şükela:  tümü | bugün
  • -benzin 5.30 tl
    -motorin 4.83 tl
    -lpg 2.85 tl (02.10.2017'de 2.62 idi.)
    -mtv zammı %25
    -gelir vergisi % 3 arttırım
    -alım gücünün düşmesi

-bir gecede sınava 2 ay kala teog'un kaldırılması (daha önce 4 kez değiştirilmişti)
    -üniversite sınavının tek aşamaya indirilmesi.
    -eğitim kalitesinin günden güne düşmesi.

gel bakalım akp'li bu da bonus:
    -enflasyon rakamlarının 13 yılın en yükseği çıkması (tefe %11,20, üfe 16,28)

evet akp'li. ne düşünüyorsun anlat bize. bir de buna cevap ver: gene oy verecek misin reisine?
  • (bkz: yol yabdı)

(bkz: makarna virdi)

(bkz: namaz kılıyor)

(bkz: pis kılışdar)

her soruya bu şekilde cevap verdiklerinden sonucu belli durumdur. mahallede trafo patladı desen yine bunları duyarsınız.
  • her ne kadar bir görüş bildirimi olmasa da ölü taklidi yapıyorlar; galiba bu vergileri sadece muhalifler ödüyor, sadece muhaliflerin cebinden çıkıyor bu paralar. bu sessizliğin başka açıklaması yok
  • son tahlilde zam yaptiysa yapti sana ne falandir...

o değil de,

hatirliyorum da;

(bkz: 23 ağustos 2016 1.89'dan lpg aldığım nostaljik gün)

1 ay once 3 liranin uzerinde aldim la lpg'yi, şu lpg'ye de 2,84 falan yazmayin...
  • şimdi sorun şurada.

bizim gibi orta sınıf akp'li az. akp seçmeninin sosyo-ekonomik seviyesi belli. ve onun da gördüğüm kadarıyla ekonomik refahı eskiye göre ( son zamlara, vergilere rağmen) daha iyi. orta sınıftan kesilen vergilerle yapılan, ve aslında oy kazanmaktan başka hiçbir halta yaramayan sosyal yardımlar da cabası.

esnaf kesimini de zaten sen kalkındırıyorsun. adamın umrunda değil. senin gelirin düşüyor, alma gücün düşüyor ama harcaman düşmüyor ki. kredi kartına abanıyorsun, kredi çekip geleceğini ipotek ediyorsun ama aynı harcamaya devam ediyorsun. bu sebeple esnafın durumu da gıcır.

e zaten yaratılan elit tabakayı konuşmaya gerek yok.

ha ne zaman ekmeğe, una, şekere sağlam zam gelir. akp seçmeni o zaman homurdanmaya başlar. geldi mi? hayır. neye zam geldi bir bak bakalım. bu zamlara ve vergilere bakıp adam şunu diyor şimdilik.

"zenginden alacak tabi. "
  • zam?
    -zam olmadı inanma.
    teog?
    -teog kalkmadı inanma.
    lgs-ygs?
    -hepsi duruyor inanma.
    vergi artışı?
    -vergi artmadı inanma
    metal yorgunluğu?
    -metal yorulur mu inanma.
    devlet nedir?
    -devletimiz işini bilir.
    cumhur başkanı?
    -allah uzun ömür versin haşmetmehap.
  • işte sözlüğün en büyük problemi bu: evet akp'li. ne düşünüyorsun anlat bize."

sanki sözlük homojen de, sanki sözlüğün %50'si akpli de, sen buraya zamlar hakkında eleştiri yazınca sözlükteki akplilerin "ha evet karşim doğru diyorsun, o konuda reis'e ben de çok kırgınım" demesini beklemek hem sözlüğün, hem de tabana ulaşamayan siyasi partilerin en büyük sorunudur.

zamlardan haberi olmayan cahil ve çomar akp seçmeni sözlükte online değiller şu anda. onların yerine ben cevap vereyim: "chp'nin ve türkiye'yi kıskanan dış güçlerin işleri bu zamlar"

ne kadar malsınız ya akplilerin görüşleriymiş. he amk görüşleri var sanki de, sözlükte arıyorsunuz.