantlarını kaybeden veya kaybetme korkusu yaşayanlarda gözlenebilecek durum.
 • evet beyler. gerçekten dosta gidecek türden bir dava. son bakımı 1 kasım seçimlerinde yapılmıştır. 2019'a kadar muayenesi vardır. bazı kısımlarda keyfekeder değişiklikler olmuştur. tüm bakımları yenikapıdaki serviste yapılmıştır. taliplisi masrafsız alıp gidecektir. alıcısına şimdiden hayırlı olsun. lütfen saçma sapan tekliflerle gelmeyiniz. takas düşünmüyorum.
 • önce "güç nedir, neden gereklidir, neden biat vardır, bunlar ne zaman biter" temalı faydalı bir video'yu paylaşayım:

  https://www.youtube.com/…tl7nir7gs&feature=youtu.be

  17 haziran seçimi sürecinde partiden istifa edenler, parasını bankalardan çekip ülke dışına çıkaranlar, hiçbirini yapmazsa homurdananlar olmuştu. halk dilinde dersek, bu kişiler su almaya başladığında gemiyi kaptandan önce terk etmeye meyledenlerdi.

  bugün akp'yi destekleyen kişiler arasında çomar, koyun, cahil olmayan, bir şekilde önemli yerlere gelmiş kişiler var. bu kişiler içine girdikleri para, güç, çıkar ilişkilerinden dolayı tayyip'i destekliyorlar. bu kişiler 20 yıl önce de vardı, cumhuriyet ilk kurulduğunda da, muhtemelen bundan sonra da olacaklar. ve tayyip, ahmet mehmet, kimse onu destekleyecekler. çünkü bu kişiler, eşyanın tabiatı gereği "para dönsün, işler sürsün ben ona bakarım" diyor.

  ha, olayın bir de akp perspektifi var. olur da rte akp'nin miadını doldurmaya başlarsa, krizdi bilmemneydi akp artık başından kalkamaz olursa o zaman aklı başında olan demin bahsettiğim kesim bir dakika bile durmayacak zaten.

  kısacası roma bile yıkıldı. sikindirik akp mi kalıcı olacak?