şükela:  tümü | bugün
  • sınırda işler karışır, "her şey yolunda" :)
    uluslararası itibar zedelenir, "her şey yolunda" :)
    gezi parkı direnişi yaşanır, "her şey yolunda" :)
    hırsızlık, yolsuzluk belgeleriyle ortaya çıkar, "her şey yolunda" :)
    soma maden kazası yaşanır, "her şey yolunda" :)
    darbe kalkışması olur, "her şey yolunda" :)
    ekonomi iflas eder, dolar uçar, "her şey yolunda" :)

birader bu kadar kıvırmaya, göz göre göre yalan söylemeye, yalanla yaşamaya kafayı sıyırır insan...zaten böyle yaşayan biri ya sapıktır ya da şizofren. ne zaman, hangi olayda pes edip "yok abi ben dayanamıyorum artık" deyip çözülecekler merak konusu.

gerçekten sağlıklı değiller.
  • sınırda işler karışır, kendisine giren çıkan bir şey olmadığı için her şeyin yolunda olduğunu söylerler.
    uluslararası itibar zedelenir, ancak yine onu etkileyen bir şey yoktur.
    gezi parkı direnişi yaşanır, hükümete bir şey olmadığı için yine sikine takmaz.
    hırsızlık, yolsuzluk belgeleriyle ortaya çıkar, "çalıyor ama bizim için çalışıyor, yol yabdı, köbrü yabdı" deyip yine savunmaya çalışır.
    soma maden kazası yaşanır, "allah'ın takdiri" der umursamaz.
    darbe kalkışması olur, "amarika reisi devirmeye çalıştı başaramadı" deyip hayatına devam eder.
    ekonomi iflas eder, dolar uçar, "ekmeği dolarla mı alıyoruz, amerika düşünsün" der.

kısacası her olayda kendi çıkarını düşünür, bencildir, bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesiyle hayatını sürdürür ancak o yılan yakın zamanda onun götüne öyle bir girecektir ki artık canına tak edecektir.

akp'nin her hatasını gözardı eden seçmenin ikiyüzlülüğü bir süre sonra daha dayanılmaz hale gelecek, tüm bunlar bittiğinde akp'ye oy verdiklerini bile kabul etmeyeceklerdir.
  • kolay kolay gelmeyecek bir andır. ülkede akp dışında hükümet kuracak kadar yeterli kadrosu olan bir tek chp var. chp seçmeni ise sürekli milliyetçi-muhafazakar seçmene; cahil, yobaz, bağnaz, çomar gibi yakıştırmalar yaparak onları küçümseme eğilimi içinde. insanlar kendini küçümseyen bir kitleye oy vermez. yeni bir parti kurulana veya mhp kadrosunu güçlendirene kadar oylar akp'ye.