şükela:  tümü | bugün
  • her seçim sathı mailine girildiği günlerde ortaya çıkan chp’li.

akılları sıra akp’li “bön” seçmeni kandırıp seçim kazanacaklar. bir tek bunlar akıllı ya bu alemde, başaracaklarını sanıyorlar. hatta bir de akıl veriyorlar muharrem ince’ye ve danışmanlarına, aman ürkütmeyelim şunları diye.

ama sadece sanıyorlar, o kadar. oysa az biraz düşünseler, tek başına onlara taktıkları isim bile yeter uğraşlarının nafile olduğunu anlamaya. ama dedim ya bunların akılları bu kadar. soruyorum, ne diye çağırıyorsunuz akp seçmenini? ben söyleyeyim: çomar aşşaa, çomar yukarı, aynen böyle çağırıyorsunuz (nihat genç gibi biraz daha sert kindar olanlarınız böcek diye çağırıyorlar ama en yaygın kullanım bu olduğu için bunu temel alıyorum). sormaya devam ediyorum, çomar en çok neyi ima eder? sadâkati. peki çomarda sadâkat neyi ima eder? her hâl ve şartta sahibinin yanında durmayı. e peki çomarın burnunun iyi koku aldığını da hesaba katarsak çomar karşısındaki görünüşünüz hiçliğe yitmeye mahkum değil mi? (görünüşünüz derken ikiyüzlülüğünüzü kasdediyorum tabii.)

kendi kendilerini yalanlıyorlar da farkında değiller. halbuki biraz akılları olsa yapacakları bir tek şey var: geçmişlerinden ders çıkartmak, biz nerde yanlış yaptık diye kafa patlatmak.

yok yok, kafa patlatmıyorlar dediysek o kadar da değil, yine de bir yerlerde yanlış yaptık diyorlar, allah var. ama çıkardıkları en sağlam vargıları yukarda da bahsettiğim üzere “eee, biz de bu çomarları çok ürküttük zamanında, öyleyse biraz şirin görünelim” oluyor. bir leoparın başarısızlıkla sonuçlanmış av girişiminden çıkarttığı ders kadar bir şey yani. vakıa, bu kadarcık ders ancak leopara yeter, insanoğluna değil.

oysa sorun, kendilerine her seçim zamanı şirinlikler sergiledikleri o çomarlar, gerçekte çomar falan değiller, tıpkı kendileri gibi saltık olarak insanlar. yani leopar durumundaki av gibi değiller anlayacağınız. lakin gelin görün ki bizimkiler o çomarlara gerçek değerlerini vermeyi çok görüyorlar, neden? neden olacak, kendi değerlerinin farkında değiller de ondan. ancak aklı olan insan, ancak bütün diğer varlıklardan ayrımının aklı olduğunu, vicdanı olduğunu iyi bellemiş olan insan karşısındakinin de tıpkı kendisi gibi bir insan olduğunu teslim edebilir, bunlar bu dediğim ussal kemâle varamadıkları için ne kendilerine ne de başkalarına gerçek değerlerini verebiliyorlar.

eee, akıllarını kullanmayınca, sanki sonsuza kadar sürecekmiş gibi sapasağlam duran akp iktidarının temeline harcı da bizzat kendi elleriyle taşımış oluyorlar. ahanda söylüyorum, siz bu donmuşluğunuzu sürdürdüğünüz sürece akp sonsuza kadar iktidarda kalır, iki iki daha dört.

yani bu öyle aziz yıldırım da gitti, hadi hayırlısı, darısı erdoğan’ın başına demeye falan benzemez. aziz yıldırım’ın elinde de chp karşıtlığı gibi bir dinamik olaydı da göreydim sizi, bakalım ali koç’u getirebiliyor muydunuz başkanlığa. (muharrem ince’nin durumu olsa olsa neye tekabül eder biliyor musunuz? söyleyeyim, bilmem kaç sene önce aziz yıldırım’ın karşısına çıkmış m.ali aydınlar’ın durumuna.)

hadi biraz daha ileri gideyim de ortalık şenlensin, farzımuhal elimde 24 haziranda cumhurbaşkanını belirleme kudreti olsaydı vallahi de sizin adayınızı cumhurbaşkanı yapmazdım, billahi de yapmazdım. çünkü bu ülkeyi yönetecek kemâlden öyle uzaksınız ki o kadar olur. hatta bir de bir kin bir öfke birikmiş ki içinizde böyle soyut intikam hissinden ancak allah’a sığınılır. soyut intikam da ne demek diyeceksiniz haklı olarak, o yüzden hemen ekleyeyim, soyut intikam demek yasa dolayımından geçmemiş intikam demek. tanımı bile dehşet verici dimi. ki son onyıllarda başımıza ne geldiyse hep bu soyut intikam hissinden geldi zaten. bu hissi taşıyanın, besleyenin kim olduğunun hiçbir önemi yok, hissin kendisi insanı insanlığından çıkarıyor zaten, kim olduğunun ne önemi var ki?

neyse, siz bu kafayla devam edin, ne de olsa akp’nin temeline harç taşıyacak birileri her zaman lazım.

(bkz: #76283591)

düzeltme: imla.
  • boş uğraştır. ak parti seçmeni bunların ciğerini biliyor.
  • --- spoiler ---

çomar en çok neyi ima eder? sadâkati. peki çomarda sadâkat neyi ima eder? her hâl ve şartta sahibinin yanında durmayı.
    --- spoiler ---

cümlesinden sonrasını tiksintiyle okudum.

"sahibinin yanında durmak"
    "sahibinin yanında"
    "sahibinin"

birinin köpeği olarak yaşamak sizin yaşama amacınız olmuş. illaki bir sahibiniz olmalı yani.

sonra "köpek" diyince kızıyorsunuz.
  • akplileri fetö kandırır, pkk kandırır, barzani kandırır, obama kandırır, putin kandırır, trump kandırır, merkel kandırır ama chp kandıramaz. akplileri aptal mi sandiniz?
  • evet ya, çok cin bu akp'liler. ekonomi battı, eğitim bitti, sanayi ve üretim kan ağlıyor, ülkede iyi giden tek bir şey bile kalmamış ama inadına reis! bu sene de şampiyon olacaksınız di mi aktroll? rte devam ederse, seneye bu zamanlar tekrar entry gir bakalım neler diyor olacaksın.
  • oysa az biraz düşünseler akp seçmeninin düşünmediğini anlayıp vazgeçecekler.
    arkadaşlar bu adamları kuran bile ikna edemiyor biz kimiz.
  • bir ekşi sözlükte algı yaratmaya çalışan garp kurnazı aktroll değildir.
  • üşendim, okumadım.

politik tek lafı da olduğunu sanmıyorum.

çomarlık, sadakatinizdense, politikadan hiç anlamadığınız söylenebilir.

siyaseten bizi yöneten bireylere “köpek” ayarında sadakat enikonu saçmalıktır, üstelik demokratik hak ve özgürlükleriniz varken.

bakınız çomarlar, sizin de “başkalarını” seçme hakkınız var.

ama siz de haklısınız, kıraathane vaadinin önünde dağ olsa durmaz.
  • başlık açtırdığına göre kafanızı karıştırmaya başlamış chp'lidir.

korkunuzu bu kadar belli etmeyin lan.
  • o şark kurnazı chp'li bir otobüs dolusu pkk mensubunu içeri buyur edenleri desteklemeyendir.

asfalt mı? huzur mu? dersen huzur der chp'li.